Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 14 Vizitatori vizualizează acest subiect.

dany

Sper ca o sa gustati gluma ,apropo de miere, Modi atrage oamenii buni cum atrag florile albinele sau ca sa dau cu bata-n balta ,[ cum vre-ti s-o spune-ti,]raia caprele.Eu am crescut cu umorul asta tembel cateodata,ironii la tot pasul, sicane si mistou-ri intre fratii tatii,cinci la numar dealtfel.Datorita faptului ca fratele lor murise foarte de tanar[respectiv tata]ei ma'' ocroteau ''si pe mine cu astfel de'' bunatati''asa ca scuze si fara suparare.

modi

#256
Citat din: dany din Octombrie 17, 2013, 01:46:10 PM
.............. Modi atrage oamenii buni cum atrag florile albinele ................

Oameni carora le multumesc ca exista , oameni carora le multumesc ca m-au primit printre ei cu caldura !

..................................................................

Nu va imaginati ca inca nu-mi vine sa cred ca am pasit intr-un colectiv atat de cald .
Nu va imaginati cat ma felicit pentru seara in care , cu totul intamplator , am "dibuit" Compasu' pe netu' 'ista mare .
Nu va imaginati cat de bine-mi faceti stand seara ( dar si peste zi ) la suete cu voi sau citindu-va "balivernele" nautice .

Nu dragi prieteni ! Nu eu atrag oamenii precum florile albinele . Ci acest forum atrage precum matca , cu "feromonii" ei irezistibili ! ( Mirceo , explica tu , nene , cat de ''smechera" e matca aia si cum se pricepe ea la "magnetizat" ...... )

Tarziu poate , dar repet , va multumesc ca existati !

..................................................................

p.s. : Mersi Dany !

ionpescarul

Nu sunt 3 zile de cand vorbeam  cu Modi despre forumul asta .VALI  E  ARTISTUL , Modi a fost si el  moderator pe un site ,gandul sau ascuns a fost sa creeze un nucleu de pescari bine inchegat ,a reusit pentru o perioada de timp ,apoi sa prabusit totul, eu unul bat multe forumuri de pescuit ,peste tot e vraiste si o mare dusmanie ,poate uni din voi au vazut vreo 2,3 postari ale mele ,postari antipolitice foarte dure , la maxim 24 de ore dupa ce postasem ,am retras singur postarea ,e un forum prea frumos  ca sa intru eu cu bocanci in el. Nicaieri nu am facut asa ceva ,dar aici pe forumul asta ,din respect pentru toti care posteaza nu i-mi permit sa denaturez subiectele.Asta e un topic de prezentare si eu scriu alte alea ,Paun Ion e numele ,sunt un pescar care vrea sa aibe si el o barca a lui.Sigur va veni vremea cand voi deschide un topic voi cere sprijinul vostru si voi prezenta etapele constructiei.Dar pana atunci mai e .Poate sunt mai zgarcit cu aprecierile vizavi de constructori ,dar ele exista ,mult respect . 

rover.marius

Salutare tuturor.
Ma numesc Marius Donosie sunt din Tulcea si am 40 ani. Sunt nou pe acest forum desi il citesc de multa vreme. Sunt pasionat de pescuit dar cel mai mult imi place sa pescuiesc la stiuca. Postez sub numele de rover.marius.

felicimond

Salut Rover.Marius, bun venit printre noi. Pescar fiind si in plus si din Tulcea, o sa iti faci o multime de prieteni pe aici. Iti dorim zile bune pe forum si pe ape.

Pupezica

Citat din: rover.marius din Noiembrie 04, 2013, 09:41:17 PM
Salutare tuturor.
Ma numesc Marius Donosie sunt din Tulcea si am 40 ani. Sunt nou pe acest forum desi il citesc de multa vreme. Sunt pasionat de pescuit dar cel mai mult imi place sa pescuiesc la stiuca. Postez sub numele de rover.marius.

Salutare si bine ai venit pe Capcompas !!! Eu nu prea sunt pescar, am mai prins cate ceva, dar putin, "locuri" de stiuca nu prea stiu, insa daca tu "auzi" de un loc bun de stiuca si vrei sa ajungi acolo si nu stii cum...  :) :) :) conteaza pe mine si pe alti forumisti sa te indrumam...  :D :D :D
Apa sub chila si vant din pupa !!!

rover.marius

Multumesc mult  pentru primire si pentru locurile de pescuit la stiuca. Astept cu nerabdare sa mai invat si alte locuri in afara de cele pe care le stiu.

modi

Citat din: rover.marius din Noiembrie 05, 2013, 09:47:24 AM
Multumesc mult  pentru primire si pentru locurile de pescuit la stiuca. Astept cu nerabdare sa mai invat si alte locuri in afara de cele pe care le stiu.

Sa traiesti ! Ia un loc !
Ia un loc , nene , ca noi doi avem de vorbit foarte serios despre "cumatra" .
Chiar imi trebuia pe iarna asta un partener de discutii pe segmentul naluci si tehnici .
Fac pariu ca daca noi doi ne intindem la povesti .... determinam pe cativa sa "dea din casa" ( pssst , unu' e Canadianu' ! Nouajnouale , care se cam eschiveaza elegant de la d-astea ! Ma ajuti sa-l facem sa "toarne" ?  ;D ;D ;D )

radu_d

Citat din: Vali din Aprilie 16, 2011, 10:52:30 AM
Bine ai venit pe forum, domnu' jude, si scuze ca (inca) n-am rezolvat problema cu diacriticele, dar promit s-o rezolv zilele astea :). Daca mai primiti un ucenic la vele, sunt abonat pentru un loc la tabara de creatie vele  ;D.


Exista asa ceva ?  tabara de vele ?  sunt interesat si eu daca apare ceva...MUltumesc

Intersect


  Bine ai venit Marius,cum spune Modi sunt multe de vorbit despre stiuca si locuri de pescuit....


Citat din: modi din Noiembrie 05, 2013, 12:41:20 PM
Citat din: rover.marius din Noiembrie 05, 2013, 09:47:24 AM
Multumesc mult  pentru primire si pentru locurile de pescuit la stiuca. Astept cu nerabdare sa mai invat si alte locuri in afara de cele pe care le stiu.

Sa traiesti ! Ia un loc !
Ia un loc , nene , ca noi doi avem de vorbit foarte serios despre "cumatra" .
Chiar imi trebuia pe iarna asta un partener de discutii pe segmentul naluci si tehnici .
Fac pariu ca daca noi doi ne intindem la povesti .... determinam pe cativa sa "dea din casa" ( pssst , unu' e Canadianu' ! Nouajnouale , care se cam eschiveaza elegant de la d-astea ! Ma ajuti sa-l facem sa "toarne" ?  ;D ;D ;D )

Modi imi aduc aminte ca in trecut m-ai pus pe ganduri cu o naluca elicopter sau nus ce SF,sa nu le uiti acasa si sa le prezinti la veselie ;D .

   
Born to fish,forced to work!!!

Mihaif99

Citat din: modi din Noiembrie 05, 2013, 12:41:20 PM
Citat din: rover.marius din Noiembrie 05, 2013, 09:47:24 AM
Multumesc mult  pentru primire si pentru locurile de pescuit la stiuca. Astept cu nerabdare sa mai invat si alte locuri in afara de cele pe care le stiu.

Sa traiesti ! Ia un loc !
Ia un loc , nene , ca noi doi avem de vorbit foarte serios despre "cumatra" .
Chiar imi trebuia pe iarna asta un partener de discutii pe segmentul naluci si tehnici .
Fac pariu ca daca noi doi ne intindem la povesti .... determinam pe cativa sa "dea din casa" ( pssst , unu' e Canadianu' ! Nouajnouale , care se cam eschiveaza elegant de la d-astea ! Ma ajuti sa-l facem sa "toarne" ?  ;D ;D ;D )

Ma supraestimezi man. Despre pescuitul la bass, monturi, prezentari cate si mai cate, pot sa vorbesc cat vrei. Dar asa cum am mai spus am un mare respect pt pescarii de stiuca (decenta ca marime) care prind consistent. In experientele mele cu cumatra, pescuitul poate sa fie la un moment dat super productiv, si peste 10 minute gata... Cand e pusa insa pe halit daa, atunci sunt mare pescar de stiuca. Adevarul ca sunt cateva lacuri  in nord, cu populatie extreme de mare de stiuca, si acolo se prinde.
Am mai prins si unde nu ma asteptam, pe rauri si canale inguste, stiuca mare...

Pina acum nu atiu cum sa o fac sa muste daca nu are chef de mancat. Asa ca ma asez cuminte in banca si ascult daca vrea sa imi explice cineva :)

Intersect

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 05, 2013, 07:59:14 PM
Citat din: modi din Noiembrie 05, 2013, 12:41:20 PM
Citat din: rover.marius din Noiembrie 05, 2013, 09:47:24 AM
Multumesc mult  pentru primire si pentru locurile de pescuit la stiuca. Astept cu nerabdare sa mai invat si alte locuri in afara de cele pe care le stiu.

Sa traiesti ! Ia un loc !
Ia un loc , nene , ca noi doi avem de vorbit foarte serios despre "cumatra" .
Chiar imi trebuia pe iarna asta un partener de discutii pe segmentul naluci si tehnici .
Fac pariu ca daca noi doi ne intindem la povesti .... determinam pe cativa sa "dea din casa" ( pssst , unu' e Canadianu' ! Nouajnouale , care se cam eschiveaza elegant de la d-astea ! Ma ajuti sa-l facem sa "toarne" ?  ;D ;D ;D )



Ma supraestimezi man. Despre pescuitul la bass, monturi, prezentari cate si mai cate, pot sa vorbesc cat vrei. Dar asa cum am mai spus am un mare respect pt pescarii de stiuca (decenta ca marime) care prind consistent. In experientele mele cu cumatra, pescuitul poate sa fie la un moment dat super productiv, si peste 10 minute gata... Cand e pusa insa pe halit daa, atunci sunt mare pescar de stiuca. Adevarul ca sunt cateva lacuri  in nord, cu populatie extreme de mare de stiuca, si acolo se prinde.
Am mai prins si unde nu ma asteptam, pe rauri si canale inguste, stiuca mare...

Pina acum nu atiu cum sa o fac sa muste daca nu are chef de mancat. Asa ca ma asez cuminte in banca si ascult daca vrea sa imi explice cineva :)

   Salut Mihai,

Vad ca sunteti modesti,incepeti dom`le sa ne impartasiti si noua pescuitul la stiuca...secrete,de la batrani-tineri adunate...ceva...
Born to fish,forced to work!!!

modi

Citat din: Intersect din Noiembrie 05, 2013, 06:34:53 PM

 
Modi imi aduc aminte ca in trecut m-ai pus pe ganduri cu o naluca elicopter sau nus ce SF,sa nu le uiti acasa si sa le prezinti la veselie ;D .



Om bun , io-mi tin nalucile si lansetele in locul in care-mi petrec cele mai multe ore din zi . Recte in atelier !
Le spal , le ung , mimez un lanseu , o recuperare , alea-alea .

Concret , fara sa se afle pe Lista Rosie ..... nalucile mele sunt invitati de onoare la veselie .
Te previn insa , daca-mi vezi "elicopteru' " vei ramane marcat pe viata !  ;D ;D ;D Sa iei cu tine niscaiva distonocalm . Sa-l iei cu o ora inainte sa ti-o arat .

Crezi ca bat campii ? Intreaba-l pe Florio ce impact psihic poa' sa aiba nenorocirea aia de OZN asupra oricui isi spune pescar !  ;D ;D ;D ;D ;D

Intersect

#268
Crezi ca bat campii ? Intreaba-l pe Florio ce impact psihic poa' sa aiba nenorocirea aia de OZN asupra oricui isi spune pescar !  ;D ;D ;D ;D ;D
Banuiam ca le ti in atelier am vrut sa ma asigur :) las ca nu trebuie distonocalm o sa fiu echipat cu un vin alb demisec de anul trecut productie proprie,socuri sa fie ca le amortizam cum trebuie  ;D
Sa inteleg ca Florio este un membru cu state vechi la tine in atelier nu?
Born to fish,forced to work!!!

modi

#269
Citat din: Intersect din Noiembrie 05, 2013, 09:13:30 PM

Sa inteleg ca Florio este un membru cu state vechi la tine in atelier nu?

Nu . Ma cunosc "live" cu Florio de cel mult o luna . M-a vizitat doar de doua ori , asta abia dupa ce-am initiat intalnirea . Cert este faptul ca inca de la prima vizita a dat dovada de jovialitate , de o atitudine extrem de familiara , de deschidere neconditionata .

La a doua sa vizita , saptamana trecuta , i-am prezentat "nebunia" . Chiar fara sa cocheteze el cu spinningul a decretat ( amuzat si interzis totodata ) ca o stiuca normala la cap n-are cum sa se repeada la aiureala asta de naluca !  ;D ;D ;D

.......................................

Prevad ca al doilea subiect de dezbatut la baiaram , in afara de nautica , va fi tocmai nenorocirea asta de naluca ! Atat va spun acum , a facut istorie cand nicio alta naluca n-a dat randament ......  ;)