Agrement ad-hoc. Intalniri la o tura in natura :)

Creat de Florio, Aprilie 26, 2011, 11:32:04 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

stavride

Citat din: Captan din Iunie 06, 2011, 05:48:04 AM
Azi sper sa termin cu pregatirile barcii ptr dat la apa, dar a-si aveat nevoie de ceva ajutor ptr coborat pe plan inclinat, lestare geamandura,etc. Gasesc cativa barcaholici sa ma ajute? EU DAU BEREA! Multumesc.
capcompasisti vrei sa spui :)
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

hoinar

Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Vali

Se intampla acelasi lucru ca la linkurile cu caiacele lui iacos: cand se copiaza linkul, respectivul browser baga puncte-puncte in textul linkului, si din cauza asta nu merg. Ar trebui reeditat, sa apara textul linkului integral.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

hoinar

Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

Vali

Ca sa folosesc vorba preferata a lui Stavride, MINUNAT  :D...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Mi-ai luat vorba din gura. :)

Radu, de unde v-ati lansat pe apa? Ai ceva coordonate GPS?
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Aquarius

Weekendul asta iese cineva prin Bucuresti? Am un caiac nou de botezat, mă gindeam sa merg duminica in Herăstrău.

Delafluviu Guzi

#38
N-ai cetit, că duminică, e mare întrunire mare, la baza de canotaj, unde Buciu e "Dom' Profesor".Atunci-acolo, îşi inaugurează Razvan alias "Legenda Dunării", caiacul proaspăt construit....
Aia va fi o inaugurare pe baza de friptura la grătar...
Dacă nu ştii locul, spune, şi vei fi îndrumat . Acolo găseşti şi un ponton excelent,  pentru lansare la apa.

stavride

Citat din: Delafluviu Guzi din Iunie 18, 2011, 06:54:29 AM
N-ai cetit, că duminică, e mare întrunire mare, la baza de canotaj, unde Buciu e "Dom' Profesor".Atunci-acolo, îşi inaugurează Razvan alias "Legenda Dunării", caiacul proaspăt construit....
Aia va fi o inaugurare pe baza de friptura la grătar...
Dacă nu ştii locul, spune, şi vei fi îndrumat . Acolo găseşti şi un ponton excelent,  ponton excelent pentru lansare la apa.

La ce ora?
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Aquarius

Citat din: Delafluviu Guzi din Iunie 18, 2011, 06:54:29 AM
N-ai cetit, că duminică, e mare întrunire mare, la baza de canotaj, unde Buciu e "Dom' Profesor".Atunci-acolo, îşi inaugurează Razvan alias "Legenda Dunării", caiacul proaspăt construit....
Aia va fi o inaugurare pe baza de friptura la grătar...
Dacă nu ştii locul, spune, şi vei fi îndrumat . Acolo găseşti şi un ponton excelent,  ponton excelent pentru lansare la apa.

Am citit, dar printre rinduri :)
Stiu bine locul, ne vedem acolo!

Aquarius

A fost o seara excelenta, multumim tuturor pentru ajutor!
Revin curind cu poze  ;)

Delafluviu Guzi

#42
A fost o zi cu un Zbuciu, pus pe fapte rele... ;D...s-a lăsat cu făcut baie îmbrăcat !!!
Iar baie am facut , pentru că asa a vrut...Zbuciu !!!!!! (noroc că mi-am lăsat telefonul pe mal). Cu ocazia asta constatam că a prima mea ocazie să înot, pe anul ăsta.
Apa foarte buna şi foarte adâncă la pontonul  de acolo.
Au fost prezente multe modele de caiace  pentru agrement solo.   M-am dată cu toate cele puse pe apă. (spre exemplu , Hoinar, a venit cu un riot şi un zoar, care , n-au fost coborâte de pe portbagajul maşinii , şi tot s-a dată cu alte multe caiace). Am încercat şi un eskimoroll cu sw 17-le lui Zbuciu, dar nu mi-a ieşit pentru că n-avea capacele hatch, deloc. pe scurt, lume multa, distracţie maximă. Cea mai mare realizare a mea, rămâne faptul, că i-am determinat şi pe alţii să testeze şearvaterul, şi le citeam uimirea pe chip ! Mai refer la constructori şi proprietari de caiace.inclusiv un proprietar de Point 65, model xp nustiu care.m-am dat şi cu ala şi chiar proprietarul lui, a recunoscut, că la calităţi nautice, tot searvaterul rămâne TĂTIC !
Felicitări lui Zbuciu, că s-a zbuciumat să-şi facă şearvater, că să ne jucam şi noi cu el !

Vali

Nu uita ca si eu ti-am promis ca-ti fac baie :P, tot te prind eu ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Delafluviu Guzi

Vali, uite asta e diferenţa, Zbuciu nu  promite la nimeni, nimic !!!
E suficient să-i scanezi zâmbetul şi  să-l analizezi, că să ştii la ce să te aştepţi. :P