Site RAID ROMANIA

Creat de capitanu, Noiembrie 29, 2014, 09:47:08 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

capitanu


Dragi prieteni ai Raidului, trebuie sa aduc la cunostinta voastra ca s-a intamplat un lucru minunat. Dupa multe stradanii, prietenul nostru Dan Popescu, cunoscut de noi toti ca Bluwave, a facut posibila functionarea site-ului Raid Romania, care contine informatii generale de interes pentru cei iubitori de aventura pe intinsele ape. Ii multumim inca o data lui Dan pentru contributia importanta la infaptuirea a www.raidromania.ro si il asteptam sa ne fie alaturi la toate expeditiile care vor urma.

Iarna cat mai usoara tuturor,

Thor


kir_gutzakis

Bravo si pentru Dan si pentru echipa RAID....
"Cea mai buna barca e cea pe care o ai sau daca inca nu ai una, cea pe care ti-o poti permite azi; nu pierde timp asteptand sa-ti poti lua barca visurilor. Ia-ti o barca si pleaca azi. O barca de 8 m azi e mai buna decat una de 20 peste 5 ani."-Romeo zis Skipper

Gabytzu


Vali

Sa fie intr-un ceas bun :). Am povestit aseara cu Dan si vom pune cat de repede si bannerul aici pe forum.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

acig

Felicitari domnilor colegi!!!!!
Bafta si la cat mai multe sucese,impliniri si raiduri reusite!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

rexsailor

se vede de la o posta mana ''americanului''...!
sa fie intr-un ceas bun si sa aveti de povestit!
nu-mi spune ca nu se poate, ci spune-mi cum se poate !
pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!        ( eduard burke )

gvincentiu

#7
Yeap, ma tot uitam sa vad unde este Aurelian, si l-am gasit, modest, doar la "Contact". Insa colegul solpet?
Deja imi fac demersurile sa nu lipsesc (lipsim  8)  ::)) la anul in categoria First Class. Ceva propuneri de traseu? A ramas un vis neimplinit sa iesi cu vele pe mare si eventual sa coboram pana la Tomis.
Ganduri bune !

felicimond

Felicitari pentru initiativa si pentru realizare! Site-ul arata foarte bine. E o placere sa navighezi pe el, iar volumul mare de munca pe care site-ul l-a necesitat, este vizibil. Este un motiv, o data in plus, sa incerc sa termin barca la care lucrez si sa reusesc sa vin si eu in mai. Numai bine!

Nakasone

#9
Felicitari ! O foarte placuta si neasteptata surpriza cu care Capitanu ne-a surprins,cred ca nu intamplator, in prag de iarna.Toata stima ptr. contributia lui Bluewave.
carpe diem

pelicanul

Foarte frumos, foarte buna realizarea, felicitari. La anul sper sa particip si eu, cred ca am un loc pe catamaranul lui Bluewave!  ;)

capitanu

Va multumim mult tuturor pentru gandurile bune. Speram cu totii sa avem si in 2015 un RAID minunat asa cum ne-am obisnuit in ultima saptamana a lui Mai. Tinand cont de faptul ca adeptii Raid sunt de regula velisti si de faptul ca a fost aratat interes pentru participare a multora dintre cei prieteni cu fenomenul
ar fi binevenite idei despre un posibil traseu in care doriti sa desfasuram urmatoarea editie. Orice propunere aveti o primim cu mare drag la raid@raidromania.ro

O seara cat mai placuta si o iarna cat de usoara se poate sa aveti.

Florio

Citat din: gvincentiu din Noiembrie 30, 2014, 06:48:25 PM
Yeap, ma tot uitam sa vad unde este Aurelian, si l-am gasit, modest, doar la "Contact". Insa colegul solpet?
Deja imi fac demersurile sa nu lipsesc (lipsim  8)  ::)) la anul in categoria First Class. Ceva propuneri de traseu? A ramas un vis neimplinit sa iesi cu vele pe mare si eventual sa coboram pana la Tomis.

Nu, nu . Aurelian este la "Echipa RAID" in cap de lista, manevrand doua rame :)

bluewave

#13
pelicanul:
"cred ca am un loc pe catamaranul lui Bluewave! "   .... cu siguranta .

gvicentiu:
echipa se gaseste aici :
http://raidromania.ro/echipa.html
"No Whistling on Board"

Mihaif99

Foarte misto Capitane! Multumim. Poate da Domnu' si particip si eu. Macar peste un an, daca nu in 2015. Care e varsta minima?