"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

dany

Nu stiu de ce acum mi-am adus aminte de o veche intamplare cu purceaua dusa la vier. ;D ;D ;DSa-mi aduceti aminte  la chermeza sa v-o povestesc.....

modi

Iertat fie-mi off topicul , dar ultimele posturi m-au dus cu mintea la CEL MAI BUN CAINE al vietii mele . de pana acum si de-aici incolo .

ASTA-I CAINELE MEU ! ZAIR !!! Il mai am acum pe fiu-sau , pe Pogo . Va vorbeam deunazi despre "secundul meu" . Iaca :

In memoriam Zair

dany


modi

Citat din: dany din Octombrie 18, 2013, 05:19:08 PM
TAC :'(
Mersi din suflet .... Ai spus .... TOT !  :'( :'( :'(

.....................................................

Sa revenim la ale noastre .................


ionpescarul

Dupa o experienta asemanatoare ,am zis ca nu mai pun la suflet caini ,voi fi mai distant ,in parte reusesc
Despre plati ,se vor face cu 2,3 zile inainte de eveniment.Azi am turnat 33 de plumbi de Dunare ,saptamana viitoare pe Sulina sunt.

felicimond

Lista confirmarilor, in functie de aparitia depunerilor in extrasul de cont, arata astfel:

ANTONOV VALENTIN
Buciu Bogdan
STANGA GEORGE BOGDAN
Iordache Florin Toma (La multi ani! acum cateva zile a fost ziua ta)
si subsemnatul

(Baietii de mai sus au declarat la banca cum ca suma reprezinta un cadou; multam fain! Ma intreb ce ochi ar fi facut oficianta de la Bancpost, daca scriati la "explicatie sume": bani de bautura! )

SOLD 200 RON

modi

Citat din: felicimond din Octombrie 18, 2013, 10:47:41 PM
Lista confirmarilor, in functie de aparitia depunerilor in extrasul de cont, arata astfel:

ANTONOV VALENTIN
Buciu Bogdan
STANGA GEORGE BOGDAN
Iordache Florin Toma (La multi ani! acum cateva zile a fost ziua ta)
si subsemnatul

Trecem la ...... LISTA ROSIE ?  :D :D :D

Citat din: felicimond din Octombrie 18, 2013, 10:47:41 PMMa intreb ce ochi ar fi facut oficianta de la Bancpost, daca scriati la "explicatie sume": bani de bautura! )

TAREEEEE ! Io o puneam sa cotizeze ! Ii promiteam functia de ...... "fata din tort" !  :D :D :D Cu exclusivitate pe Europa de Est !

...................................

Concret , deja trecem la LISTA ROSIE ? Blacky s-a inscris deja !  :o :o :o
Iar in cazul meu fa o exceptie de la regula "depunerii" . Evident , cotizez "live" la momentul plecarii la cumparaturi . Pe Blacky-l bat din nou .  ;) Tot preventiv . Oricum  e lefter , fraieru' .

Intersect

 ;D Eu sincer am spus bani de veselie  ;D ;D
Born to fish,forced to work!!!

Florio

Si pe mine m-a amuzat treaba cu cadoul, initial spusesem "vanzari anterioare" dar mi-a dat de ales rapitoarea de la ghiseu, intre cateva variante, sugerandu-mi "cadou" ca se potrivea mai bine.
   Eu ca sa nu mai detaliez ce sa-mi "sugereze" si ce sa-i "potrivesc" , am lasat-o asa :) .

modi

#84
Noutatile "tehnice" sunt urmatoarele :

- reparat 3 scaune de birou .
- lucru intens la soba ce va asigura temperatura interioara confortabila si a bucatelor pe intreaga perioada a intalnirii ,
- realizat postamentul proiectorului ,
- procurat fotolii de exterior pentru fumatori ( urmeaza niscaiva mici adaptari )
- si in continuare oaresce ordine si curatenie .

De la voi , ..... noutati la Lista Rosie ? Prin alte topicuri vad ( timide , este adevarat ) tendinte de "aderare" la chermeza .

App , pentru evitarea oricarei confuzii si a oricarei neintelegeri , propun INCHIDEREA LISTELOR pe data de 07-11 , joi.

felicimond

Tinut in casa de o nevasta nemiloasa, pe o vreme ca de primavara frumoasa, am incercat sa imi imaginez cum va decurge prima noastra intalnire. Mi-am dat seama ca daca vom fi vreo 20, fiecare din noi va fi nevoit sa repete de vreo 19 ori cateva ceva despre sine, ca doar de aceea ne intalnim, ca sa ne cunoastem pe viu, daca nu facem asta putin organizat. De aceea va propun ca la inceput, fiecare, timp 3-5 minute sa ne spuna despre sine si barca lui. Ideal ar fi daca poate aduce unul din noi un proiector multimedia, ca de la un laptop, sa putem proiecta imagini care spun cat mii de cuinte. Fiecare isi poate aduce un stick, card sau CD cu fisierele necesare.  Va supun aprobarii ideea si va dau de gandit, de unde putem imprumuta un proiector.

corsarul

Din Ploiesti...primiti ??  ;D
Daca da, va fi o mare onoare pentru mine, sa intalnesc cati mai multi dintre dumneavoastra !

modi

#87
Citat din: felicimond din Octombrie 20, 2013, 02:19:27 PM
Ideal ar fi daca poate aduce unul din noi un proiector multimedia, ca de la un laptop, sa putem proiecta imagini care spun cat mii de cuinte. Fiecare isi poate aduce un stick, card sau CD cu fisierele necesare.  Va supun aprobarii ideea si va dau de gandit, de unde putem imprumuta un proiector.
Dupa cum ti-am spus la tel , ideea mi se pare absolut minunata ! Personal o sustin cu tarie .
Vestea buna este ca deja s-a rezolvat cu proiectorul . Il aduce Florio ( si el imbratiseaza bucuros ideea ta ) . Si implict laptopul . Ecran avem . Ba chiar cateva alternative .

Citat din: Corsarul din Octombrie 20, 2013, 02:19:27 PM
Din Ploiesti...primiti ??  ;D
Daca da, va fi o mare onoare pentru mine, sa intalnesc cati mai multi dintre dumneavoastra !
Cu cea mai mare placere !  :D Deja avem un grup de Ploiesteni . Ia legatura cu Ionpescarul sau cu Cosmin 91 . Poate va cuplati pe drum . Doar sa trimiti banii in contul deschis de Dragos si e ca si batuta-n cuie !
Din ce-am vorbit cu Cosmin , vine destul de devreme , in jur de 9 00-9 30 , sa ma ajute la bucatarie si aranjamente . Nici Ion nu vine foarte tarziu , fiind responsabil cu ceaoanele .

Iar onoarea o impartim intre noi ca si pe bucatele si butelcile ce ne vor insoti fidele catre o noapte de poveste !



felicimond

Am avut o presimtire ca Florio ne rezolva cu proiectorul (serios). Postarea mea a fost facuta pentru el.

radu_d

Pe data de 09 noiembrie puteti sa contati si pe mine  8)