Caut motor 2T

Creat de cristeache, Iulie 22, 2011, 10:07:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mihaif99

Citat din: cristi_pescar din Februarie 05, 2012, 02:51:09 PM
Citateu am un johnson seahoorse 4cp 2t 2cilindri perfecta stare ,consum la blana 1,2/h,am si piese de schimb la el pt orice eventualitate.pret 900 ron

Nu stiu daca ar glisa barca mea cu asa ceva. Am o pneumatica cu chila gonflabila de 2.3 m. Si individul care scrie are in jur de 100 kg. Eu vreau un compromis, de asta m-am gandit la 5 cai si 2 timpi. Vreau sa intre in glisaj, dar nu vreau sa merg la recuperari dupa ce il car.  :)

Yamaha si Johnson 8cp 2t au 26kg, la fel si Nissan/Tohatsu de 9.8cp

cristi_pescar

CitatYamaha si Johnson 8cp 2t au 26kg, la fel si Nissan/Tohatsu de 9.8cp

Mi-am luat un Yamaha de 5 cp. Momentan e in reparatie, ca dupa ce l-am desfacut mi-am dat seama ca vechiul proprietar (sau vechii proprietari....) nu prea le avea cu mecanica desi il chinuia talentul. Apropo - merge vopsita cizma cu vopsea obisnuita la spray? Pateste ceva vopseaua de la apa?

Mihaif99

Dezavantajul e ca e motor intr-un cilindru, si nu merge la fel de rotund ca unul in doi.

Merge vopsita, ce mare lucru se poata intampla? Doar ai grija sa nu vopsesti anodul de sacrificiu: bucatica de zinc atasata cu surub.

cristi_pescar

CitatDezavantajul e ca e motor intr-un cilindru, si nu merge la fel de rotund ca unul in doi.
Si avantajul e ca nu-mi trebuie permis. Pentru mine e un avantaj demn de luat in seama, ca nu prea am timp de umblat acum dupa permis. Si barcuta mea e mica, suporta maxim 5 cai. Ne obisnuim cu asta si apoi poate trecem si la nivelul superior. :)

Mihaif99

#19
Stai linistit ca nu iti critic alegerea.
Sper sa poti intra in planaj cu el, si nu iti va mai parea rau de Seahawk

Pe vremuri existau niste Evinrude de 4cp in doi cilindri, doar 15 kg, bijuterie de motor.

cristeache

Caut in continuare motor 2T, cizma scurta, 30-35 cp,
Oferte pe om sau la 0740.591949.


Cristeache