*

Autor Subiect: Bun venit pe Forumul Cap Compas  (Citit de 147303 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bobinuta

• Full Member
  • Mesaje postate: 155
  • Tintind spre iesirea din Matrice :)
    • Vezi Profilul
Re: Bun venit pe Forumul Cap Compas
« Răspuns #510 : Septembrie 20, 2018, 08:38:05 pm »
Ma numesc Radu (desi mai toti prietenii imi spun Sam), am 50 de ani si sunt din Iasi.
Sunt indragostit de Delta Dunarii inca din copilarie, de pescuit si de iesirile in natura. Ca hobby-uri, in afara de pescuit si drumetii, sunt pasionat de home brewing (productie de bere artizanala) si la fel de mult imi place sa gatesc.
Salut Sam si bine ai venit printre noi !
Nici eu nu am apucat sa ma prezint, asa ca urandu-ti tie bun venit, o voi face de asemenea  8)
Numele meu e Cezar, am 47 ani si locuiesc in zona vestica a Bucurestiului, dar am si un prieten bun in Iasi.
De mic copil am iubit apa, mostenire de la tatal meu, care a fost 20 ani ofiter radio in flota de pescuit oceanic, pe navele "Polar".
Tot de la el am mostenit si pasiunea pentru electronica si radioamatorism (hobby-urile mele principale). Pescuitul a venit dupa... iar din vara asta, m-am hotarat sa pasesc in lumea barcilor. Initial, am crezut ca o gonflabila si un motor de 5CP fara permis, vor fi tot ceea ce mi-as dori. Dupa ce am testat o astfel de combinatie... am realizat ca imi trebuie altceva. Si dupa foarte putin timp, m-am indragostit de vele. Desigur, la nivelul unui incepator sadea, dar ... acum stau si ma gandesc cum sa imbin dorinta de a-mi plimba familia pe apa, cu cea de a putea pescui de pe propria-mi barca si cu cea de a ma simti propulsat de vant ! Am constatat ca e o ecuatie complicat de rezolvat, asadar m-am inarmat cu rabdare  8)

Domeniul meu profesional este IT-ul (retelistica) si telecom-ul, dar interesul pentru navigatie si barci m-a traznit asa de rau, incat am lasat deoparte momentan celelalte hobby-uri.
Colegii de forum sunt oameni saritori si priceputi, vei avea la cine sa intrebi si de la cine sa obtii raspunsuri , totul e sa-ti definesti tintele :))

Inca odata, bine ai venit si sper sa-ti realizezi cat mai curand visurile nautice !

P.S.> Un articol interesant scris chiar de Vali (pe "celalalt" forum):  Yachtingul de croaziera in Romania - partea I
Toate cele bune !
Cezar

YO3KXL Team
RoLink Team

Sam

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
    • Vezi Profilul
Re: Bun venit pe Forumul Cap Compas
« Răspuns #511 : Septembrie 20, 2018, 08:54:26 pm »
Bobinuta, iti multumesc pentru urarile de bun venit! Sunt sigur ca am nimerit unde trebuie!
Toate bune si... keep in touch!

Recent

Last 5 Shouts:

gupi

Azi la 03:32:41 pm
cica functioneaza

gupi

Azi la 03:31:19 pm
teste - forumul se va bloca in cateva minute, apoi ar trebui sa se restaureze automat

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

euromarketro

August 06, 2018, 01:46:28 am
stimati colegi, am nevoie de experienta si sfatul vostru, ma puteti ajuta? ... sper sa nu fiu prea insistent
https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1481.msg47377/topicseen.html#new

Show 50 latest
Membri
  • Total Membri: 1788
  • Latest: ionif
Stats
  • Total Mesaje Postate: 47136
  • Total Subiecte: 2426
  • Online Today: 109
  • Online Ever: 154
  • (Octombrie 12, 2018, 11:07:28 pm)
Utilizatori Online