Croaziere pe Dunare : Viitura :)

Creat de Florio, Iunie 17, 2013, 05:32:25 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bogdanpesc

salut
este prima mea postare pe acest site si m-am logat special pentru a te Felicita pe tine si pe intraga ta familie...stiti ce sa faceti cu banii si cu timpul vostru liber

FELICITARI ! si la cat mai multe ore petrecute pe apa

respecte de la un impatimit al deltei

Florio

Citat din: bogdanpesc din Iulie 25, 2013, 02:54:09 PM
salut
este prima mea postare pe acest site si m-am logat special pentru a te Felicita pe tine si pe intraga ta familie...stiti ce sa faceti cu banii si cu timpul vostru liber

FELICITARI ! si la cat mai multe ore petrecute pe apa

respecte de la un impatimit al deltei

Multumesc, Bogdan :) .
Povestea calatoriei n-a fost terminata inca, mai are cateva pasaje bune de impartasit. Doar ca in momentul asta, intorsi acasa, au sarit treburile pe noi de nu mai ramane timp deloc.

Pana atunci pun o mica mostra din calatoria neimpartasita inca :

Captan

@Florio.Ne-ai dat pe spate,din nou, cu aventura ta pe ape. Doar ca scrii prea rar! Eu si asa am acces la net f.rar, abia asteptam sa mai citesc, dar te-ai puturosit vad, sau dai la peste si nu ai timp de net!? Ai iesit in mare?
Apropo, m-am sucit si invartit si m-am decis. Asta e ALEASA! http://www.barcidevanzare.ro/anunturi/vand-vand-velier-macgregor-26m

Pareri pro? contra? , va rog, fara nici o suparare,dar doresc sfaturi de la colegi. Sunt in Singapore acum, dar in cel mult o luna sunt acasa. Am vorbit deja cu propietarul sa mi-o retina.
Salutari l atoata lumea.

Florio

Am putin timp de scris fiindca tot timpul sunt pe ape :) . M-a necajit si pe mine lipsa de consecventa in mesaje si poze, insa m-am gandit ca pana la urma, povestesc eu pe indelete la iarna. Acum am prins iarasi un fir de net pe langa pestele de dimineata si am intrat fuguta pentru doua minute. Mi-e necaz ca nu pot nici macar sa citesc ce se scrie pe forumurile noastre.

Apropo de barca pe care ai vazut-o, nu stiu cu cine ai vorbit sa ti-o retina, insa dupa cunostintele mele aceasta barca deja are alt proprietar in persoana unui amic impatimit, inca de acum doua-trei saptamani .
E fosta barca a lui Lucian Mandruta.

Vali

Da, asa e, barca lui Lucian Mandruta a fost cumparata de un baiat foarte misto, prieten comun de-al nostru si forumist vechi. Sa fie intr-un ceas bun, si sa-si gaseasca si Captan-ul nostru aleasa inimii.

Florine, ce poate fi mai misto decat sa nu ai timp sa intri pe net din cauza ca te dai tot timpul cu barca :D. Cat despre forumurile noastre dragi, era un banc:
Se ascunde Bula de nemti intr-o fantana. Vine un neamt si striga:
- E cineva acolo? Bula raspunde ca ecoul: "E cineva acolo?"
- Nu-i nimeni, zice neamtul, la care si Bula "Nu-i nimeni"
- Mai bine ma duc in padure, iar Bula din nou "Mai bine ma duc in padure"
- Mai bine arunc o grenada, la care Bula "Mai bine te duci in padure" :).

Asa ca zic si eu, mai bine te plimbi cu barca, nu pierzi nimic daca nu intri pe net. "Dincolo" a inceput iar un "macel" din-ala ca pe vremuri, asa ca mai misto e pe barca. Sa ne auzim cu bine, si nu conteaza ca nu ne povestesti, noi ne bucuram ca esti unde trebuie si faci ce-ti place :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

#95
Citat din: Vali din August 04, 2013, 02:12:48 PM

Florine, ce poate fi mai misto decat sa nu ai timp sa intri pe net din cauza ca te dai tot timpul cu barca :D.

Uite un om care gandeste ca pe sufletul meu :) . Om tot povesti la iarna, acum e vremea de batut valurile.
Acum niste ore preparam un dejun stand la ancora in lacul Sinoe, langa colonia de pelicani.
Am mers pe canal de la ecluza Canal 5 pana la colonie in lac, cu vele. Iti dai seama ce ochi faceau cei de pe maluri. La intoarcere se schimbase vantul, am venit inapoi tot cu vele, impotriva curentului. Un domn mai in varsta care pescuia de pe un velier mic fara catarg, ne trimitea niste bezele largi, cu plecaciune :) . I-am raspuns si noi ca pe vremea lui Dumas .

tiganusmc

Florine ,

Desi poate da nasol , eu acum am citit despre aventura ta . Ce sa zic , toata plimbarea asta , cu ai tai , m-a dus intr-un  film de buna calitate  .Ce poate fi mai frumos decat o escapada departe de problemele cotidiene , alaturi de cei dragi !  Odata cu achizitionarea cabinatei vreau sa-mi petrec si eu  cat mai multe clipe , leganat pe ape , alaturi de ai mei .
Trebuie sa-mi fac timp , intr-o zi cand programul imi va permite , sa ne cunoastem .... si sa-mi iau fanionul ;)

Marius
Fishing cheaper than therapy

Florio

Citat din: tiganusmc din Martie 28, 2014, 01:25:39 PM
Florine ,

Desi poate da nasol , eu acum am citit despre aventura ta . Ce sa zic , toata plimbarea asta , cu ai tai , m-a dus intr-un  film de buna calitate  .Ce poate fi mai frumos decat o escapada departe de problemele cotidiene , alaturi de cei dragi !  Odata cu achizitionarea cabinatei vreau sa-mi petrec si eu  cat mai multe clipe , leganat pe ape , alaturi de ai mei .
Trebuie sa-mi fac timp , intr-o zi cand programul imi va permite , sa ne cunoastem .... si sa-mi iau fanionul ;)

Marius

Te astept si...grabeste-te ! Rezerva mea de vin manastiresc se subtiaza vazand cu ochii :)