ajutor vopsire barca

Creat de mariusbig, Februarie 23, 2015, 07:34:01 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariusbig

Salut Domnilor. Stiti ca am luat o barca acum 2 sapt. Am ras tot  , sprit chit , reconditionat total. Nu am umblat la gelcoat. Va rog recomandari : cu ce vopsesc lateralele si fundul barcii ? cu ce vopsesc interiorul ? ma gandeam sa dau cu vopsea hempel toata barca. astept sugestii de la profesori.va multumesc. atasez poze cu barca - dar nu mai arata asa - am scos mocheta din interior , am intarit oglida , am slefuit-o toata fara chila , etc. pe interior du grund - primer si dupa vopsea ?e gata de vopsire. apropos , nu are in banchete spatii de depozitare. ce fac ? decupez si montez cutii ? cine si unde le produce dupa dimensiuni ?  multumesc mult si ......astept cu nerabdare sugestii.

shabazz

Faina barca! am vrut sa o iau eu, de la Oradea. Dar am renunțat in ultima clipa la ea tocmai datorita investitiilor. Si eram prea strâmtorat cu banii. Sa ne-o arăți cand e gata! ;)

mariusbig

Salut shabbaz. Trebuia sincer sa o iei. Investitii nu am avut de facut doar ca eu sunt mai pretentios si am vrut sa o fac noua.Am decapat si refecut tot si am ajuns la vopsire acum. Ea era mochetata pe laterale , radio-cd , etc, fite. Eu o fac de pescuit si agrement si o vreau noua . Pretul nu era asa mare , eu am luat-o cu tot cu peridoc inmatriculat. Iar renovarea totala ( si total ... inutila dupa parerea lui taica-miu si a colegilor de balta ) a ajuns cca. 1000 eur materiale si manopera.
Voi posta sigur poze cand e gata. Acum caut un yamaha autolube 2 timpi cu 20-25 cp in 3 pistoane cu trim si comenzi la distanta. Daca auzi ceva sunt receptiv. Bafta.

kimi

Contacteaza-l pe userul ionitzady , el avea unul de vanzare .

mariusbig


Vali

Despre vopsire, cauta pe forum, numai eu am scris de cateva ori in detaliu cum se procedeaza si ce se foloseste.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau