motor Evinrude 40 CP

Creat de didu, Aprilie 28, 2015, 01:29:01 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

didu

Salutare, am un Motor Evinrude 40 cp 10/2007 cumparat recent si vreau sa-l montez pe o salupa dar cred ca imi prind urechile si nu am nici o schema de montaj, am mansa, motorul, ceasurile trim si turometru, si iesirile din motor trei mufe cu mai multe cabluri.
Va rog cei priceputi dati o mana de ajutor!!

BRP

#1
Citat din: didu din Aprilie 28, 2015, 01:29:01 PM
Salutare, am un Motor Evinrude 40 cp 10/2007 cumparat recent si vreau sa-l montez pe o salupa dar cred ca imi prind urechile si nu am nici o schema de montaj, am mansa, motorul, ceasurile trim si turometru, si iesirile din motor trei mufe cu mai multe cabluri.
Va rog cei priceputi dati o mana de ajutor!!

Ce fel de Evinrude?
In ce localitate?
Daca nu te pot ajuta,(din cauza distantei) te trimit la cineva priceput.

didu

sunt din Turda si motorul este Evinrude E40DSLSCS din 10/2007

pilu

te pot ajuta dar trebuie sa te deplasezi cu barca si motorul pana la deva...

BRP

Citat din: didu din Aprilie 28, 2015, 05:44:53 PM
sunt din Turda si motorul este Evinrude E40DSLSCS din 10/2007
Ai mesaj pe privat.
Fa ce ti-am spus, ca problema nu ii asa simpla.
Trebuie setat motorul,vazut daca si cate probleme a avut, setarea de TPS(setarea" pedalei" de acceleratie cu cablurile noi), tip de ulei, etc. Daca a fost setat pe xd 100 si tu pui Tcw3 in nici o ora arunci motorul la gunoi!!!!!!,aparent el poate sa mearga dar poate fi total afara din parametrii.
La seria asta din 2008(motorul este din 2008 nu din 2007,ce vezi pe eticheta este data certificatului european) sunt foarte multe update-ri pe computer in special pentru pompa de ulei, si pentru pozitia senzorului de arbore.Au fost facute sau nu?
Nu te risca ca nu merita,fa ce te-am sfatuit pe mesaj privat.
Succes

didu

Multumesc, am găsit numărul si i-l voi contacta maine

WBF

@didu

Sper ca ai venit de la Turda la Cluj.
Sper..

didu

Miercuri dimineața sunt programat cu ea la Cluj