Intrebare AUTO

Creat de DoiNomazi, Mai 11, 2016, 10:36:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristizz

https://www.youtube.com/watch?v=inxAOl3scF8

In echiparea standard, parerea mea este ca Dusterul este mai orientata spre sosea, cu usoare caracteristici offroad decat Jimny care cosnstructiv este un mini-offroader (unghiuri de atac si degajare mai mari, ampatament mai mic, masina mai ingusta - conteaza cand treci printre copaci ...).
Pentru trecerea prin vad e bine de vazut cat de sus e amplasata gura de admisie.

As alege-o pe cea mai usoara, dar cantaresc sensibil egal.
As alege-o pe cea cu mai putina electronica si mecanica mai solida.
Daca ma bag prin padure as alege-o pe cea mai geometric pretabila = Jimny.
Daca ma duc pe forestier si doar o trecere usoara printr-un vad de rau, Dusterul are suspensie independenta f/s si portbagaj mai mare.

Cel mai important, orice ai alege, sa ai anvelope adecvate.

Orice am vedea pe youtube, calitatile soferului conteaza la fel de mult cat calitatile masinii - poti sa rupi si un tanc, daca te pricepi.
Sunt insa absolut convins de priceperea voastra, avand in vedere cate expeditii aveti in spate.

DoiNomazi

#31
Multumiri, Cristi.

Incerc sa rezerv un Duster dar sunt complicatii ca pana acum nici una din companii ny vrea sa mi-o inchirieze la ora 21:00. Ei inchid biroul din orasul unde imi trebuie la orele 18:00 si nu pot sa inteleaga de ce nu vreau sa mi-o aduca la hotel a doua zi la 8 dimineata... Pai, pentru ca eu nu stau la nici un hotel si vreau sa ma intind la drum direct de la aeroport in noaptea respectiva. Varianta asta nu e prevazuta in schema lor si ala care raspunde la mail nu are nici o solutie...

Putine locuri din lume traiesc in ritm de NYC... :) M-am obisnuit prost. Daca vreau ceva la 2 dimineata, de obicei se gaseste o solutie... Cine are timp sa doarma cand sunt atatea de facut?... :)

Deci, incheiem topicul. Imi incerc norocul la Duster, la orice companie il pot gasi la ora 21.
Seasick & Grumpy va invita sa vizionati https://vimeo.com/showcase/2161320