Unde las barca in Delta ?

Creat de Dbr, Aprilie 07, 2014, 07:25:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dbr

Va salut pe toti,
Pe data de 16.04. voi fi cu barca in zona Mahmudia- Murighiol- Dunavat.
Asociatul meu s-a ocupat de cele necesare stationarii barcii in Delta dar a fost oarecum dus cu vorba in privinta seriozitatii...
Intrebarea mea este: stiti pe cineva in zona,care poate sa ne pastreze barca in conditii optime?
Avem peridoc, avem tot ce  trebuie,  vrem doar  sa fie ok dpdv al sigurantei barcii...Bineinteles se plateste pe masura.
Stima, Bogdan D.

adrianpacurici

la Dunavatu de jos.. la capatul drumului asfaltat.. este rampa de lasare cimentuita.. si tot acolo.. la pensiunea Califar se poate lasa barca... estecurte inchisa..supraveghere video si cu sistem de alama.. stiu din experienta ca proprietarii isi asuma raspunderea pt barcile lasate la ei in curte   http://www.pensiuneacalifar.ro/

Gabytzu

Salut,
eu imi tin barca la mahmudia , este super ok la cineva in curte.pe langa mine are barca si colegul pupezica.
mai multe detalii pe prv

republicii

Salut! La murghiol este parcare peste drum de pensiunea Laguna Albastra ,apartine de aceasta pret 80 lei pe luna era anul trecut cu paza non stop si lansare la apa gratis,daca vrei iti dau nr,de telefon.Stima!

Dbr

Va multumesc tuturor pt raspunsurile prompte.
@Gabytzu  @Republicii va rog dati-mi detaliile pe mesaj privat.
@Gabytzu , cred ca stiu parcarea de care vb. Anul trecut mi-am lasat masina in una din curtile acelea, unde administrau doua tanti foarte de treaba si stiu ca erau si barci frumoase pe acolo.
Inca o data multumiri !
Stima, Bogdan D.



Pupezica

Am vazut postul destul de tarziu, asa ca... scuze  :) :) :)

Acum, sunt doua cazuri : (1) vara, cand turele sunt dese si (2) iarna, mai precis iernatul

In primul caz, ideal este sa tii barca acolo unde ai baza de plecare. Eu o tin la Mahmudia, intr-o parcare cu paza si supraveghere video. Iernatul il fac fie intr0un garaj, tot la Mahmudia (1 mil / luna), fie la Tulcea cu actiune de conservare a motorului (2 mil / luna). Mai sunt locuri bune de vara la Murighiol la Tanti Frosa, ultima carciuma inainte de "debarcader" = rampa de dat la apa.

Daca doresti mai multe detalii, pe privat.

Stima, Pupezica
Apa sub chila si vant din pupa !!!

Dbr

Am sunat azi la Pensiunea Califar...de neimaginat...fiind salupa( nu barca tip Laguna) este 200 lei /luna daaaar in conditiile in care esti clientul lor ! Adica toata treaba este conditionata de inchirierea unei camere care costa nici mai mult nici mai putin de 180 Lei/zi...
Deci doar in calitate de client al pensiunii pot beneficia de serviciile de parcare...
Cred ca raman la varianta Mahmudia-Murighiol ca la Dunavat vad ca ma costa mai mult decat face...
Oricine mai are vreo varianta de lasta barca in zona repectiva , va rog sa ma anuntati...
Stima, Bogdan D.

rover.marius

Salut.
Ar mai fi si varianta Victoria, doar parcare ptr barca si masina. La Victoria nu exista pensiune.
Daca esti interesat iti pot da detalii.
Marius.

Dbr

Citat din: rover.marius din Aprilie 09, 2014, 07:41:44 AM
Salut.
Ar mai fi si varianta Victoria, doar parcare ptr barca si masina. La Victoria nu exista pensiune.
Daca esti interesat iti pot da detalii.
Marius.
Salut, da-mi te rog pe mesaj privat detaliile. Multumesc anticipat. Stima.

weasel

salut, eu am curte la Dunavatul de Jos si mai stiu sateni care accepta sa tina barca in curte pe peridoc. Se poate tine si pe apa , dar e mai safe in curte din punctul meu de vedere. Eu stiam ca e cam 100-120 de RON pe luna .

Ciby

Dar masina si peridocul se pot lasa la tine? Contra cost, bineinteles! S-au nu am inteles eu bine, aceasta nu este o oferta?

weasel

Am loc de un peridoc cu barca pe el sau de o masina.E bun pentru cine vrea sa lase barca pt mai mult timp deoarece e in curtea principala ,in fata casei ,si am si un caine legat la 1 m de ea:-) .
Eu am iesire la apa din curte si barca se poate lasa si pe apa insa nu recomand, deoarece in ultimul timp au fost multe cazuri de furturi in zona si nu-mi asum raspunderea.
  Pentru cine  vine pt cateva zile cu barca poate baga peridocul in curte si masina in fata portii fara probleme, nu umbla nimeni la ea. Toti care inchiriaza barci de la mine le lasa aici si nu am avut niciodata probleme.
Oricum pentru cine vrea sa lase totusi si masina +peridoc intr-o curte pot vorbi cu sateni si se rezolva.

byteworks

Uite de oameni  ca @weasel nu trebuie sa ducem lipsa, bravos de atitudine si personal multumesc.

bradutzu

salut
ne poti spune si noua cat costa inchirierea unei barci cu tot cu motor la tine?
De exemplu noi plecam o saptramana in 4 insi si eu trebuie sa fac 2 drumuri sa iau pe toti asa ca este o varianta sa inchiriem o barca pentru ca cei care raman pe mal sa aiba si ei varianta de a pescui din barca!
ai si motoare de 5 cai pentru cei ce nu au permis?
Sa auzim numai de bine!

weasel

Salut,

Barca pescarus fara motor e 40ron,
Cu motor Yamaha de 4cp este 90ron/zi (nu necestita permis)
Cu motor Yamaha de 9.9 este 150ron/ zi

Pt transport am o salupa clasica de 10 pers , 75ron/ora sau rapida de 50cp pt 5 pers   150ron/ ora.

Pt inchiriat pe mai multe zile, pt cei care vin de mai multe ori pe an si pt oamenii cu bun simt (care au grija de barci) tarifele se mai discuta.