Romanian Boat Show

Creat de cheluall, Mai 11, 2011, 08:46:07 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cheluall


Vali

Salut chelu, din pacate nu ajung azi, dar cred ca vineri sigur sunt acolo, din cauza ca vin din nou dupa materiale. Daca mai esti prin zona, ne vedem acolo, daca nu, ne-om vedea noi. Daca mai vine cineva vineri sau sambata, dati de stire :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cheluall

Mai sunt, poate facem o brigada mai mare, nu de alta dar mesele de la berarii sunt mai lungi :)

Vali

Pai atunci hai sa facem o "impretenire" vineri seara eventual, luam legatura si cu gashca de pe saitul lui skipper, si poate ne mai gasim odata la Bucius :). Eu vin vineri dupa materiale, si cred ca am sa stau si peste noapte, sa plec sambata dimineata acasa (bineinteles daca mai sunt in stare ;D). Asa ca hai sa incepem inscrierile :P. Cu ocazia asta, poate ne organizam prin viu grai si despre adunarea de la Jurilovca ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

Citat din: Vali din Mai 11, 2011, 04:46:17 PM
Pai atunci hai sa facem o "impretenire" vineri seara eventual, luam legatura si cu gashca de pe saitul lui skipper, si poate ne mai gasim odata la Bucius :). Eu vin vineri dupa materiale, si cred ca am sa stau si peste noapte, sa plec sambata dimineata acasa (bineinteles daca mai sunt in stare ;D). Asa ca hai sa incepem inscrierile :P. Cu ocazia asta, poate ne organizam prin viu grai si despre adunarea de la Jurilovca ;).

Asta e o idee mareata! Impuscam toti iepurii dintr-o singura chermeza :)
Gasca de pe Trimaran.ro e aceeasi ca pe Capcompas.ro, o stie toata lumea  :D ... asa ca nu avem multe telefoane de dat sau conexiuni de facut.
Daca e si Bogdan, preparatorul de campioni, de acord, mergem la Herastrau. Ieri seara a fost o nebunie de intalnire, cu povesti, bere, vin si un nor gros de la gratar . :)

Vali

Si uite asa o s-o tinem numai in petreceri :D, vorba aia, la placinte inainte :P. Eu zic sa cerem intai acceptul "tartorului" locului, maria-sa Bucius, dupa care sa incepem inscrierile. Ce zici coach, o mai faurim odata ;)?
In plus, am si eu o mica rugaminte la brigada de barcagii: acum cateva zile mi-am pierdut (iar) telefonul, deci implicit numerele barcagiilor. Daca vreti si puteti, dati-mi pls numerele voastre printr-un pm sau bip, sa tinem legatura intre popoarele acvatice :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cheluall

OK berea in Herastrau.
Programul la show este 10-20 va propun loc de intalnire magazinul MIC.RO(este la 300m de piata) pe bulevard pe sensul de mers spre Piata Constitutiei dinspre magazinul Unirea in asteptare avem bancute si cafea :) mai ramine sa stabilim ora. Dati si voi un nr de tel pe mess  

bogdanbuciu

mah oameni buni, zic in felul urmator aici pe forum:
prefer intalnirile mai restranse unde nu exista simultan mai multe discutii si centre de interes, la intalniri mai largi as vrea sa particip nu in calitate de gazda.
Iar cu ocazia asta nu cred ca se poate, trebuie sa mentin cat mai ordonata baza pentru ca sambata sau duminica am o inspectie de la ISMB, dar daca gasca e mica si nervoasa, cu placere.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Vali

Mi se pare de bun simţ ce spune coach, tocmai de aceea am şi zis intâi să-l intrebăm :). Nu-i obligatoriu să ne adunăm la Herăstrău, şi mai ales eu nu sunt cu bere, grătare etc, ci mai mult aş fi vrut să discutăm detaliile despre tabăra de la Jurilovca. Aşa că rămâne sa ne contactăm telefonic, să dăm o raită prin expoziţie, după care ne stabilizăm la o bere undeva la o terasă, şi o pritocim metodic ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cheluall

De terasa sugerez Carturesti Verona, este linistit, muzica buna la nivel de sonorizare rezonabil.

menestras

Mai fratilor, peste garla de casa poporului se intinde tot centrul vechi in care se gasesc cam fo 5 pogoane de terase, carciumi si restaurante. In cap de lista e chiar Caru cu Bere. E de mers doar 5-10 minute pe jos.

Pana la urma cand s vrea adunarea asta? Nu de alta, dar sambata lucrez pana la 3 jumate

ss

Vali, daca ai treaba maine si vrei sa ramai pana sambata, esti binevenit la noi, gasim pe undeva un hamac, doua, pentru braconierii din Galati. Dam si-o tura la balci si la fro terasa!  ;)

Aquarius

Probabil ajung si eu mîine, simbata sigur. Sper sa țină vremea cu noi!

corsarul

Din pacate Vali  NU o sa ajunga ! Am luat legatura cu el si ceva probleme i-au incurcat treburile !