Black Friday : Sales in SUA

Creat de Mihaif99, Noiembrie 23, 2012, 09:28:45 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.


solpet

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 23, 2012, 09:28:45 PM
Enjoy your savings!
Walmart Black Friday Fighting Over Phones During 2012, White People At Like Animals

Bine, bine dar ce s-a intamplat?
"S-a dat" rasina epoxidica la 1 USD butoiul?
Poate motoare outboard 30HP la 10 USD  bucata?

Totusi, judecand dupa multimea de femei isterizate si care tipau necontenit,
trebuiau sa fie truse de fard, gratis, sau bilete (tot gratuite) pt. liposuctiune ;-)

Florio

Ei, nu e nici o intamplare stranie, E dovada ca oamenii sunt oameni oriunde pe glob.
Natiunile cele mai emancipate, cele mai cu nasul pe sus, acelea care stramba din nas auzind de lumea a treia , se poarta la fel ca o cireada in plin "stampede" .  E suficient sa le arunci cateva produse la un pret mai ieftin si se calca in picioare.
Intr-adevar, isteria doamnelor ridica suspiciunea ca acele cutii contin cel putin dildo-uri XXL cu 5 seturi de baterii Duracell :D

Mihaif99

Citat din: solpet din Noiembrie 24, 2012, 01:28:40 AM
Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 23, 2012, 09:28:45 PM
Enjoy your savings!
Walmart Black Friday Fighting Over Phones During 2012, White People At Like Animals

Bine, bine dar ce s-a intamplat?
"S-a dat" rasina epoxidica la 1 USD butoiul?
Poate motoare outboard 30HP la 10 USD  bucata?

Totusi, judecand dupa multimea de femei isterizate si care tipau necontenit,
trebuiau sa fie truse de fard, gratis, sau bilete (tot gratuite) pt. liposuctiune ;-)


E la Walmart, la raionul de telefoane celulare. Celulare "normale" ieftinite cu 50%....

Pentru cateva de butoaie de epoxy gratis ma impingeam si eu  :)

ss

Apropo de faptul ca ramanem niste animale, acum 15 ani eram la o expozitie de produse alimentare in civilizata nemtzie, Anuga de la Koln. In ultima zi s-au cam impartit exponatele intre standuri si am admirat, cu gura cascata un herr Fritz, plecand, la ora inchiderii, in costum, cu o jumatate de porc pe umar...  :o

Florio

Citat din: ss din Noiembrie 24, 2012, 08:50:00 AM
Apropo de faptul ca ramanem niste animale, acum 15 ani eram la o expozitie de produse alimentare in civilizata nemtzie, Anuga de la Koln. In ultima zi s-au cam impartit exponatele intre standuri si am admirat, cu gura cascata un herr Fritz, plecand, la ora inchiderii, in costum, cu o jumatate de porc pe umar...  :o

Aber ein schwein, mein kollege, ist ein guter grund ! :D

ghrt

Se spune că suntem la 6 mese distanţă de a redeveni animale. Probabil, 6 mese sunt echivalente cu -75% la telefoane mobile, cred că atunci încep să se omoare între ei.

telefon satelit

 Ce n-o sa inteleg eu niciodata este psihologia tipic ovina, pe care o manifesta majoritatea covarsitoare a oamenilor. Lacomia se poate intelege, la fel si dorinta de a ecomomisi niste bani (vezi cazul neamtului cu porcul, vreau sa vad si eu omul cu venituri normale care il lasa acolo - nu discut aici caratul carcasei pe costumul probabil mai scump ca 3 x Ghita).
In schimb, tampenia de a te imbulzi ca animalul pentru o economie de cativa dolari/euro e de neinteles. La fel, napusteala in magazin "ca e Black Friday" fara a-ti face temele la perfectie (cat costa produsul ala cu o luna inainte, ca sa eviti teapa cu returile marite si apoi "taiate" doar pe eticheta) este exemplu excelent de comportament ovin.
Eu fac pariu ca, pe plan global, in peste 70% din cazuri produsele cumparate cu ocazia Black Friday pot fi cumparate mai ieftin inainte de ziua respectiva, cu o minima cercetare a pietei.  In Romania procentul sare probabil de 90%.

Nu mai discut aici de produse resealed bagate la gramada in standul cu produse noi samd, pe principiul "e inghesuiala si fraierii nu vad".

Mihaif99

#8
Citat din: telefon satelit din Noiembrie 25, 2012, 10:53:38 PM.... nu discut aici caratul carcasei pe costumul probabil mai scump ca 3 x Ghita....

O fi avut o bucata de nylon pe umar, sau era costum de la companie. Sau era beat.

Ceea ce vedeti in video se numeste isterie. Nimeni nu are nevoie reala de produsul ala si totusi se omoara pentru el. Acum daca era epoxy, mai inelegeam, dar telefoane celulare ordinare.....

Pe bune, ar fi fos de inteles si explicabil sa se omoare asa pe iphone la juma de pretz. Ma gandesc la ierarhia nevoilor umane. Ignorati va rog piramida elitista a lui Maslow.

ss

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 27, 2012, 05:46:20 AM

Pe bune, ar fi fos de inteles si explicabil sa se omoare asa pe iphone la juma de pretz. Ma gandesc la ierarhia nevoilor umane. Ignorati va rog piramida elitista a lui Maslow.

Idiotphone  e scump si la juma de pret. Lucrez in vanzari si am tot timpul la mine 3 ciololare, mobilul este inventia omeneasca pe care o urasc din toti rarunchii !  >:(

Florio

Citat din: ss din Noiembrie 27, 2012, 06:05:37 PM
Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 27, 2012, 05:46:20 AM

Pe bune, ar fi fos de inteles si explicabil sa se omoare asa pe iphone la juma de pretz. Ma gandesc la ierarhia nevoilor umane. Ignorati va rog piramida elitista a lui Maslow.

Idiotphone  e scump si la juma de pret. Lucrez in vanzari si am tot timpul la mine 3 ciololare, mobilul este inventia omeneasca pe care o urasc din toti rarunchii !  >:(

E zgarda fara lant !

telefon satelit

Citat din: ss din Noiembrie 27, 2012, 06:05:37 PM
Lucrez in vanzari si am tot timpul la mine 3 ciololare, mobilul este inventia omeneasca pe care o urasc din toti rarunchii !  >:(

Citat din: Florio din Noiembrie 27, 2012, 06:48:01 PM

E zgarda fara lant !

Si inainte sa fie mobilul era pagerul, si inainte de asta telefonul fix de acasa/din birou sau faxul sau...

Daca ai un job in practicarea caruia esti ***** la cap de 1 milion de ori pe zi, problema este jobul, nu mijlocul de comunicare.  Sigur ca mijloacele moderne de comunicare au facut ca toata treaba sa fie mult mai evidenta, dar in esenta lucrurile nu s-au schimbat prea mult de pe vremea cand pravaliasul egiptean primea foaia de papirus de la negustorul pentru care lucra.

Ce poate fi intr-adevar un "factor agravant" este aspectul surprins in reclama aia cu "ii joc numai din tastatura". Pe vremuri tartorul trebuia sa fie in mijlocul evenimentelor, pe principiul "ochiul stapanului ingrasa vita".

ss

Trebuie sa iei in calcul si frecventa si ora futaiului! Acum 16 ani lucram la o multinationala care vindea ciocolata si cancer la pachet de 20 si aveam un dobitoc de oltean ca si sef. Imi dadea mesaj pe pager sa-l sun din cel mai apropiat magazin ca sa afle de la vanzator pe unde drak sunt si ce fac. Dar macar era o data pe saptamana! Acum ma suna patroana mea civilizata de 5 ori pe zi, iar clientii duminica la orele 22, ca au o si ei o curiozitate!  >:( Plus ca sefa e turbata ca refuz sa am laptopul deschis pe scaunul din dreapta...  :o