Caricaturi tematice

Creat de kmbh69, Octombrie 16, 2011, 10:50:09 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Laurentiu N.


gvincentiu

Ganduri bune !

Vali

Asta vizavi de duba de pescuit care sta ca o p... sculata pe apa :D. Foarte tare caricaturistul nostru Laurentiu ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

#18
Replica lui Vali m-a trezit din reverie si am facut conexiunea (mai tarziu, dar mai bine decat niciodata) intre initialele caricaturistului si fotograful profesionist, impatimit de barci, Laurentiu  !
Artist pana in miezul fiintei, prietenul nostru :) .
In fotografie este senior, cand descrie o poza o face ca in galeriile de arta pariziene, iar cand pune mana pe un creion, schiteaza niste caricaturi de expozitie !
Ii plac si barcile, i-o mai fi placand si vinul bun si cine stie ce alte lucruri faine ...

Trebuie sa il aducem la o intalnire de grup, nu se poate sa nu-l cunoastem personal  :).

Laurentiu N.

 Va multumesc foarte mult !
-Si eu i-mi doresc sa va cunosc,doar ca acum sant consemnat la domiciliu pe post de fochist si fata" in casa  :) Intre doua cosuri cu lemne ,despicate,mi-am amintit ca exista o anumita apetenta a piratilor de pe forum pentru barcile gonflabile. Asa ca mai postez o caricatura,..cu dedicatie. Persoana importa ! Nu spui' cine-i !!!

bogdanbuciu

bine a zis cand a zis, cine a zis, ce-o zis:
foarte eficient Tony, nu foarte subtil, dar eficient. Dar oare piratului ala cu steag artaros ii place la caraibe?

De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Florio

#21
Citat din: bogdanbuciu din Martie 06, 2012, 04:14:57 PM
bine a zis cand a zis, cine a zis, ce-o zis:
foarte eficient Tony, nu foarte subtil, dar eficient. Dar oare piratului ala cu steag artaros ii place la caraibe?

Din trei puncte de vedere, ma simt vizat :) si anume:

1. Am fasait sub mine 5 caiace gonflabile pana acum

iar dupa strigatul "Caribeee..vin !"

2. Imi place in Caraibe
3 Imi place si vinul  :) .


P.S.
    Laurentiu e simpatic si simplastic  ;) . Daca se tine de shotii, pun mana pe creion :)

Laurentiu N.

  Si eu ma simt vizat,...acum ca am citit postarea lui Florio !   Intradevar !!! simt la fel nevoia sa fac un contradesen'  si sa-l invat minte pe cel ce a.........numai ca .................doar eu ??...... ??? :)
.
Bogdanbuciu - multi santem,cred,de aici de pe forum care am vrea in Caraibe, ne putem gandi si la filmul "Piratii din Caraibe",o parodie la adresa ideii de pirat,actorii fiind in aceasta postura numai in timpul filmarilor,ca si un barcagiu[pirat] de weekend.
In ce-l priveste pe toni',eu nu cred ca e bun de model  :) Oricum rezervorul de 'Cola-cao" din Vama Veche e mult mai eficient la colectat si nici nu cere masina scumpa .Se multumeste cu un tractor si o vitanja'. :)



Laurentiu N.

schita vizavi' de.... "toni"

Mihaif99

Citat din: Laurentiu N. din Martie 06, 2012, 04:00:40 PM
Va multumesc foarte mult !
-Si eu i-mi doresc sa va cunosc,doar ca acum sant consemnat la domiciliu pe post de fochist si fata" in casa  :) Intre doua cosuri cu lemne ,despicate,mi-am amintit ca exista o anumita apetenta a piratilor de pe forum pentru barcile gonflabile. Asa ca mai postez o caricatura,..cu dedicatie. Persoana importa ! Nu spui' cine-i !!!

He he he.
Am o ghicitoare pentru tine

Belgia, abatie, harasho piraterie:

Laurentiu N.

 Mihai-animatoarele ce manevreaza frunzele de palmier in Caraibe[asa cum le vad eu],pe langa racoare ,fac si curent'. Eu sant sensibil la asa ceva si cand voi incepe sa stranut, revenin la "abatia" de 30,1m,iar daca e-ntr-o marti =e Belgia.  ;D [sau canalele ei ]

Sa nu uitam de Raspopitul"din "Nemuritorii,care le facea bine pe amandoua,...ma rog ,cu o anumita inclinare spre partea cu pirateria [haiducia-am vrut sa spun].La mine ar fi invers,dar cred ca asi putea sa-mi cumpar un papagal Ara si o luneta  ??? ;D

Mihaif99

Nu imi vine sa cred ca nu te-ai prins...
Trebuia sa fie clar si fara poza

In Belgia la abatie se face berea mea preferata. Cea din imagine.

Avatarul era un omagiu adus acestei beri. La fel ca avatarul precedent al domnulul BB, un omagiu aparatelor de gimnastica :)

Oricum voiam sa il schimb. Ca orice bere... curand te plictisesti de ea.


bogdanbuciu

Mihai chiar ma miram de unde ai luat un asa urat cap de pirat.
Cand il schimbi o sa mi-l pun eu, dar numai dupa ce incerc si eu berea respectiva.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Mihaif99

Citat din: Florio din Martie 06, 2012, 04:41:43 PM
.....Am fasait sub mine 5 caiace gonflabile pana acum
..........................


Preferintele tale in materie de caiace gonflabile (cat si cele in materie de "towing vehicles") au fost intotdeauna un mister pentru mine.
Asta ma intriga cel mai mult la tine, acest mister aproape straniu care te inconjoara.  ::)

Mihaif99

#29
Citat din: bogdanbuciu din Martie 06, 2012, 09:36:29 PM
Mihai chiar ma miram de unde ai luat un asa urat cap de pirat.
Cand il schimbi o sa mi-l pun eu, dar numai dupa ce incerc si eu berea respectiva.

Gata! Ai curaj?