*

Autor Subiect: Ajutor BARCA FURATA  (Citit de 1489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

republicii

• Full Member
  • Mesaje postate: 162
  • Surprinde-ti ficatul, bea niste apa !
    • Vezi Profilul
Re: Ajutor BARCA FURATA
« Răspuns #15 : Septembrie 23, 2018, 04:52:21 pm »
Ciudata si urata intamplare cu furtul barcii din garaj. Am mai auzit ca s-ar mai fi furat motoare de pe barci aftlate in garaje, dar barca cu tot cu peridoc si motor......NU. Am tot citit si rascitit topicul asta, inca nu-mi vine sa cred, dar va fi greu sa-ti recuperezi barca, si de ce spun asta;
- barca era inmatriculata in afara si nu in RO - cel putin eu asta am vazut
- la granite cand treci cu masina si remorca ti se cer actele masinii si nu ale remorcii - nu stiu in cazul barcilor daca se cer acte de provenienta la iesire
- cand cautam barca gaseam multe barci fara acte la vanzare si unele chiar cu peridoc fara acte si automat neinmatriculat.
- stii cum este organu' (am trait gustul amar sa-mi fie sparta casa iar domnii cu caschete ziceau ca sa-i prind eu sai anunt pe ei ca apoi stiu ei ca sa faca; dar sa nu-i bat pt ca apoi ma baga pe mine la nu stiu ce articole) Nu cred ca au mai evoluat din acel stadiu ba chiar dimpotriva.
Cum spuneau si ceilalti pe forum, facand public furtul, toti cei in cautare de barci vor fi avizati.
Pentru a putea pune la lucru organu' ai nevoie de cineva "mare" care sa-i mobilizeze (VIP) pentru ca numai pentru ei se mobilizeaza.
Cea mai buna treaba este mediul online.
Treaba cu cainele induce o actiune premeditata. Trebuie sa iti fie foarte greu sa suporti toate astea - furtul si lipsa cainelui.
Daca cainele nu a fost omorat va veni acasa mai tarziu; pacat ca nu va putea sa povesteasca ce si cum si cine.
O alta treaba de-a noastra este referitoare la vecini - chiar daca vad sau aud ceva nu se baga din cauza consecintelor posibile - reminiscenta din timpurile trecute.
Bate fierul cate cald!
Salut!Multumesc pentru sfaturi.Barca este  inmatriculata in Ro GG-0174 ca si peridocul VL.07.TIE ca si paza aveam si alarma la casa si tot felul de senzori prin curte care aprindea lumini dar a oprit curentul si nu sa apropiat de casa,au venit chititi pe barca.

republicii

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : Septembrie 23, 2018, 04:56:34 pm »
Salut tuturor,si va multumesc  pentru  mobilizarea dv.chiar nu ma asteptam sa-mi sara atâta  lume in ajutor.Am identificat camere la toate iesirile din zona si politia spune ca trei politisti vizioneaza inregistrarile ,acum astept ce altceva pot face?

dany

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1204
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Septembrie 23, 2018, 05:33:47 pm »
Suntem alaturi de tine!Sa dea D-zeu sa o recuperezi repede!

republicii

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #18 : Octombrie 08, 2018, 07:41:16 pm »
Salutari! Se pare ca a disparut si politistul l-am cautat la politie de 20 de ori in zile diferite,gratii la use totul inchis.

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

Octombrie 24, 2018, 07:19:46 pm
 Tutorial de incarcare poze pe servere externe: https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,2218.msg37910.html#msg37910

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:32:41 pm
cica functioneaza

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:31:19 pm
teste - forumul se va bloca in cateva minute, apoi ar trebui sa se restaureze automat

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

Show 50 latest
Membri
Stats
  • Total Mesaje Postate: 47795
  • Total Subiecte: 2469
  • Online Today: 92
  • Online Ever: 218
  • (Octombrie 28, 2018, 03:29:22 pm)
Utilizatori Online
Users: 2
Guests: 76
Total: 78