Caut motor 2T

Creat de cristeache, Iulie 22, 2011, 10:07:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristeache

Va salut, colegi de pasiune. Ma adresez voua cu rugamintea de a-mi da de stire daca stiti pe cineva care vinde vreun motor , 2T, cizma scurta, 30-35 cp. As prefera Johnson, dar nu fac nazuri si daca e alta marca.

Va multumesc,
Cristi

Vali

Va salut dom' profesor :), azi trag o fuga pe la Siret si lansez cererea dvs intre barcagiii din zona, cu toate ca e mai probabil sa gasiti Johnson de 25 de cai in 2 timpi. Pe aici sunt mai raspandite si mai cautate, din cauza ca lumea deseneaza pe ele cifra 20 si nu le mai inmatriculeaza :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristi_pescar

Buna ziua,
Domnule Vali, vreau sa achizitionez un motor de 5 cai in 2 timpi. Daca stiti vreun motor de vanzare va rog sa ma informati si pe mine.

Vali

Va salut, dar mai bine e zic sa ne spunem pe nume, fara atatea "domnii" :). Am sa iau legatura cu brigada de pe aici, sa vedem ce gasim, si am sa scriu pe forum. Chiar zilele astea trebuie sa merg sa vad un Suzuki de 30 cp - 2T pentru Cristeache, cu ocazia asta poate mai aflu ceva. Salutari din balta ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristi80

domnu',domnu', pt mine un motor de 350cmc si vreo 18 cai gasim? ;D

love delta

eu am un johnson seahoorse 4cp 2t 2cilindri perfecta stare ,consum la blana 1,2/h,am si piese de schimb la el pt orice eventualitate.pret 900 ron

Vali

Citat din: cristi80 din Februarie 05, 2012, 02:29:07 PM
domnu',domnu', pt mine un motor de 350cmc si vreo 18 cai gasim? ;D

Pai ti-am spus ca este, trebuie doar sa vii sa-l iei. Numai ca nu-ti dau voie sa-l pui la barca :P.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristi_pescar

Citateu am un johnson seahoorse 4cp 2t 2cilindri perfecta stare ,consum la blana 1,2/h,am si piese de schimb la el pt orice eventualitate.pret 900 ron

Nu stiu daca ar glisa barca mea cu asa ceva. Am o pneumatica cu chila gonflabila de 2.3 m. Si individul care scrie are in jur de 100 kg. Eu vreau un compromis, de asta m-am gandit la 5 cai si 2 timpi. Vreau sa intre in glisaj, dar nu vreau sa merg la recuperari dupa ce il car.  :)

Vali

Cel mai bine e de facut o proba cu motorul de 4 cai pe pneumatica. Asta vara am mers tot cu o gonflabila de putin peste 2 metri, cu carena gonflabila, cu un Suzuki 4T de 2,5 cai, in semiglisare, si ne-am gandit ca daca aveam 4 cai, o glisam.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristi_pescar

Citateu am un johnson seahoorse 4cp 2t 2cilindri perfecta stare ,consum la blana 1,2/h,am si piese de schimb la el pt orice eventualitate.pret 900 ron

Love Delta,
poti sa-mi arati niste poze cu motorul tau? Cam ce greutate are?

love delta

#10
da pot sa ti le trimit pe mail sa nu ocupam spatiu aici,motorul are 12kg,consum 1,2la ora,totul e pus la punct la acest motor este in perfecta stare,are un pic vopseaua luata pe capac asta e de la transport,si putem sa-i facem si proba la locul faptei ,asta ar fi indicat.eu sunt din tulcea.


cristeache

Citat din: Vali din Februarie 05, 2012, 11:53:04 AM
Va salut, dar mai bine e zic sa ne spunem pe nume, fara atatea "domnii" :). Am sa iau legatura cu brigada de pe aici, sa vedem ce gasim, si am sa scriu pe forum. Chiar zilele astea trebuie sa merg sa vad un Suzuki de 30 cp - 2T pentru Cristeache, cu ocazia asta poate mai aflu ceva. Salutari din balta ;).

Cum m-ai sunat, vin ! Cam 20 litri . :)) Poate facem  o intalneala mai mare.

cristeache

In continuare ofer recompensa pentru gasirea unui motor 2 T, 30 cp, cizma scurta.
Multumesc,
Cristeache

cristeache