Toamna in laguna

Creat de Florio, Martie 06, 2014, 11:17:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Florio

Cum va mai destainuiam, au ramas nepovestite multe iesiri frumoase.
Cu ocazia asta ii fac o surpriza prietenului nostru Pelicanul, care mi-a fost companion in ceas de toamna, la sailing si pescuit intre delta si mare  .
Sfarsit de octombrie in laguna  :) :

http://youtu.be/-e5lAOkdPJA

GionyGl

Frumos montaj si frumoase clipe, daca mai sunt de povestit , asteptam!

ionitzady

da da da  :P :P :P , bleah   noi visam deaste si ei traiesc deastea , n-as putea , pai eu ma trezesc si gata sunt acasa pe cand ei tre sa faca curat in barca sa o lege ....   bleah






cred ca v-ati dat seama ca glumesc , bv voua , king of all  sea and beach

corsarul


Intersect

Frumos sfarsit de octombrie...
Born to fish,forced to work!!!

felicimond

Felicitari pentru excursie si pentru realizarea montajului. Cat ai muncit ca sa il faci? Vazand filmuletul tau, ma gandeam ce frumos ar fi fost sa pot fi si eu acolo. Si cred ca sentimentul asta a fost in multi din cei ce ti-au vazut realizarea. Asa mi-a venit o idee: un topic pe forum pentru potrivirea celor cu barci care isi programeaza o iesire pe apa si care pot si doresc sa mai primeasca pe cineva in echipaj, cu cei care doresc si pot merge intr-o astfel de iesire.

acig

Magnific mantaj,superba iesire;
Florio efectul psihedelic m-a ravasit;Doamne ce frumos si ce frumosi sunteti voi acolo intre cer si ape!!!!
Puteti  candida lejer cand clubul o va face(speram cat mai curand) la titlul de Mr. yachtman!
Inca o data FELICITARI pt. postare si un ropot de aplauze de la mine!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Florio

Aprecierile vostre arata ce fel de oameni sunteti si ce activitati va plac :) . Asadar se poate paria ca o intalnire pe ape (o Barcaweek adica ) ar fi un succes rasunator, din care fiecare se va intoarce cu sufletul plin si inima cat roata carului .
  Titlurile ni le dam doar intre noi (si deloc oficial :) ) ...de pilda in yachting, eu sunt atribuit in cadrul CCAP (Comitetul de Cercetari in Alcool si Pastrama) cu titlul de Cercetator Principal al departamentului "Vin Rosu".


pelicanul

Am lipsit o saptamina si m-am trezit gata, gata sa iau Oscarul pentru rol secundar!  8)
In rolurile principale: Nemo McGregor si Razim.
Productia, montajul, imaginea si regia: Florio.
Sa ne fie de bine si sper ca vara asta sa ne vedem pe Razim in tandem cu McGregor si Sasanka. Astept voluntari pentru echipaj!  8)


dany

Mi-a placut extrem de mult momentul cand navigati cu panzele umflate cu pelicanul la timona si cele cateva lucruri filmate de pe barca intr-o dezordine'' aranjata''parca ,cum se intampla intr-o plimbare ca aceasta...Felul cum va gatiti voi mancarea,cu legume din belsug ca marinarii vechi in voiajele lungi , ce se fereau de scorbut :D,ceea ce-mi place nespus[legumele adica].Ce mai, totul.As dori f. mult sa am ocazia de a participa la o iesire din asta cu panze la care sa muncesc ,sa ridic vele, sa spal puntea si sa prind peste la trena....OHO!!!.Poate la intalnirea de la constanta se v-a intampla asta!!!S-au o iesire la pescuit pe mare, cu o barca cum are Acig ,OHO!!!!   Ai bucurat inimile multora cu filmul tau,felicitari!

acig

 Bine ca ai revenit intreg si cu chef de expeditii; Mai ales ca am sesizat aliura cu fumuri blegi ma propun la o iesire ;daca incap pe acolo; Felicitarile le meriti in aceiasi masura!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Moshu

Superb, sa aveti parte de cat mai multe astfel de iesiri (nepretuite dpmdv)!
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

Florio

Multumim !
Numarul mare de iesiri pe apa este si principalul motiv pentru care nu mai apucam sa povestim despre ele :) .
Dar asa cum vorbeam de multe ori si cu Vali, important e sa le facem, ca de povestit le-om povesti cand timpul o sa permita :) . Adesea timpul permite ori la intalnirile noastre cu clinchet vesel de pahar, ori tot pe malul apelor, unde nimic nu sta in calea povestirilor.
A inceput un nou an si abia astept sa vad ce ne rezerva sezonul 2014 ! 

Intersect

Citat din: felicimond din Martie 09, 2014, 10:33:00 AM
Felicitari pentru excursie si pentru realizarea montajului. Cat ai muncit ca sa il faci? Vazand filmuletul tau, ma gandeam ce frumos ar fi fost sa pot fi si eu acolo. Si cred ca sentimentul asta a fost in multi din cei ce ti-au vazut realizarea. Asa mi-a venit o idee: un topic pe forum pentru potrivirea celor cu barci care isi programeaza o iesire pe apa si care pot si doresc sa mai primeasca pe cineva in echipaj, cu cei care doresc si pot merge intr-o astfel de iesire.
Salut Florio si inca o data multumiri ca impartasesti cu noi experientele extrem de placute prin care treci...
Sunt de acord cu Felicimond...Daca cineva cumva are nevoie de cadeti.... :)
Born to fish,forced to work!!!

ionitzady

hm  .... matelot , da , de ce nu ? dar cred ca cel mai corect ar fi sa ne formam o baza de date cu matelotii si nr contact , pt a da voie Cpt sa-si formeze singuri echipajul pe privat . Nu este normal ca tu cu barca ta sa fi obligat sa iei cu tine pe cineva pe care nu vrei . Asa mi se pare corect si realist  si direct .