Proiect Shetland 570 Donna alba

Creat de black, Februarie 17, 2016, 06:17:34 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

black

Salut. Am 1 buc wc chimic functional. Gratis. este de pe. rulota     o  demontez  ptr peridoc

Bogdan ion

Frumos gest, sa iti pastrezi obiceiul.
Si poate ne spui si noua cu faci cu peridocul.

dorely

S-o stăpânești sănătos si sa te bucuri de ea. Poate mai pui ceva poze cu ea. Eu am tot un Shetland 640 pe care abia aștept sa-l dau la apa. Mi-ar face mare plăcere sa ne întâlnim in delta sau oriunde pe Dunăre. Nu înțeleg (evident ca nu e treaba mea), de ce asemenea barca, suficient de grea, trebuie sa mearga in glisaj cu 50km/h. Eu pe a mea am un Suzi de 20cp 4t ultimul model cu care sigur voi merge cu 15km/h si probabil de la Tulcea la Sulina nu voi face mai mult de 3,5 ore. In plus si șprițul se bea mai bine😄

black

am o rulota adusa de mine din Oanda de multi ani .Si imi lipseste teribil un peridoc de 1000 kg.
Am vrut sa mi construiesc unul dar ajunge scumpisor .Asa ca imi modific rulota .Dupa ce fac un drum la RAR evident .
o sa am disponibil tot gratis mobilier de rulota mare .Asta de saptamana viitoare
TEl 0742334457 ptr doritori. Eu imi montrez un wc marin.
WC-ul chimic nu a fost folosit niciodata de mine in 7 ani .

dorely

La pescuit mergem si noi cei din brigada Constanta, dar nu ne pricepem aproape niciodată in prima zi😜

dorely

Legat de mobilierul de pe rulota, poate i-l contactezi pe Vali. Are in lucru ditamai vaporul

black

Dorely . ti am urmarit evolutia si pozele . sa o stapanesti sanatos .a iesit asa cum vreau sa iasa si a mea
Cand il rugam pe vali sa ne intalnim ptr o parere despre barca mea era plecat la Constanta la tine .Am sa l prind si eu ca nu se muta din Galati .

dorely

Sa știi ca nu am pus monopol pe el😄. Oricum țin mult la părerile f pertinente si super argumentate ale lui Vali. Shetlandul tău abia acuma vine?

black

nu . a venit acum 2 saptamani .E la demontat  si pregatit ptr reconditionare si reutilare

black

vreau sa montez un rezervor 100l sub punte si am nevoie de parerea lui vali ca de aer .poate ma ajuta cu un sfat

dorely

Valeleu. Spun asta ca ai mult de lucru. Dar si satisfacția va fi pe măsura. Daca consideri necesar poți găsi ceva sfaturi si pe la constănțeni. Orice ai face la barca, musai sa-i pui o instalație solară. Eu am pus doua panouri in paralel, de 50w, total suficiente pt tot.

Vali

@black: Salut Gabi, saptamana asta imi fac timp si ajung la tine, mai ales ca afara s-a facut mai frumos. Te anunt oricum la telefon. Poate trec chiar maine, dar inca nu promit.

Cred ca va fi destul de lucru, dar cred ca o vei duce la capat cu brio, mai ales ca iti suntem alaturi, si galatenii, si constantenii :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

dorely

Spune-mi te rog Gabi ce înseamnă Ținutul bărcii la Tulcea? E parcare păzită, sigura, asigura scosul si băgatul in apa, costuri, etc. Multumesc

black

Nu cunosc detaii. Sorry.eu o tin in curtea mea la gl

black

Alex1958 stie mai bine.vezi arielle