Ambarcatiune rigida, mica si rapida

Creat de darius, Ianuarie 18, 2015, 10:56:08 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mihaif99

Mersi NKS +1


Imi place barcuta.   12 ft   Car toppable, aproape ca barca lui Modi. ;)

Fritz

#61
 E normal sa gliseze. Avem 56 kg barca + 25 kg motorul ...si tipul ala 59 cu indulgenta !! ;) 140 kg.
140 kg/6 cai=23.33 kg/cal .  Ar merge la 28 km/ora. Motorul e la blana.

Uite aceeasi barca cu 10 cai / 2 persoane . Gliseaza bine. Motorul ...tot la blana ...
https://www.youtube.com/watch?v=JWpWgi7lGkQ

.... pescar adevarat ! salau dungat ...la 20 cm ... :-X

darius

da... frumoasa barcutza. totusi, la 1399 Euro  e cam scumpa

Sosoktm

Citat din: Fritz din Februarie 02, 2015, 08:38:04 AM
.... pescar adevarat ! salau dungat ...la 20 cm ... :-X

mare dreptate ai :((
mi-e sila cand vad "sportivi" din astia

iulian_cioclin

Citat din: Sosoktm din Martie 04, 2015, 11:00:04 AM
mare dreptate ai :((
mi-e sila cand vad "sportivi" din astia

filmarea este facuta in zona in care imi duc eu veacul vara. Barajul Sascut a avut salau frumos, capturile de 2-3-4 kg erau aproape la ordinea zilei.
De 2 ani incoace se prinde aproape numai sub masura. Nu stiu daca intr-o partida se mai prind 3 salai peste 40 cm.
Iar majoritatea baga la sirag tot ce prind. Tragic!

Mihaif99

Citat din: iulian_cioclin din Martie 04, 2015, 07:31:44 PM
filmarea este facuta in zona in care imi duc eu veacul vara. Barajul Sascut a avut salau frumos, capturile de 2-3-4 kg erau aproape la ordinea zilei.
De 2 ani incoace se prinde aproape numai sub masura. Nu stiu daca intr-o partida se mai prind 3 salai peste 40 cm.
Iar majoritatea baga la sirag tot ce prind. Tragic!


Salaul e unul din pestii foarte sensibili la presiunea pescuitului excesiv. Sunt lacuri mari  in Canada unde s-au impus limite, ba chiar s-a interzis pescuitul la salau.  10-20 barci dotate cu electronica de ultima ora.... pescari determinati si ai golit un lac de acumulare enorm. 

dflorin

Parca este un facut. Si eu pescuiesc tot la salau pe barajul Movileni in apropiere de Focsani si  anul trecut nu am facut mare lucru. Parca au intrat in pamint... In schim a mers foarte bine platica.

ulise70@

încercați să reduceți Skeeter de la 4,9m lungime la 4,iar lățimea la 1,75,și iese o bijuterie de bass boat!
nu ma lasati pe uscat,ma impiedec des!!!lasati=ma pe apa,sunt in elementul meu!!