caut furtun benzina

Creat de dany, Noiembrie 18, 2014, 07:38:33 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

dany

Caut furtunul de benzina de la carburator la pompa de benzina pt. un motor de 4cp,2t evinrude.Are lungimea totala de 19cm,avand la un capat o curbura de aproape 90 grade
  • de 3-4cm.Grosimea furtunului este de 9-10mm si la gaura de 5mm.M-ar ajuta mult si 2 coliere pt. el .Mii de multumiri!0746246216

Ciby

#1
Salut Dany!

Pana faci rost de original, gasesti la magazinele cu piese auto furtun de benzina la metru. In loc de cotul acela de 90 grade (daca nu cumva cotul imbunatateste Feng-Shui-ul motorului, ca atunci ai pus-o!  ;D), faci o bucla (o spira, intelegi tu) si folosesti motorul, nu-l tii pe dreapta pentru atat. Bineinteles ca lungimea se va apropia de 40 cm, cu tot cu bucla. Iar pentru coliere, tot de acolo, sau sarma galvanizata de 1mm.

dany

Multumesc de raspuns.Nu ma dus mintea la o bucla,care rezolva problema,caci am incercat cu un furtun mai subtire si nefacandu-i bucla acolo la curbura se strangula un pic si de acolo problema .Cel original s-a paradit pt.ca am lasat benzina in el de la un sezon la altul.Sa nu faceti ca mine si sa ardeti toata benzina inainte de a-l pune la iernat!