LOC DE CAMPARE PE INSULA

Creat de bbl81, Iulie 06, 2015, 03:50:55 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bbl81

Salutare colegi,

vreau sa petrec cateva nopti la cort, sa dorm langa undite, sa pescuiesc stationar. Am si barca si de aceea as vrea sa instalez cortul pe o insula pe Dunare. ce parere aveti despre insula imediata dupa barajul de la Tr Severin?(gura vaii) sau cea de la Moldova Veche-Coronini.

as vrea sa campez pe insula ca sa nu fie atata populatie mai ales noaptea si ma intereseaza cam asa:

1-care este mai ok de campat.
2-in care se prinde mai bine peste? somn si crap ma intereseaza.
3 Daca este loc de lasat peridocul la apa in aceste 2 zone.

Multumesc. :noroc:
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

mustatza

Salut
Cu siguranta o sa-ti interzica PF campatul pe insule,chiar daca sunt in sectorul romanesc. Si aprinsul focului poate fi interzis pe granita cu Serbia.
Pt linistea sejurului suna la PF Turnu Severin.

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

am sunat la PF, si sunt dispusi sa imi dea aacordul in scris pentru a campa pe insula. trebuie sa ajung la ei pana la ora 16:00 in timpul sapatamanii, si se rezolva.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

mariusm piesenoi111

Sincer... am numai cuvinte de lauda pentru cei de la PF...de peste tot .....super amabili si saritori.
Cinste lor.
Deci.....se poate!

bbl81

Citat din: mariusm piesenoi111 din Iulie 07, 2015, 02:54:26 PM
Sincer... am numai cuvinte de lauda pentru cei de la PF...de peste tot .....super amabili si saritori.
Cinste lor.
Deci.....se poate!

da, de acord. sa vedem cand avem si hartia in mana.   :)   va tin la curent cand ma intorc.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

aditm

  Daca te referi la Ostrov(coronini) acolo am inteles ca nu mai e voie pescuiala de pe mal doar din barca, e rezervatie naturala, asa am auzit, nu sunt sigur, la insula Calinovat poti merge cu barca, chiar daca nu gasesti loc de campare pe ea, stai pe mal si pescuiesti in jurul insulei, sanse bune la somn

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

s-a incheiat cu succes expeditia de campare si pescuit pe insula Golu, Gura Vaii. locatie foarte frumoasa, vreme buna, oameni faini da peste....nu prea. Multumesc colegului Ulise pentru ajutorul promis si oferit, sper sa pot sa ii intorc favorul candva.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ulise70@

Salut!mă bucură să aud că am fost de folos cuiva,că am ajutat cât de puțin pe cineva!oricând,pt colegi voi oferi o mână de ajutor,atât cât voi putea eu,cât îmi va permite timpul mai precis::)))Oplâcere să aud și că v au plăcut locurile din preajma orașuli meu!
nu ma lasati pe uscat,ma impiedec des!!!lasati=ma pe apa,sunt in elementul meu!!