Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 15 Vizitatori vizualizează acest subiect.

black

Vali am facut un topic nou . ai idee unde s-a dus ?ca nu-l gasesc. Pune l tu unde crezi ca e ok
merci

Vali

Daca ai avut o eroare la postare, topicul s-a pierdut. Oricum, nu apare la topicuri recuperate.
Posibil sa fi fost din cauza rezolutiei mari a pozelor, daca ai avut poze atasate. Incearca sa postezi din nou, fara poze, dupa care incercam sa atasam pozele ulterior. Tinem la nevoie legatura pe pm.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

actzipild

Salutare si bine v-am gasit!

Am aparut si eu in peisaj. Sunt din Bucuresti, 39 de ani, inginer IT.
Am sarit un pic pasii normali (permis, pe urma barca proprie) asa ca am inceput direct cu barca proprie. Evident urmeaza si permis-ul.
Sunt pe ultimii pasi de achizitie a unui yacht Etap 23 din Olanda, urmeaza sa gasesc modalitatea de transport si cazarea langa Bucuresti (probabil la Snagov).

ghrt

Bine ai venit!

Si eu mi-am luat un veler de 23 ft inainte de permis :) Dar Snagovul pare cam mic si linistit, de ce nu Constanta, Mangalia sau macar Giurgiu?

actzipild

Momentan la Snagov ca mai am chestii de reparat la ea si drumul din Bucuresti pana acolo e un pic mai scurt, asa ca ma pot repezi dupa munca (din Pipera).

Evident, asta e planul pe hartie, se poate modifica.

Ulterior obtinerii permisului am de gand sa o duc la Mangalia, nu stiu inca daca la Marina Limanu sau cea din Mangalia (mai am de aflat preturi).

ghrt

Limanu e mai civilizată dar mai departe, atât rutier cât mai ales naval. Mangalia are un acces mai bun cu mijloacele de transport în comun, dar în realitate nu se merită deoarece este puţin probabil să foloseşti transportul în comun.
Ca preţuri cred că sunt cam tot pe acolo, nu am mai verificat.
În funcţie de pescaj poţi fi interesat şi de Eforie, ca să eviţi aglomeraţia din weekendurile estivale.
Deschizi un topic cu barca? Ce mai ai de lucrat la ea?

actzipild

Mersi de info, scapasem din vedere Eforie. Deschid acum un topic la veliere si putem continua discutia acolo.

pava

La multi ani  !!  joyeux anniversaire !! feliz cumpleaños !! capcompas  ;D



Evghenos

Salut tuturor din forum. Sunt nou venit aici asa ca va rog sa ma tratati ca atare.. fara termeni din astia marini ca habar nu am.Numai bine

Kossp

Salutare tuturor! Pasionat de mic de pescuit si ape, implicit barci, m-am hotarat recent sa-mi iau o barca cu motor. In concluzie, sunt in cautari de informatii, ambarcatiuni si invat sa iau D-ul.

Claudiu

Salutare si bine v-am gasit. Numele meu este Claudiu, sunt din Ramnicu Valcea si sunt un pescar pasionat de spinning la rapitori, pe cale de consecinta sunt si creatorul si administratorul unei comunitati dedicate pescarilor de spinning si anume www.spinningclub.ro. Gasesc forumul ca fiind unul de bun simt, bine structurat si cu majoritatea oamenilor bine intentionati din ce am citit. Foarte multe cunostiinte despre motoare sau ambarcatiuni mai serioase nu am insa despre gonflabile folosite la pescuit consider ca am cat de cat experienta pentru a oferi un sfat obiectiv. Sa ne auzim cu bine prieteni

mikcutu

Salut.

Ma numesc Ionut Preda, sunt din Bucuresti si sunt un impatimit pescar.
M-am inscris pe forul Cap Compas pentru a culege cat mai multe informatii despre barci si motoare (de tot felul).

O zi buna.

Razvan Evergreen

Va salut! Am picat si eu aici,  unde apa este pusa pe primul loc. Cu ceva timp in urma, daca imi spunea cineva ca apa e buna...
Am avut noroc si am primit virusul apei de la ... Nu dau nume, Pelicane!. He, virusul apei de sub barca.
In fine, ideea este ca sunt fericit ca sunt aici cu voi!
 

cristiantutuianu


acig

#404
Bine ai venit colega ;sa sti ca si apa este buna ....doar ca sa plutesti;atat !
Poate esti si tu un pui de Pelican motiv pentru care iti doresc sa ii si calci  pe urme !
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten