Obtinere permis conducator - Manualul conducatorului ambarcatiunii de agrement

Creat de bradutzu, Februarie 24, 2012, 11:58:03 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

gio

Salutare tuturor ,

Am incercat sa descarc << Sportul Velelor -- George Nour >> dar nu am reusit ,
nici o varianta care a fost postata nu mai este activa .
Ma poate ajuta cineva cu postarea ei pe Transfer ?? nici varianta de pe dropbox nu mai este activa .

multumiri

pelicanul

Citat din: gio din Decembrie 11, 2014, 11:40:21 AM
Salutare tuturor ,

Am incercat sa descarc << Sportul Velelor -- George Nour >> dar nu am reusit ,
nici o varianta care a fost postata nu mai este activa .
Ma poate ajuta cineva cu postarea ei pe Transfer ?? nici varianta de pe dropbox nu mai este activa .

multumiri

Incearca aici: https://www.dropbox.com/sh/r7sq8ip6d6lemkf/AAAGX5-2G_i6ESvjVNvUBFeca?dl=0


big rob

Va salut domnilor !
as fi interesat de niste chestionare pt obtinerea permisului de navigatie categ D.
invatarea materiei decurge bine insa niste chestionare ar fi exceptionale.
daca are cineva  teste sau un link de descarcare, orice, il rog frumos sa-mi trimita si mie , acesta e mail-ul meu:  robert.schuster13@yahoo.ro

multumesc anticipat.

bradutzu

la Galati, dk nu ma insel urmatorul examen este programat pentru data de 9 februarie! :D
Sa auzim numai de bine!

Betto

Citat din: big rob din Ianuarie 20, 2015, 12:50:27 PM
Va salut domnilor !
as fi interesat de niste chestionare pt obtinerea permisului de navigatie categ D.
invatarea materiei decurge bine insa niste chestionare ar fi exceptionale.
daca are cineva  teste sau un link de descarcare, orice, il rog frumos sa-mi trimita si mie

Gasesti aici:  http://www.rapitorimania.ro/articole/noutati/obtinere-permis-ambarcatiune-de-agrement-informatii-2015-10086



peb5

@big rob, gasesti chestionarele chiar in acest topic cu doua, trei pagini in urma (pagina 3 si 4)

big rob

mersi mult de ajutor.
asa merge mai fluent invatatul si verificarea cunostintelor. :)

malasorte

salut big rob.nu am citit toate postarile dar vreau sa-ti spun ca de anul trecut sa schimbat metodologia de examen.este un singur chestionar de 26 de intrebari:10 de rnd,8 marinarie si 8 manevra si tre sa obtii minimum 22 de raspunsuri corecte.parerea mea daca inveti rnd si manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor de agrement(sau sa-l citesti de doua ori) este foarte simplu.vezi ca pe site-ul ANR au postat tot manualul si poti sa-l descarci.multa bafta si nu te grabii!

peb5

Salut, anul trecut am dat si eu, in luna Mai in Bucuresti. S-au organizat mai multe sesiuni si au fost 3 (trei) chestionare pe hirtie cu cate 10 (zece) intrebari (eu am luat din prima).
Probabil conteaza unde te vei inscrie pentru a da de permis, organizatorul dandu-ti si modalitatea de examinare; la centrele consacrate am auzit ca se da pe calculator (Giurgiu, Braila, Galati...).
Tot aceste chestionare m-au ajutat si pe mine sa iau examenul.
Bafta la examen!
P.S. Pentru clasa de navigatie "C" nu am gasit inca nimic (ma bate gandul sa dau), si nici documentatie despre "Navigatie maritima".

dany234ro

Buna ziua,
Imi puteti trimite si mie chestionarele pentru permis de ambarcatiune RND si Marinarie pe adresa de mail dany234ro@yahoo.com ?

Multumesc

peb5

Salut,
Chestionarele sunt la pagina "4".
Trebuiesc doar descarcate.

Bafta la examen!


peb5

Frumos din partea lor ca au actualizat (completat) site-ul.
Eu nu am mai intrat demult pe site. Acum juma de an nu gaseai nimic complet (cel putin "Navigatie Maritima" pentru "C"), de teste nici nu era vorba.

Cand am dat eu, era un tip care dadea diferenta de la D la C, luase la "COLREG" 10 iar la "Navigatie" ii mai trebuia un punct. S-a luat la contere cu cei ce au organizat examenul, ca nu a gasit nimic documentatie in acest sens, nici macar la prieteni care aveau cunostinte la scoli de navigatie.

letuvio

Buna, intreb si eu: testele la examen contin intrebari doar din cele care sunt pe site- ul lor , la teste examen categoria D, sau mai contin si altele ?

Multumesc.