Prelate si copertine pentru barci, 100% PES !

Creat de Catalin1987, Martie 06, 2013, 01:58:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Catalin1987

Protejati acum barcile si diferitele tipuri de ambarcatiuni cu o copertina realizata din material 100% PES. Realizati proiecte foarte durabile si foarte rezistente cu materialele pentru prelate si copertine oferite cu sprijinul Leykom.

Pentru mai multe detalii, accesati link-ul: http://www.prelate-copertine.com/produse/prelate-barci-gonflabile-32


Vali

Salut Catalin si bun venit pe capcompas.ro.

Sper ca nu te superi, dar am lasat un singur anunt al tau, cel de la publicitate. Asta ca sa respectam ce scrie in regulamentul forumului, aici: http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,3.msg4.html#msg4

Inca o data bun venit si succes in business.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

republicii

Salut! La ce pret ajunge o husa ca cea din poza a doua de sus.Stima!

bradutzu

salut
ne poti da o idee de ce inseamna pe m2? macar cu o marja de eroare ca sa nu iti dam toti specificatiile barcilor decat atunci cand avem o idee de pret aproximativ si suntem hotarati, caz in care ne poti trimite o oferta finala si exacta
multumesc!
Sa auzim numai de bine!

Catalin1987

Prelata din poza a 2-a are pretul de 5.36 Euro / mp (fara tva). Puteti face, de asemenea, o cerere de oferta unde veti fi contactati de un agent de-al nostru, accesand link-ul urmator: http://www.prelate-copertine.com/contact

Va multumesc.

bradutzu

eu am contactat un agent de-al vostru si comanda minima este de 2500(doua mii cinci sute) m patrati! :o
Multumim de informare totusi si felicitari colegei care a fost o dragutza la telefon!
Sa auzim numai de bine!

Vali

Pretul la materialul D2361 Sioen (prelata din imaginea a 2-a) este atractiv. Ar fi bine de descris mai in amanunt materialul in cauza. M-am uitat pe site, dar n-am vazut insa cateva detalii de interes pentru folosirea ca prelata la barci:

- este impermeabil? banuiesc ca da. In cazul asta cum se face etansarea cusaturilor, pentru protectie buna la umezeala?
- se poate folosi la prelate de mars ori stationare, sau e indicat numai la prelate de protectie, ca in imagine?
- exista vreo similitudine cu materialul Sunbrella? Daca nu, aveti vreun material cu proprietati similare?

Multumim anticipat pentru raspunsuri, si va rugam sa ne spuneti daca e posibila si achizitia de cantitati mici, sau doar en-gross, cum a primit colegul raspuns de la agent.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Rumpi

#7
 oameni buni nu va mai stresati atat. materialele atat de laudate de divizia de marketing a leykom nu sunt altceva decat banale tesaturi de poliester (pentru cine nu stie PES este prescurtarea de la poliester) impregnate cu PVC. sioen e un mare producator de textile tehnice care produce de toate, printre altele si chestia asta. da e mai rezistenta si mai frumoasa decat poliplanul normal chinezesc da nu e mama si tata lor. in plus dupa parerea mea divizia de marketing trebuie sa se asigure ca are materialul pe stoc sau ca acesta poate fi livrat in cantitati mici inainte sa faca reclama pe un forum la prelate de barci. ca doar nu se spera contactarea unui producator de serie printr-un forum, cine face serie stie deja cine sunt producatorii si comanda direct in fabrica nu la intermediarul roman. nu de alta da acelasi tip de material exista si de la concurenta si concurenta livreaza si cantitati mici la persoane particulare. mai interesant ar fi daca leykom ne poate spune daca ne pot importa material pentru vele la cantitati mici (100m2) si la ce pret precum si alte textile tehnice de interes nautic cum ar fi textile acoperite cu TPU sau silicon. sau macar sa ne spuna ce au pe stoc gata de cumparat sau daca cineva chiar isi comanda o prelata de 10mp ei sunt dispusi sa aduca materialul respectiv.
sunbrella nu are nimic de-a face cu materialul acesta, sunbrella e un material acrilic, alta clasa de proprietati. 

Vali

Inca un material poliesteric de mare interes: tesatura Xynole. Este folosita "afara" foarte des la acoperirea corpului din lemn, in combinatie cu rasina epoxidica. E mult mai usoara decat fibra de sticla, iar consumul de rasina e mic. Se preteaza la acoperiri anti-abraziune, neavand calitatile structurale ale fibrei de sticla, din cauza ca e flexibila.
Pana in prezent nu am gasit nici un furnizor de Xynole in Romania, si ar fi destul de cautat intre constructorii de barci.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Catalin1987

Colegii nostri de la departamentul de vanzari va pot da toate detaliile legate de materiale... V-am atasat un link cu toate datele noastre de contact: http://www.prelate-copertine.com/contact

Va multumesc.

felicimond

Salut! De ce atunci cand accesezi link-ul de contact, apare imaginea de mai jos? Unde sunteti de gasit cu adevarat?

acig

Si la mine tot asa apare!!!!
S-au mutat  oare in China?
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

MBG

Citat din: felicimond din Iulie 07, 2014, 08:19:05 AM
Salut! De ce atunci cand accesezi link-ul de contact, apare imaginea de mai jos? Unde sunteti de gasit cu adevarat?

Am accesat si eu de curiozitate si imi apre aceeasi imgagine cu scris cu caratere aisatice...
Deci pana la urma suntem invadati pe toate caile...
LIfe is to short to stay on the dock!