Si mai inainte, pana la Cernavoda – 75 km in doua zile

Creat de iacos, Iunie 29, 2011, 12:30:52 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

iacos

A venit timpul celei de-a treia tura organizata de asociatia noastra pe anul acesta. Vom continua de unde ne-am oprit la ultima tura. Plecarea va fi in dimineata zilei de Sambata 2 Iulie ora 8:00 de la punctul de trecere cu bacul Chiciu – Calarasi.
Trebuie mentionat din start ca tura aceasta nu este pentru incepatori. Vremea nu va fi foarte prietenoasa, conform prognozei (7°C Sambata noaptea), dar o vom face oricum ca un antrenament pentru TID-ul care se apropie. Este o invitatie deschisa celor care doresc sa participe pentru prima data la TID. Un test pentru noile ambarcatiuni, pentru echipament sau pentru distribuirea acestuia in caiac, o acomodare pentru turneul ce va intra in tara in aproximativ doua luni.

Mai multe detalii la http://tidromania.wordpress.com/2011/06/28/si-mai-inainte-pana-la-cernavoda-75-km-in-doua-zile/

Toate bune!

Costin
Seek first to understand and then to be understood.

hoinar

Eu vin, nu am inca o solutie clara de transport dar stiu ca vin :) .
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

hoinar

Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Vali

In afara de peisajele superbe, am recunoscut in poze figuri familiare, adica Radu hoinaru, Costin-iacos, Teo si Diana :). Pe ceilalti (inca) nu-i cunosc, si imi pare rau ca stam cam departe, ca tare am fi vrut sa participam si noi. Din pacate, in acest weekend voiam sa ajungem la festivalul gastronomic de la Sulina macar, dar probleme familiale grave ne-au impiedicat  :(. Nu-i nimic, ne bucuram si noi pentru voi, si speram ca intr-o ocazie viitoare sa facem un ansamblu folcloric mai mare :D (Vince, guzganu, Mihai, Gabi pasnicu, braconieru, si eventual Stavride, Bucius, Florio si alti impaiati ;D).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Stam la panda. Cand se poate suntem prezenti.
PS - Cati ati fost pana la urma Radule?
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

bogdanbuciu

foarte frumos hoinaradule
mi s-a parut din poze ca ati avut o vreme perfecta(pe gustul meu)
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Florio

Buna treaba, haiducilor ! :) Asta adevarat antrenament pentru TID, se vede pe hanoracele voastre !
Iar daca lumea foloseste cuvantul "minunat" pentru a descrie tura, inseamna ca in septembrie o sa am tovarasi de padela destoinici !
Fie vremea cat de rea, TID-ul o sa fie floare la ureche, atat timp cat il avem pe Legendar deschizator de drum .

P.S>
Pana la urma, Costin, ati iesit la Cernavoda, pe rampele de care iti spuneam, cele de pe canal :) . Poate ai timp sa ne povestesti mai pe larg si sa ne arati niste poze :)  

hoinar

Am fost 6: Costin, Teo, Jean, Catalin (nou in gasca), Florin (nou si el) si subsemnatul....
Diana (in drumul ei de intoarcere de la Constanta) ne-a asteptat la Cernavoda si s-a intors la Bucuresti cu noi.
De abia astept sa ne revedem intr-o echipa cat mai mare ....
Pina la TID eu o sa fiu la mare in Venus (intre 30 iulie si 6 august) si apoi pe lacul Cincis intre 6-14 august -incerc de acolo sa ajung si la Oasa si Vidra...
Tura a fost cum ati vazut si voi tare, tare faina ....
S-a lasat cu inotat in Dunare de vreo cateva ori  -de data asta, in mod benevol insa doar pentru racorire :) :) -
Am simtit cum e sa treci peste anafoare (sper ca asa se scrie) furioase si am inteles ca pentru asemnea experiente, stapanirea de sine si carma sunt mai mult decat binevenite -pentru mine cel putin- .... am aflat si cum este sa padelezi pe ploaie si valuri (faina experienta) ...
Dar in primul rand m-am bucurat de prietenia unor OAMENI adevarati :)

O seara senina si blanda,

Radu
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu