Participarea mea la TID 2011 ( Ingolstadt-Sf Gheorghe)

Creat de Delafluviu Guzi, Aprilie 17, 2011, 11:24:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 12 Vizitatori vizualizează acest subiect.

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

rexsailor

varianta cu trenul pana in germania n-ar fi oare o posibilitate? stiu ca de obicei exista un vagon pentru bagaje la trenurile mai importante....
nu-mi spune ca nu se poate, ci spune-mi cum se poate !
pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!        ( eduard burke )

Capitanul Nemo

Citat din: rexsailor din Aprilie 22, 2011, 11:47:38 AM
varianta cu trenul pana in germania n-ar fi oare o posibilitate? stiu ca de obicei exista un vagon pentru bagaje la trenurile mai importante....

Nu exista asa ceva.
http://www.barcasirius.blogspot.com
"Not all the wanderers are lost" J.R.R. Tolkien

Florio

Astazi am trecut pe la banca, sa vad cum il pot trece pe Guzi titular pe contul creat. Si totodata sa iau pulsul miscarii :)
1.Pulsul e asa : 1800 lei (aproximativ, fiindca s-a depus si in euro si s-a facut tranzactia de catre banca )
2. Guzi poate fi imputernicit, si nu titular (politicile bancilor). Totodata, cardul scos pana acum, fiind tot pe numele meu, ar putea fi anulat si scos unul pe numele lui Guzi. Nu e nici o problema sa ramana acelasi card, insa daca undeva, la un bancomat din lumea asta cardul ramane blocat, am fost instiintat ca operatorii il vor restitui numai in baza unui act de identitate. Deci o sa merg cu Guzi la banca si facem toata miscarea asta, ca sa aiba numele trecut pe card . E simplu si nu costa.
3. O sa incep aici o lista cu cei care au participat la strangerea de fonduri. O lista de nume si nu de sume, fiindca fiecare participa dupa posibilitati. Nu exista obligatii, ci numai bucuria de a ajuta ca un roman sa participe la acest turneu, pentru prima data de cand exista el. Turneul :) . Si romanul. :)

Lista nu indica o ordine a depunerii, si nici nu e exhaustiva :

1- Florio
2- X_petrolist
3- Solpet
...................... (stiu ca mai sunt si nu mi-o luati in nume de rau ca nu scriu acum. o sa va rog pe voi sa completati....  

Vali

Salutare, urmeaza sa depun si eu zilele astea din partea lui Mihai, Vincentiu si a mea, plus ca mai sunt vreo 4 baieti din Galati care vor sa contribuie, ii anunt eu sa intre pe forum sa vada numarul de cont. Suma actuala este bunisoara, in ritmul asta cred ca se va face cu brio bugetul necesar.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

Totodata e bine de stiut ca daca se va strange suma suficienta participarii in bune conditii la TID 2011, Guzi pleaca cu zambetul pe buze. Daca nu se reuseste asta, o sa ramana pentru alta data, fara nici o constrangere morala. De aceea e bine ca participantii la acest fond, sa pastreze foaia de depunere, ca in cazul cel mai nefericit, sa isi recupereze banutii .

navigator

Salutare tuturor,
Imi place ideea sustinerii participarii la TID.
Sper sa pot dona si eu o suma mititica pana in momentul plecarii.
Voi incerca sa ajut in privinta transportului spre Germania; am un prieten transportator rutier (mic) incerc sa-l contactez daca poate lua o persoana, caiacul si bagajul aferent - este destul de complicat sa se potriveasca totul (data, traseu, ..) dar ar fi o sansa in plus ().
Mi-ar place sa particip la TID dar nu am mers niciodata cu caiacul; am unul de o persoana - il incerc in cateva saptamani si, daca totul este ok, poate ma inscriu si eu la ultimele 3-4 etape (zile).

Delafluviu Guzi

Salutare tuturor !

N-am mai reusit sa ajung la nici un concert propus, zilele astea  :P.
Ultimele noutati :
- M-am intalnit cu Iliviu si mi-a inmanat echivalentul a 25 euroi si cu inca 25 din buzunarul meu, rotunjim momentan suma, la 2000 roni ! (fac depunerile in cont, imediat dupa Sarbatorile Pascale)
-Se pare ca nu voi fi singurul roman participant de la Ingolstadt. Doreste si "Legenda Dunarii", dar mai bine il las pe el sa zica ce si cum.
-Cat despre transport au mai aparut 2 variante, una mai buna decat cealalta. Una din ele ar fi sa ma cuplez cu delegatia bulgara si sa merg cu ei. Pentru asta, astept deja o confirmare prin intermediul lui Costin Iatan. Apoi a aparut varianta sa merg cu Legendarul, cu microbuzul lui. Plus inca o varianta expusa de Vicentiu...Plus varianta "Levy" ... Sa vedem-sa vedem  :D

Multumesc tuturor pentru implicare.

@Capitanul Nemo : Mircea, toate taberele de campare au fost stabilite cu precizie occidentala, asta toamna la conferinta anuala TID. Pe teritoriul fiecarei tari se percepe o taxa de participare, in care e inclusa camparea si ceva servicii. Per total taxele insumate, ajung la 110 Euro.  Cat despre debitul umflat al fluviului, nici o problema  ;)  

gvincentiu

Citind tot thread-ul mi-am propus ca peste 15 ani sa merg la un TID cu Guzi, de la Ingolstadt si sa-mi povesteasca in timp ce coboram pe Dunare:" ... ehei, acum 15 ani cand am fost pe aici, era altfel cursul Dunarii" am încheiat citatul ;)
Ganduri bune !

x_petrolist

Citat din: Delafluviu Guzi din Aprilie 22, 2011, 08:16:46 PM
Cat despre debitul umflat al fluviului, nici o problema  ;)  
spune Guzi flexindu-si bicepsul precum Popeye dupa o portie de spanac la conserva

si nu uita, pune mina pe Florio inainte sa fuga cu banii tai intr-o tara fara tratat de extradare cu Romania ... l-am vazut in camera cealalta jinduind la trimarane ...

Vali

Pai ce, n-are voie omu' sa jinduiasca la barca altuia :) ? Si eu jinduiesc la barcile altora, bine ca nu la femeile lor  :P...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Thor

Pentru Guzi.

Am virat, in contul de la ING, o bucatica dintr-o "padela". Moral sunt, alaturi de ceilalti, cu tine, in barca.

x_petrolist

Citat din: Florio din Aprilie 22, 2011, 01:10:14 PM
Lista nu indica o ordine a depunerii, si nici nu e exhaustiva :

1- Florio
2- X_petrolist
3- Solpet
4- buccaneer a.k.a. Relu (delivery Miecuri 27Aprilie cu expresul de New Jersey)


bogdanbuciu

fortosii, priviti la avatarul meu si luati aminte:
se cade ca din cand in cand sa mai afisati in postul asta contul si datele necesare, ca eu am cautat toate cele 3 pagini, dar nu gasesc(bine, eram si in timpul hidratarii bahice).
Deci?
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Vali

Deci, la rugamintea lui Bucius, sa republicam datele :):

Contul deschis de Florio pentru sustinerea expeditiei lui Guzi este urmatorul:

RO68 INGB 0000 9999 0240 1698  (l-am scris separat sa fie mai usor de urmarit... el se scrie fara pauze)

Pentru cei din strainatate care doresc sa se implice: Swift: INGBROBU
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau