Fish Delta

Creat de Danutzazpr, Mai 01, 2012, 11:23:50 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Danutzazpr

Fish Delta


Ahoy iubitori de apa,

Eu sunt Dana, o iubitoare de apa si sailing, de fapt de tot ce pluteste...unii ma stiti, uni nu...ce conteaza este ca ...

Vin cu un anunt si o propunere.

A XVI-a editie a targului Fish Delta 2012, care se va desfasura in perioada 31 mai – 3 iunie pe faleza Municipiului Tulcea, va invita cu mic cu mare, sa ne intalnim la Dunare, pentru a vedea/cumpara barcute, accesorii si alte nebunii.

Cu aceasta ocazie, propun o intrunire serioasa. Vom avea un spatiu amenajat pentru noi, pentru a ne cunoaste personal, a ne imprietenii si a invata lucruri noi. Astfel sambata 2 iunie, incepand cu ora 11 va asteptam la coltul forumistilor.

Tot atunci vom organzia si un mic concurs de caiace, home made, sau cumparate, fiecare ce are in dotare. Vom oferii premii, distractia garantata!

Pentru mai multe detalii va stam la dispozitie cu intrebari si va rugam vizitati si http://www.fishdelta.ro si pagina noastra de facebook: https://www.facebook.com/FishDelta

Acestea fiind zise...astept cu inters anuntul vizitei voastre la frumosul eveniment! si totodata inscrieri la concursul de caiace.

Pe data de 2 iunie, in cadrul Fish Delta 2012, va avea loc incepand cu ora 11, o serie de seminarii informative avand ca teme principale intretinerea, reparerea si exploatarea corecta a ambarcatiunilor de agrement. Seminariile vor fi tinute de Dl. Rares Badrea, consultant tehnic al targului. Tot atunci va avea loc si concursul deschis tuturor caiacelor, canoelor si ambarcatiunilor similare; inscrieri si informatii suplimentare la contact@fishdelta.ro. Inscrieri la concurs pana la data de 2 iunie ora 9 am.


Asa ca sper ca veti da curs invitatie si propunerii mele, pentru a popula Dunarea cu multa lume!
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

Vali

Ciao Dana, si bine ne-am regasit pe capcompas.ro, chiar ne era dor de buna ta dispozitie ;).

Multumim pentru invitatia forumistilor la Fish Delta, care dupa cum se anunta va fi un eveniment super. Mai ales ca vom avea posibilitatea sa ne regasim in brigada extinsa, si sa-l cunoastem si pe Rares, pentru care mi-am facut deja temele, alcatuind o mica lista cu intrebari punctuale :).

Ma bucur ca avem ocazia sa participam la (inca) un eveniment important organizat la Tulcea, cum a fost si Rowmania, mai ales ca vom avea destule de invatat si asimilat cu acea ocazie. Eu chiar vreau sa vin cu barca, deocamdata doar ca amator, insa cand cresc mare poate ajung si expozant, cine stie :P.
Daca n-ar fi abordarea pompieristica a ARBDD-ului, care alunga pasionatii de barci din Delta (vezi ultima gaselnita cu gps-urile obligatorii), evenimentele de genul Fish Delta ar contribui si mai mult la dezvoltarea acestei pasiuni a barcilor, care la noi e (inca) destul de vitregita.

Despre concursul de caiace, deocamdata nu am caiac, dar daca e permis, cred ca o sa participam cu o canoe de dublu, sau chiar triplu, avand in vedere ca avem si o cocutza in echipaj...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Danutzazpr

Salutare tuturor,

Imi pare bine sa fiu si aici printre atatia iubitori de apa...

Va asteptam in numar cat mai mare...cu mic cu mare...se suprapune si cu 1 iunie, asa ca eu zic sa dam piticii la apa....ce cadou mai frumos de ziua lor?

Cat despre caiace...da orice aveti in dotare, home made sau cumparat, cu unu doua...zece locuri nu conteaza, sa se propulseze prin forta voastra nu a motorului.

Concursul va fi pentru voie buna, in primul rand, vom avea mici premii pentru cel mai haios echipaj, cel mai haios capitan, cea mai haioasa chestie plutitoare si multe altele. Important este sa fim acolo!

Asa ca....astept anuntul ca veti fi prezenti!


:)
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

adrianpacurici

Citat din: Danutzazpr din Mai 02, 2012, 02:40:11 PM
Salutare tuturor,

Imi pare bine sa fiu si aici printre atatia iubitori de apa...

Va asteptam in numar cat mai mare...cu mic cu mare...se suprapune si cu 1 iunie, asa ca eu zic sa dam piticii la apa....ce cadou mai frumos de ziua lor?

Concursul va fi pentru voie buna, in primul rand, vom avea mici premii pentru cel mai haios echipaj, cel mai haios capitan, cea mai haioasa chestie plutitoare si multe altele. Important este sa fim acolo!

Asa ca....astept anuntul ca veti fi prezenti!


:)
Sunteti din Tulcea? daca tot vreti sa organizati ceva cu caiacele vorbiti cu primaria sa faceti asta pe Lacul Ciuperca..e mult mai sigur si in oras...

bradutzu

Probabil ca imi voi scoate baiatul la o plimbare pe faleza din tulcea........asa ca eu sunt unul care raspunde pozitiv invitatiei si in acelasi timp sper ca vei deveni unul din membrii forumului si nu doar ocaional pentru a face reclama unor evenimente
Sa auzim numai de bine!

Danutzazpr

Salutare,

Ma bucur sa aud, ca incepe sa se auda despre ce vom face acolo.

Desigur ca voi deveni un membru activ...:) sunt o obisnuita a forumurilor de specialitate...pot sa confirme baietii:)

Activitate intensa voi avea la capitolul bancuri:))) in special!
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

Florio

Citat din: Danutzazpr din Mai 03, 2012, 12:01:29 AM

Desigur ca voi deveni un membru activ...:) sunt o obisnuita a forumurilor de specialitate...pot sa confirme baietii:)


"Aprob pozitiv " :)

Citat din: Danutzazpr din Mai 03, 2012, 12:01:29 AM

Activitate intensa voi avea la capitolul bancuri:))) in special!

La capitolul "bancuri", si "intalniri". Pe mare si pe uscat.
Dar mai mult pe mare.

Vali

Si in Delta :). Dana tocmai ne-a spus ca e noua ei dragoste ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Danutzazpr

Las poza sa vorbeasca.....apus in Delta, poza facuta de un bun prieten....

Deci cum puteti spune nu....? va asteptam cu drag la eveniment!
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

gvincentiu

#9
Pe deoparte stiu ca fishu-i peste, pescarie, iar iar pe de alta parte Fish Delta ar insemna Delta pestelui. Da de ce naiba e salon de  ambarcatiuni, salon auto, salon pentru scule de pescuit,  salon de turism, salon de servicii bancare? Unde e pestele Deltei?
Ma gandeam ca o sa fie o expozitie cu tematica piscicol, targ de peste: gatit in mod traditional, uscat la soare, crud, icre, impaiat. Adica eu vin sa fac banking ?  :)
Ganduri bune !

Danutzazpr

Ehe draga gvicentiu...poate ca ai dreptate....dar daca alta rima n-au avut:)

In primul rand e un loc unde se intalnesc iubitorii de apa, de barcute, de pescuit...de Dunare.
Ce vom face acolo? fiecare invata, vede, gusta cei place....si numai sa ne intalnim sa ne vedem la ochi si zic ca e un castig...

Suferim de o piata nautica asa de mica...asa ca orice eveniment de genul e mai mult decat binevenit...zic eu:)  tre sa educam omuletii sa invete ce se poate face cu o barca, pe un luciu de apa...tot pt ca e piata asa micuta, se aduna de toate la un astfel de targ...

Asa ca sper, sa nu fii f aspru si sa accepti acest eveniment asa cum e, sa ne onorezi cu prezenta, sa ciocnim un pahar de vorba, sa dam cu padela in apa si...sa ne simtem bine!

p.s sunt sigura ca se va gasi si o masa cu un peste bine facut  pe undeva:) :P
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

gvincentiu

O lady, tot o lady rămâne ! :)
Ganduri bune !

Vali

Eu am invatat in timp o chestie interesanta: orice manifestare de tipul Fish Delta e un castig maxim pentru cei care o viziteaza. De exemplu, anul trecut la Rowmania am avut o doza de idei preconcepute vizavi de orientarea exclusiv comerciala a festivalului. Din fericire nu a fost asa, si la fel a fost si la celelalte expozitii, saloane sau alte manifestari barcagistice la care am participat. Mai ales ca la Fish Delta vom avea ocazia sa discutam cu Rares, care sigur ne va raspunde la intrebari concrete vizavi de barci si motoare :).

@Dana: scuze pentru intarzierea postarii bannerului, in ultima saptamana abia am avut timp sa respir, sper sa rezolv azi cu bannerul. Ce sa-i faci daca IT-ul nu e specialitatea mea :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Danutzazpr

Dragii mei,

Ar fi de un real ajutor  sa stim un numar estiamativ al participantilor la intrunire forumistilor din data de 2 iunie...si de asemena cine doreste sa participe la miniconcursul de caiace... :D
niste aprobari de obtinut si...detalii organizatorice..:) asa ca va rog pe cat posibil sa ne anuntati...inscrieri la concurs aici sau la adresa contact@fishdelta.ro.

Multumesc! :P

mai sunt 2 saptamani....:)
"The sea, the great unifier, is man's only hope. Now, as never before,
the old phrase has a literal meaning: We are all in the same boat."

Vali

Dana, eu vin sigur, deci ma poti include la intrunire... La caiac nu cred ca voi participa, fiindca s-ar putea sa vin cu barca...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau