ACARTAR 2015

Creat de gvincentiu, Septembrie 05, 2015, 11:02:59 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

gvincentiu

Se cuvine sa fim tributari celui ce a initiat miscarea din octombrie si sa mai scriem si noi cate ceva: eu unul (sau in doi, sper) ma pregătesc.
Azi sunt pe la travers de Galati, daca vreun coleg pescar vrea sa fie admirat si ascultat despre ceea ce îl pasioneaza, îl astept cu un somotel sau crapustean
Ganduri bune !

byteworks

Cu ce se ocupa Acartarul, si in ce perioada?

ziuamarinei

Citat din: gvincentiu din Septembrie 05, 2015, 11:02:59 AM
Se cuvine sa fim tributari celui ce a initiat miscarea din octombrie si sa mai scriem si noi cate ceva: eu unul (sau in doi, sper) ma pregătesc.
Azi sunt pe la travers de Galati, daca vreun coleg pescar vrea sa fie admirat si ascultat despre ceea ce îl pasioneaza, îl astept cu un somotel sau crapustean

Hai salut. Nu stiam eu pe cine am ajutat sa puna barca pe masina!! ;). Numai de bine.

gvincentiu

Uraaa: barca si motorul sunt pregatite, concediul este aproape ca si luat iar conform celor de la ANM toamna va fi calduroasa si saraca in precipitatii.
Salutari, colegule!!! si merci de ajutor: eram obosit sa mai desfac banchetele si in plus ne gandeam sa iesim si astazi. Noi jucam la grupa mica, de gonflabile si motoare sub 5CP.
Dupa o tura de verificare a barcii si motorului m-am intors si cu o captura de scoici. Nu am mai asteptat sa le duc la toaleta sa scape de mâl, le-am facut repede si le-am mâncat si mai repede cu oleacă de mujdei:
Ganduri bune !

Spinoza

Citat din: byteworks din Septembrie 05, 2015, 11:30:57 AM
Cu ce se ocupa Acartarul, si in ce perioada?
Intreb si eu acelasi lucru.
Plus, daca nu e cu banat, care e traseul de anul acesta?
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt

nicu

 Salut
se desfasoara in perioada 10-17 octombrie 2015  .Asa a fost in 2014 !
http://www.taineledunarii.ro/?p=880

capitanu

Desigur, chiar atunci se va intampla sa plecam de la Dunavatul de Jos, mergem pe canalul Litcov spre Caraorman si apoi ne intoarcem tot prin Litcov in bratul Sfantu Gheorghe un pic aval de Uzlina. Daca apa mica nu ne asigura pescajul dorit mai modificam, pentru asta am lasat rezerva de timp. Am lasat rezerva de timp si pentru  partide la pescuit( iau cantarul sa se poata lansa si concursuri), iau si ceaunul ca daca sunt concursuri de pescuit poate se lanseaza si concursuri de gatit. Vremea si eu simt ca o sa fie buna, asa ca totui cu nerabdare asteptam aceasta saptamana plina de frumos.

Sa ne vedem sanatosi la ACARTAR 2015

gvincentiu

Ganduri bune !

mariusm piesenoi111

Tocmai l-am auzit pe Busu vorbind despre temperaturi de 5 grade noaptea si 11 ziua..... si ploi peste ploi peste ploi(asta a fost expresia lui Busu).Ramane in picioare expeditia?

nicu

crezi ca facem Acartar 2015 in 2016? :o

mariusm piesenoi111

Din contra.....speram sa aiba loc anul asta dar ma ingrijorau prognozele.
P.S.: visez sa alatur voua pentru macar fo doua zile :)