Craciun in Delta Dunarii

Creat de Viorel Gheorghe, Ianuarie 03, 2012, 12:34:10 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Viorel Gheorghe

Am vrut sa incheiem sezonul 2011 intr-un mod mai special, nu pentru ca a venit iarna, ci pentru ca se termina anul. Ne-am facut bagajele cu ajutorul lui Radu, caruia ii multumin pentru aragazul de camping mult mai bun decat al nostru, pentru GPS, spraydeck, bluza, manusile si cagula de neopren, si Bogdan care ne-a imprumutat spraydeck-ul nr2 si GPS-ul de rezerva. Cu bagajele aruncate in masina si caiacele bine legate pe masina, am plecat sa facem craciunul in Delta.

https://plus.google.com/photos/103619466332933189228/albums/5693336896202636545

Asteptam prima zapada(mai serioasa) pentru ca asa ne-am propus sa deschidem sezonul 2012.

stavride

Un fel de DoiNomazi din Romania. Bravo voua. Nu ca as fi tinut sa mergem si noi dar... poate se anunta iesiri pe undeva pe ape ca tare ma mananca si pe mine sa inghet in caiac.
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Ciby


Vali

Eu am aflat despre aventura voastra de pe facebook. Cea mai tare poza e cea in care termometrul arata 2 grade in cort :o. Sunteti intr-adevar "prea tari", si un exemplu de urmat pentru cei care considera iarna anotimpul de "cuibarit" langa soba :D. Acum 5 ani am fost si eu ultima oara cu cortu' in decembrie in muntii Macin, dar dupa ce am vazut aventura voastra, mi-a revenit pasiunea pentru aventuri intre gheturi. Respectele noastre Viorele :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

monica.lidia

Uau, uau, uau...
Imaginile totusi nu spun totul, cat a fost de frig? si cum ati indurat?
De fiecare data cand vad asemenea temerari ma apuca si pe mine vitejia, dar imi trece repede pentru ca nu-mi place frigul, iar combinatia "umed si rece" este criminala.  Desi braconierul nu "maraie" nimic si noi am facut o croaziera foarte scurta cu o canoe pe Brates pe 26 decembrie, dar nu se compara nici pe departe cu expeditia celor doi curajosi.
Asa ca va rugam sa ne spuneti si povestea...
Nu plange pentru ca s-a terminat, bucura-te pentru ca s-a intamplat.

_Alex_

Super tare craciun fericit ..sorici de p......peste?
in loc de carnati ati umplut stiuca?
bine rau atmosfera incinsa in cort ;D

Florio

Ce oameni faini !
Termometre, ciucuri de gheata, atmosfera glaciala din cort.... nimic nu le stirbeste buna dispozitie si dragostea de apa .
Cum spunea si Stavride, DoiNomazi de Romania . Echipaj de nota zece . :)

gvincentiu

"nu ştiu alţii cum sunt" dar eu când văd astfel de ieşiri făcute de oameni pe care îi cunosc şi cu care am dat mâna sunt tare mândru de ceea ce au fâcut. Bravo vouă!
Ganduri bune !