vand leduri iluminat auto si pt ambarcatiuni

Creat de ionitzady, Martie 08, 2012, 06:16:42 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

 Vand leduri pt lampile ambarcatiunilor  si module  waterproof .
Dupa ce termin de lucru la a mea voi reveni cu poze. Puntru orice intrebare sau nelamurire nu ezitati sa intrebati . Tel 0740122430.

Florio

Sunt interesat de orice lumina tip LED pentru barca.
Daca e posibil, LED-uri care sa produca lumina "calda" .
La mine luminile de cabina functioneaza cu becuri auto, tip "pruna". Am cumparat doua dar probabil e inversa polaritatea, ca nu se aprind. 

Mai vreau sa inlocuiesc lumina de catarg, cea de ancora pe 360 grade, probabil si prova/pupa, daca intensitatea luminoasa se incadreaza in standardul de lumini din legislatie. O lumina am si in spatele compasului. La ea nu am ajuns dar precis e tot un bec pruna.

ionitzady

salut  Florio , in principiu orice bec are inlocuitor in LED. Am comercializat pt auto si am scimbat cu succes orice bec atat la masina mea cat si la altele. Exista si cele tip pruna dar sfatul meu pt interiorul cabinei sa folosesti PANELURI  sunt niste placute cu multe SMD ( leduri) pt ca disperseaza mai bine lumina , pt punte module waterproof  care pot avea diferite culori.
  Cred ca se rezolva si cu culoarea alb cald dar nu stiu de ce-ti trebuie pt ca alb rece este mult mai frumos, luminos, da o tenta de nou curat impecabil.
  i-mi pare rau ca nu am ajuns la stadiul de iluminat la barca pt ca puneam poze. Legislatia nu cred ca are o problema cu alb rece fata de alb cald , cel putin la auto sigur nu. Pentru lamuriri suna sau bipuie si povestim fara probleme.
  Am patit si eu la un OPEL ASTRA cu iluminat numar ,avea bec para, si am taiat firele la lampa si le-am schimbat. + trebuie sa fie pe mijloc.

ionitzady

maine termin instalatia electrica la barca si vreau sa pozez iluminatul . Sper sa iasa bine.

ionitzady

 sper ca pozele sa poata relata o parte din realitate