Pescuiala pe Prut

Creat de Catalin, Septembrie 15, 2014, 08:50:18 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Catalin

Este extaordinar de fumos pe Prut. Este frumos pe Dunare pe la 5 juma si apoi o plimbare pe Prut care se termina cu o pescuiala. Chiar daca a picat doar moaca a fost distractiv si a ucis stresul acumulat. Eram 4 -5 barci care ardeam benzina la 5000-6000 de turatii.

Nu intraaa fotoooooo............

Catalin


Catalin


Catalin


Catalin

Am prestat si pe o mica ploicica...

Vali

Catalin, intr-adevar Prutul e mai mult decat minunat. Cu ocazia asta il vad si eu pentru prima oara populat cu barci de agrement, si nu doar din barca de pescuit la toana :).
Poate ne spui care sunt conditiile de acces cu barca pe Prut, avand in vedere zona de granita. Pe vremea cand pescuiam eu pe acolo, acum vreo 20 de ani, era cam complicat, a urmat apoi o relaxare a regimului, dupa care iar s-a inasprit, odata cu aderarea noastra la UE.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Catalin

Nimic special....permis de la anpa..chitanta de 32 lei vizata de ei si un timbru fiscal de 2 lei...cu 2 hartioare luate de la un birou de copiat acte si binenteles completate ...depuse la politia de frontiera ...se elibereaza permis de granita. Practic este una dintre hartiile depuse dar semnate si completate de cei de la Politia de frontiera. La ridicarea hartiei ti se face un instructaj pt care semnezi .... si asta e tot .

Vali

Multumim Catalin, o sa ne facem deci "temele", si daca ne primiti si pe noi, poate ne alaturam odata echipei voastre pe Prut.
Multumim pentru pozele superbe, care mi-au adus aminte de vremurile de acum vreo 20 de ani, cand dadeam la plase pe Prut si pe Dunare in zona confluentei. Frumoase vremuri.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Catalin

Daca vrei si merge vremea duminica ...te invit la o pescuiala pe prut...ca pe dunare....rar ori foarte rar...mai pica cate ceva.

Vali

Multumesc frumos Catalin, sa vad acum daca reusesc sa rezolv cu actele la Frontiera pana atunci. Problema e ca banuiesc ca actele se fac si pentru barca, sa vad care sunt cerintele.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau