cea mai frumoasa barca din lume....

Creat de Danutzazpr, Mai 09, 2012, 09:13:12 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mihaif99

Citat din: kmbh69 din Mai 12, 2012, 06:51:13 PM
Materialul nu miroase, sau, în fine, are un fel de miros de pvc de pe vremuri (foarte slab miros, de altfel, abia se simte, dacă stau cu nasul în material), dar nu miroase a mucegai sau a stătut. Până să o cumpăr, barca a fost depozitată montată, nu pliată, într-o magazie, împreună cu alte caiace, într-un club din Berlin, locul e foarte bine ventilat, trăgea curent de aer destul de puternic în acea magazie. Barca e în stare destul de bună de altfel. Atât doar că e pentru ape interioare, are bordul liber destul de mic iar la valuri mari se mai întamplă să ia apă (are totuşi flotoarele laterale mari, pentru nescufundabilitate). Pentru urgenţe, am oricum o pompă mică de santină, manuală, cu un furtun care iese în exterior, pompă care e destul de eficientă, am avut deja nevoie să o folosesc.

Fain, pentru ca multe barci pliante vechi au mirosul ala de magazie. Nu mi-o lua in nume de rau ca am intrebat. Vezu tu, voiam sa te previn sa te uiti la asta inainte sa o cumperi, dar am uitat. Bine ca nu a fost cazul. La cat mai multe iesiri!