O idee: Turneul Delta

Creat de gvincentiu, Iulie 29, 2011, 07:15:40 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

dan dragos

daca faceti derogari de la punctul 5 ma bag si eu, macar ca barca suport  :D si vin cu cel putin un junior - 12 ani.
oricum in primavara am planuit o iesire in insula mica a brailei - uni zic ca este o minidelta.

Thor

Citat din: Vali din Februarie 06, 2012, 09:42:36 PM
Ideea e de infratire pe ape, fara deosebire de cutia plutitoare :). Cu cat mai eterogena flota, cu atat mai interesant ;)

Ca la motoristi dar fara cisme, casca si piele.

Vali

Citat din: Thor din Februarie 06, 2012, 10:13:32 PM
Ca la motoristi dar fara cisme, casca si piele.

Dac-ai sti ce dor imi e de vremurile cand mergeam cu motoare rusesti "cioperite" de noi, si motociclistii se salutau in trafic  ::). Asta imi doresc si pe parte de barci, sa fie fratia de pe vremuri dintre motoristi :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

republicii

Vali ai fost motociclist? Atunci esti frate de singe cu mine am avut 5 Jawa de la 1,75 la 3.50 ultima cand m-am lasat de ele dupa 10 ani de zburat in toata tara inclusiv delta in fiecare an si am 550 km pana acolo iar in 1992 cand m-am intors din delta m-a  plouat non-stop cam 10 ore si atunci am hotarat cu doamna mea ca ajunge si am trcut la auto,poate odata vom depana amintiri pe doua roti.

Vali

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

republicii

Scuze am vazut topicul imediat ce am postat dar ma luat VALUL.

Vali

No problem, eu imi doresc sa ne povestim pe viitor cat mai mult si despre balacelile pe ape, la Tabara, turneul Delta, Raid sau Barcaweek :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

republicii

Ma bag la orice plimbare ,viata mea sunt plimbarile sanatos sa fiu!

stavride

Turneu sub numele de cod, stavride, pastrav, etc .... Canalele Dunarii - Marea Neagra.
Ar trebui postat un calendar ceva cu evenimentele nautice ale anului 2012 sa ne facem si noi programul (concediile) in functie de ele.
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Vali

OK, dar pentru asta ar trebui sa stim exact datele, adica Tabara, Raidurile, Barcaweek, Rowmania, Turneul Delta etc. Pentru asta, ramane sa ne facem iarna barca (adica planificarea iesirilor), si vara sania ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

republicii

Cineva trebuie sa centralizeze ideile si diferitele perioade cere vor fi propuse si in functie de asta poate cei care au timpul si jobul mai flexibil se vor mai adapta si poate iese ceva.Putem chiar deschide un topic nou pe tema asta,ex:Inscrieri timpurii-turul Deltei 2012. ???

Vali

Ca idee, Tabara daca se tine, se tine in mai, Raidurile incep din mai si tin pana in toamna, Barcaweek ne va spune skipper cand va fi, Rowmania daca se tine, va fi la inceputul lui septembrie, iar Turneul Delta in functie de disponibilitatea barcagiilor, cat va tine caldura :). Asa ca nu ne ramane decat sa scriem fiecare ideile pe care le avem, si apoi le punem in calendar.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

capitanu

Am retinut!! Fac tot posibilul ca la sfarsitul lui februarie sa avem calendarul. Sper sa reusesc.

remyx

La o padela in Delta ma bag si eu... 2 +1, sit on top ;)

Sclipici

Ceva noutati?
Sunt interesat si eu...!
Si eu am in plan o plimbare/aventura spre mare, cu caiacul, cu plecare din Murighiol...!
Caiacul meu e de doua persoane , si e posibil ca un amic sa ne insoteasca, tot cu un caiac, care-i acum in constructie.