Recunoasteti...

Creat de corsarul, Octombrie 15, 2011, 02:30:43 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

rover.marius

Ramane sa incercam cand ne vedem in ,,gura"la Olguta ( este o poveste patita de un amic : fiind la pescuit pe Olguta, la un momentat dat il suna nevasta pe amicul meu si il intreaba unde este. Raspuns : in gura la Olguta ). Poate la vara ptr ca imi place mult traseul si este Fortuna aproape unde bat la stiuca.

Ciby

De parca in Delta ar sta fetitele cu gura cascata, asteptand pescarii sa vina!  ;D
Eu am noroc ca nevasta-mea cunoaste destul de bine Delta si daca-i raspund la telefon cu o astfel de expresie, stie ce si cum!
A avut o mica problema cu Aurica cea cu buze fierbinti, despre care nu stia mai nimic! Byteworks stie povestea!

Pupezica

Citat din: Ciby din Februarie 02, 2014, 01:05:08 PM
De parca in Delta ar sta fetitele cu gura cascata, asteptand pescarii sa vina!  ;D
Eu am noroc ca nevasta-mea cunoaste destul de bine Delta si daca-i raspund la telefon cu o astfel de expresie, stie ce si cum!
A avut o mica problema cu Aurica cea cu buze fierbinti, despre care nu stia mai nimic! Byteworks stie povestea!

Si noi ceilalti ??? ... care n-o stim ??? :o :o :o

P. S. Pe "poveste", nu pe Aurica ... :-[ :-[ :-[
Apa sub chila si vant din pupa !!!

bradutzu

Sa nu indraznesti sa nu ne spui povestea Auricai cu ale ei buze fierbinti
Sa auzim numai de bine!

Ciby

Aurica este o gaselnita a unor prieteni ce vroiau sa ascunda pofta de tarie!
Nu stiu de unde pana unde au gasit numele si care ar fi semnificatia, dar este cert ca Aurica este doar un ambalaj ce tine inauntru ceva tarie!
Daca vrei sa iei un gat de "apa de foc", cum spune Pupezica, nu trebuie decat sa spui: "Da' s-o pup si eu pe Aurica!". Acum intelegeti de unde expresia "Aurica, cea cu buze fierbinti"!
In octombrie 2013, am mers la Maliuc cu fratele meu, cu un prieten ce are o casuta acolo si cu un alt prieten, sotul unei colege de munca, ce era pentru prima data in gasca asta. Aurica in sus, Aurica'n jos, i-a spus si nevesti'si la telefon ca l-am obligat s-o pupe pe Aurica, fara a da alte explicatii!
La intoarcere, la o cafea si o tigare ca intre colegi, ma intreaba nevasta-sa: "Ce dracu ia-ti facut lu ala ca de cand a venit mi-a impuiat capul cu Aurica? Ca a pupat-o pe Aurica, ca Aurica are buze fierbinti, ca habar n-am eu ce fata buna este Aurica! Cine dracu' este Aurica asta? Vreo haimana din partea locului?"
Va dati seama ce surprinsa a fost cand i-am explicat ce si cum!
Aurica este prilej de glume si mistouri: "A dracu Aurica asta, cum iti mai ia mintile dac-o pupi prea mult!" Si tot asa!

bradutzu

multumim Ciby!
acu te rugam sa ii spui povestea lui Modi si sa ne-o povestesca el!  ::)
;D ;D ;D
buna fata Aurica asta si se pare ca e o cunostinta mai veche si de a noastra de prin delta! Cum se gasesc cunostintele astea comune..........
Sa auzim numai de bine!

gvincentiu

Ganduri bune !

gvincentiu

Ganduri bune !

Ciby

Nu stiu frate unde este, dar eu vad numai "apa, barca ... apa, barca". Si ma simt ca pestele pe uscat! Asta mi-aduce aminte de o conversatie anul trecut pe plaja Marble Beach din Thasos, unde o romanca mai la 40 de ani, cu sunculite stridente pe solduri si burta atarnand, ii povestea uneia proaspat casatorite, venita in luna de miere: "Nu stiu ce le-o place unora Thasos-u' asta ca mie nu-mi place de loc? Sa n-ai tu un magazin unde sa-ti omori plictiseala, sa-ti dezmortesti picioarele! Eu ma duc de vreo 10 ani in Paralia, aia statiune, acolo este de mine, blanarie, cofetarie, bijuterie, blanarie, cofetarie, bijuterie!"
Asa vad si eu acum, apa, barca, vele, apa, barca, vele!
Sa ne traiesti Vicentiu si sa fii sanatos! N-am mai citit nici-o aventura pe ape din partea ta in ultimul timp!

gvincentiu

Reevaluez optiunile, din motive financiare, personale etc. Mai vedem...
Prima e de la Ni_ _ _ _ le.
Ganduri bune !

nicu

recunoasteti locatia,personajele, subiectul discutiei etc.

radasous

Locatia e foarte clara, pe iarba, dasupra hartii. Personajul cu multe maini pe harta e foarte  clar cine e, ceilalti sunt acolitii sai.  :)
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

rexsailor

Citat din: gvincentiu din Septembrie 15, 2014, 08:38:52 PM
Prea usor de recunoscut.

ah, thesaloniky...!
am trecut la ceas de amiaza, strada plina de sa te sufoci, nici aia cu scutere nu razbeau, grecii la umbra la un fredo, si noi cautand un indicator de halkidiki...
nu-mi spune ca nu se poate, ci spune-mi cum se poate !
pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!        ( eduard burke )

gvincentiu

Da, e Salonic cu Turnul Alb. Si grecii ăștia sunt tot un fel de balcanici: după ce i-au stăpânit turcii si au căsăpit + executat în masă greci (pe atunci se numea Turnul Rosu, loc de executie publica) după eliberare l-au numit Turnul alb in semn de conciliere cu Inalta Poarta. Ha, ha, ha, ce oameni. Acum citesc din Bolintineanu si ma crucesc cât de mult seamănă popoarele balcanice. Si noi la fel: să stai tu după turci să te numească caimacan în țara ta...
Ganduri bune !

nicu


personaj stanga cu mai multe maini drepte este corect spus!
personaj centru foloseste head and shoulders !
personaj dreapta sapca johnny walker dar in mana stanga ciucas, ciudat nu?
traseul din harta nu il recunoaste nimeni?revenim cu poze!