Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

renata

#225
salutari tuturor! sunt un nou membru pe acest forum si vreau sa felicit pe toti participanti la aciasta esire ,imi pare rau pt cei ce au vurut sa mearga si nu au avut posibilitatea dar si primavara e frumos apele sunt crescute si nu mai e dezavantajul traseelor pt barcile mai mari eu va urez mult succes si astept o noua organizare .

Catalin

Ma bucur ca va doriti o plimbareala noua ...vine ea primavara...si poate ne intalnim mai multi.

republicii

Citat din: Florio din Octombrie 11, 2014, 04:09:05 PM
Citat din: republicii din Octombrie 10, 2014, 06:55:17 PM
Salutare tuturor! Din nou cateva poze de la intrunirea din toamna care probabil nu a fost PRIMA dar sigur nu va fi ultima!

Am recunoscut mustata lui Ciby, cred, intr-un profil cu pelerina :) .
Dar cele trei doamne grase au venit cu voi sau le-ati intalnit in delta ?>
Ca sa elimin confuziile, ma refer la cele frumos colorate, din poza a doua.
Sigur cu cele trei doamne ne-am intalnit pe pontonul unde tineam barcile si a fost dragoste la prima vedere,apoi am facut o propunere indecenta si au fost de acord sa mearga cu noi la bucatarie contra unei sume de bani. ;D

republicii

Citat din: renata din Octombrie 11, 2014, 07:57:20 PM
salutari tuturor! sunt un nou membru pe acest forum si vreau sa felicit pe toti participanti la aciasta esire ,imi pare rau pt cei ce au vurut sa mearga si nu au avut posibilitatea dar si primavara e frumos apele sunt crescute si nu mai e dezavantajul traseelor pt barcile mai mari eu va urez mult succes si astept o noua organizare .
Multumim pentru gandurile bune si BINE ai venit pe Cap Compas ;D

Ciby

Citat din: Florio din Octombrie 11, 2014, 04:09:05 PM
Citat din: republicii din Octombrie 10, 2014, 06:55:17 PM
Salutare tuturor! Din nou cateva poze de la intrunirea din toamna care probabil nu a fost PRIMA dar sigur nu va fi ultima!

Am recunoscut mustata lui Ciby, cred, intr-un profil cu pelerina :) .
Dar cele trei doamne grase au venit cu voi sau le-ati intalnit in delta ?>
Ca sa elimin confuziile, ma refer la cele frumos colorate, din poza a doua.

Florine, Florine! Se vede ca nu ne-am mai vazut de ceva vreme de poti spune ca mi-ai zarit mustata! Acea mustata apartine altcuiva, un om ce personal l-am caracterizat ca avand un mare caracter, ca si ceilalti de altfel si care a postat deasupra. Ma bucur ca pot sa-ti fac cunostinta cu Catalin Republicii!
Neaparat, cand se va aseza feteasca de anul asta trebuie sa-ti fac o vizita si pe eticheta sticlei voi pune o poza cu "Mustata lui Ciby"!
Din pacate, vinul de anul trecut s-a terminat, dar din fericire, s-a terminat pe un mal in Delta cu baietii de caracter, de care vorbeam mai sus!

Florio

Citat din: Ciby din Octombrie 13, 2014, 07:10:40 PM
Florine, Florine! Se vede ca nu ne-am mai vazut de ceva vreme de poti spune ca mi-ai zarit mustata! Acea mustata apartine altcuiva, un om ce personal l-am caracterizat ca avand un mare caracter, ca si ceilalti de altfel si care a postat deasupra. Ma bucur ca pot sa-ti fac cunostinta cu Catalin Republicii!
Neaparat, cand se va aseza feteasca de anul asta trebuie sa-ti fac o vizita si pe eticheta sticlei voi pune o poza cu "Mustata lui Ciby"!
Din pacate, vinul de anul trecut s-a terminat, dar din fericire, s-a terminat pe un mal in Delta cu baietii de caracter, de care vorbeam mai sus!

Numai cine nu munceste nu greseste, iar eu inca muncesc grav la vinul de anul trecut si de acum doi ani .
Ciby, o mustata intr-un fulgarin e usor de confundat, totusi am remarcat ca e o mustata la fel de prietenoasa ca a ta :D .  "Imprietenirea" voastra "de balta" a adus un suflu proaspat, amical, cordial, pe care il asteptam.  In aceste momente inca o brigada de nebuni haladuieste pe la Ciotica in barcile lor :) . Expeditia Acartar.
  Eu nu sunt cu ei doar fiindca asa s-au aliniat astrele mele in raport cu ale autoritatilor.
Cu toate astea nu cred ca iesirile de toamna se termina aici. Vremea e inca deosebit de frumoasa iar noi nu stiu cum se face, suntem deosebit de tineri.
Eu mai mult, ma simt juvenil si adesea infantil. 

Ciby

Citat din: Florio din Octombrie 14, 2014, 08:17:51 AM
...
Cu toate astea nu cred ca iesirile de toamna se termina aici. Vremea e inca deosebit de frumoasa iar noi nu stiu cum se face, suntem deosebit de tineri.
Eu mai mult, ma simt juvenil si adesea infantil.

Fie ca aceasta stare de spirit sa te caracterizeze multi ani de acum incolo! Si nu numai pe tine! ;)

Intersect

Urmatoarea "golaneala"in Delta?27-1 Noiembrie?
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

Consum calculat de la plin la plin. De la Galati la Tulcea si apoi la Mila 23. Prin canalul Mila 36 - canalul Sontea - Lacul Fortuna - iar pe Sontea - Canalul Olguta.
Mentionez ca am mers singur in barca , cu bagaj minim adica sculele de pescuit si toale si cu husa ridicata complet de jur imprejur...si in 4000 de turatii. Am consumat 33 de litri.
La intors am avut acelasi traseu ...cu multe opriri...intrari in diverse locuri...doi insi si cu mai multe bagaje...cu 5000 de turatii si niste valuri cum nu am prins niciodata... am avut  5 ore de mars dupa smartcraftul de pe ceasuri...42 de litri.
La dus ...dupa calcule 6.11 litri/ora de mars, la intors 8.5 litri/ora de mars.

Catalin


Catalin

Traseele pe care le-am parcurs in acel sejur constand in muuuuuulti km facuti am consumat  82,66 litri. 
.

Catalin


Intersect

Postez aici sper sa fie ok.Cei care sunteți în zona Sfântu Gheorghe haideți să ne vedem.
Eu stau până pe 4 Octombrie. 0740334470
Born to fish,forced to work!!!