Bonwitco

Creat de stefand600, Ianuarie 06, 2016, 11:18:54 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

stefand600

#15
Va multumesc celor care ati raspuns. Oricum deal-ul a picat deoarece carnetul de navigatie era pentru 449 C iar placuta constructor de pe barca era pentru 400 Cuddy. Deci, se poate si in tarile "dezvoltate" sa cumperi Renault Kadjar cu serie de Renault Clio.
Stefan D

ziuamarinei

Citat din: stefand600 din Ianuarie 21, 2016, 11:24:22 AM
Deci, se poate si in tarile "dezvoltate" sa cumperi Renaul Kadjar cu serie de Renaul Clio.

Doar nu credeai ca noi am inventat apa calda. ;D ;D ;D Se practica in toate tarile "civilizate" Italia, Grecia...

stefand600

Surprinzator pentru Franta! Vanzatorul nu este nici magrebian nici african nici oarece imigrant, este 100% francez. Dar pana la urma, toate padurile au uscaturile lor.
Stefan D

Fritz

#18
 Trebuia s-o iei cu actele de 449 C si te pisai pe ea de placuta ...Cuddy 400 e cu totul altceva.
Oricum cu motor de 20 nu aveai treaba cu inmatriculare ...cu nimic. Asta e.  Cand ai barca neinmatriculata si esti oprit de politia de frontiera ...trebuie sa ai act pe barca, act pe motor, permis de conducere ambarcatiuni ...D sau C daca esti pe mare ( costier in 6 mile) , veste de salvare pt toti pasagerii + 1 colac ...si sa nu ai la bord alcool  :D.  In rest ..poate permis de pescuit cu taxa platita...dar nu te mai impiedica de o tablita ...cu alta ocazie.

Robby

Citat din: aditm din Ianuarie 20, 2016, 11:57:25 PM
buna, imi pare rau pentru link, incerc sa-l pun din nou
http://www.probarca.ro/anunt/74744/101/1/101/Vand-barca-Vega-.htm
vanzatorul e din Arad, Mihai Macinic, pot spune ca il cunosc putin pe om, am cumparat de la el foarte multe accesorii second de barci, am dus cativa prieteni care au cumparat barci de la el,, am primit de multe ori si bonus ;) mi se pare super ok la preturi pentru marfa ce o are, plus ca se poate negocia cu el, multe(barci sau accesorii) nu le are puse la vanzare, cel mai bine de mers acolo la el si vazut tot, e bine de nimerit cand vine cu ele din Italia.
barca ce apare in anunt am vrut sa o cumpar de la el, mie mi-a placut si ea si pretul, cu toate ca ar mai fi putin de aranjat la ea, acu depinde de pretentile fiecaruia, dar am gasit-o pe asta ce mi-am cumparat-o tocmai de la Brasov, e putin mai lunga, are si peridocul in plus cu toate ca e facut artizanal, la barca am ceva de lucru, dar parca tot mai practica este cea a omului de la Arad, e mai usoara, fundul plat, mai practica la ape mici, e facuta pentru outboard, acu nu stiu, depinde de cine ce vrea

Multumesc ....am luat legatura cu vanzatorul,are ceva a ramas sa mai vad.....vreau o barca de cel putin 5m pe care sa o folosesc exclusiv la transport'5-6 persoane si bagaje, sa o tin pe peridoc la Tulcea si ocazional sa  o las la apa ptr. drumuri Maliuc' Sulina etc....nu vreau peridoc inmatriculat,barca fara mari pretentii estetice insa sigura si economica.....imi cer scuze ,scriu intr-un topic initiat de altcineva si nu prea la obiect