Master-model...

Creat de corsarul, Aprilie 26, 2011, 07:19:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

corsarul

#180
Ar fi ...! Daca se comporta bine pe apa ,m'apuc sa fac modelu' pentru consola si canapele !
Vis-a-vis de pres ...gata  ! a cazut !!...nu mai pun nimic deocamdata !  ;)

ss

Eu fiind mai de la tara, iti spun franc: ai facut o treaba minunata, cu finisaje peste cele de fabrica, nu da cu mucii in fasole cu presul ala de Dacie, da un aer ieftin unei lucrari de mare clasa! :P

corsarul

#182
Multumesc pentru sinceritate"ss" ! De asta aveam nevoie !!.....gata  ! presu' ,deja e istorie ! ;)

Vali

Da, ar fi fost ca pestele de sticla asezat pe mileul comunist, tot ansamblul pe o plasma de ultima generatie :P.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

corsarul

Ca o concluzie : "doi ochi vad mai bine decat unul"...in cazul nostru mai multi ochi !
Multumesc tuturor !! ;) ;) :)

corsarul

#185
Am mai facut cate ceva !  :)




corsarul

Azi , am facut ultimile ranforsari la interior !
As mai avea nevoie de parerea d-vs, : am confectionat niste ranforsari pentru a trece o sfoara pentru "tinte bine" (nu cunosc termenul ;D) ...de asemenea am facut o inscriptionare !
Sunt tare curios cum " se vede" de la d-vs ! ;)
Mentionez ca nici "tinte bine ;D" ,si nici inscriptionarea NU sunt lipite !
Cu presul de masina ,mi-ati fost de un real folos !! Stricam barca  ;D
Multumesc!





Ciby

Arata bine, dar in ce priveste inscriptionarea propun acronimul BRIB, adica "Bratulescu Romanian Inflatable Boat"!!!   ;)

corsarul

Deocamdata ...mai bine zis "for ever" raman doar la "RIB 4.20"  ;)

blue marlin

Scrisul nu ararta de loc rau.
Acele "tinte bine" sunt rigide sau sunt din PVC si pot fi pliate intr-o parte?
Cred ca s-ar integra mai bine niste "urechi" mai mici si mai discrete prin care sa treci o parama aratoasa, ca in poza de mai jos.
Nothing is impossible...

corsarul

#190
Nu sunt rigide ....dar am sa fac altele !...sunt cam inalte si vreau sa le fac mai mici ! acum in stadiul actual   masoara h:55mm...consider ca 40-35 mm este de ajuns !
In poza ta ...."urechile"...tot d'astea sunt..dar mai putin inalte  !
Multumesc !!! ;)

blue marlin

#191
Ai dreptate, in poza sunt la fel ca ale tale. Eu ma gandeam la niste "urechi" izolate intre care sa poti sta cu fundul pe balon, fara sa iti intre in fund nici o "protuberanta"  ;D
In varianta actuala cred ca ar putea fi mutate fara probleme un pic mai spre exterior, sa se poata sta confortabil
Nothing is impossible...

Mihaif99

Vezi ca se pune o parama de nylon cat mai putin flexibila, sau o vergea plina din plastic flexibil, cam 7-8-9 mm in diametru in indoitura, asta ca sa dea rigiditate ansamblului, si sa tina chiar daca ochiurile cedeaza. Marlin are dreptate. Tine profilul mic.
Ora 11 e chieia :) ca sa nu te doara fundul. Cum spuneam imi place sa stau intins  pe tuburi si ma enerveaza cand am ceva sa ma impunga in spinare. Dar daca e la 11, chiar te tine in barca si iti da un semnal cand esti pe cale sa cazi in apa.
Mai bine testeaza sa iti fie comod intins...

dan dragos

corsarul este acum pe snagov cu burta in sus si picioarele in apa - pe ponton  ;D. tocma a terminat prima serie de teste si  mi-a spus ca barca merge f bine, si este multumit de performantele ei. mai multe amanunte de la el cand se intoarce.

Vali

Super misto, abia asteptam sa auzim noutatile  :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau