Scaun pescuit

Creat de kimi, Decembrie 31, 2013, 04:20:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

kimi

Citat din: modi din Ianuarie 13, 2014, 03:31:31 PM
Citat din: dany din Ianuarie 11, 2014, 04:48:52 PM
In primavara asta le fac de fibra sigur.A venit azi  nepotu'  si mi-a promis ca ma ajuta sa fac o matrita cu gelcoat .....

Fa rost der un scaun de fibra de la tramvaiele Tatra . Sunt exceptionale !
Scaunul in sine fa-l matrita pentru scaunele de barca .....

Personal chiar acum sunt in cautare de asa ceva . Daca rezolv cumva cu doua bucati ... una ajunge la tine . Evident , daca te "coafeaza" modelul !
Daca sunt de gasit la un pret bun , treceti-ma si pe mine la doritori .

cristiantutuianu

Citat din: dany din Ianuarie 13, 2014, 05:53:47 PM
Eu consider ca cea mai reusita creatie a lui D-ZEU este mana,mai exact palma omului,pt. mine nu exista ceva mai perfect.Privit-va mainile,studiati-le si ve-ti realiza ca sunt inegalabile.As intra mai adanc in subiect dar nu e cazul si deaceea am dat un nume mainii facute caus si anume ''MANA LUI D-ZEU''.Unde te poti odihni mai bine decat acolo,in mana lui d-zeu,care este perfecta!!!!Cate lucruri,gesturi facem cu ea....Iertare,caci sunt un pacatos si sunt nevrednic de a vorbi despre asta...dar si cate rele putem face cu ea... Aici este un model de beton dupa care fac scaunele de sarma
Nea Dany frumos ai vorbit .Din ce imi dau eu seama din poza atasata ai negativul (sigur necesita ceva finisaj),poti sa il folosesti

cristiantutuianu

Am dat de scaunul asta merita oare copiat ?astept pareri !

gvincentiu

Sunt de preferat lateralele inaltate, sa nu aluneci din el :)
Ganduri bune !

ionitzady

uite Cristi evolutia unui scaun de tranvai

cristiantutuianu

Salutare
ce zici tu @gvicentiu zici bine pentru ca am stat pe scaunul din poza recunosc ca nu era un model pe care sa stai comod pina la cap de linie  ;D ;D ;D , ma gandeam la unele inbunatatiri  schimbat asa colo si colo .
@ionitzady  sa iti traiasca feciorul ,da scaunul (modelul respectiv) e cool si tapiteria frumos .
Am avut si noi aici in Constanta tramvaie dar au fost desfintate .Trebuie sa imi fac timp sa ajung la garajul ITC poate gasesc prin curtea lor ceva ;D ;D ;D ;D

ionitzady


bradutzu

@Cristian
eu tocmai mi-am comandat 2 scaune noi de la un producator local asa ca voi avea disponibile 2 scaune ca ale lui Ady(netapisate) cu tot cu picior si sistem de rotatie !
eu le schimb ca sunt totusi cam grele  si nici designul nu ma incanta! De fapt eu vreau sa refac tot interiorul barcii!
dk te intereseaza........
Sa auzim numai de bine!

cristiantutuianu

Citat din: bradutzu din Ianuarie 20, 2014, 11:46:55 PM
eu le schimb ca sunt totusi cam grele  si nici designul nu ma incanta!
dk te intereseaza........
Bradutzu iti multumesc frumos pentru oferta ! Te rog sa imi dai detali adica ce inseamna cam grele si nu ma incanta
in imaginile de la ionitzady tapitate pot spune ca arata profi

bradutzu

iti fac poaze si le pun aici mai bine!
greutatea totala nu o stiu pentru ca am dus barca si le-am gasit montate!
ce ma deranjeaza in mod deosebit este faptul ca atunci cand trebuie sa umblu sub prova scot scaunele si ma murdaresc de la suruburi de vasilina >:(
spre seara ajung la garaj si iti pun poze!
Salutari
Sa auzim numai de bine!

cristiantutuianu

Citat din: bradutzu din Ianuarie 21, 2014, 09:41:36 AM
iti fac poaze si le pun aici mai bine!
greutatea totala nu o stiu pentru ca am dus barca si le-am gasit montate!
ce ma deranjeaza in mod deosebit este faptul ca atunci cand trebuie sa umblu sub prova scot scaunele si ma murdaresc de la suruburi de vasilina >:(
spre seara ajung la garaj si iti pun poze!
Salutari
Abia astept sa vad :o

cristiantutuianu

Scaun la scara 1:10 (din carton  ;D ;D ;D ) metoda stitch & glue
am luat-o razna
m-am inspirat din ultima imagine

bradutzu

si pozele promise!
nu inteleg de ce au iesit asa mici! au fost facute cu telefonul
Sa auzim numai de bine!

bradutzu

de la podea la sezut au 300 mm
Sa auzim numai de bine!

cristiantutuianu

bradutzu multumesc frumos .
Acum am inteles de ce te murdaresti de vaselina ;) Gresesc eu ? scaunele  sunt din plastic ?