"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

#90
Multumim domnilor !  ;D In ritmul asta prevad o intalnire de antologie !

LISTA VERDE

1- Modi
2- Geo
3- Tanase
4- Felicimond
5- Florio
6- Vali
7- Bustanson
8-13 - Grupul Ploiesti
14- Cosmin 91
15- Bogdanbuciu
16- Intersect
17 -Kir-gutzakis
18 -Dany
19 - Corsarul
20 - Radu d


Nu uitati , confirmarea ferma se face trimitand 40 RON in contul pus la dispozitie de Felicimond .

( Dragos , iti sugerez ca pana la intalnire sa pui numarul de cont la semnatura personala . Colegilor le va fi mult mai usor sa-l afle .
Tot din dorinta de-ai ajuta , de-a le raspunde diverselor intrebari , eu imi postez numarul de telefon .)

Fritz

Mai baieti...M-as baga si eu ... Mai sunt locuri ? daca da ...
Cand ,unde si unde se trimit aia 40 de roni ???  un link va rog !

acig

Mai matrozi, hai sa fie antologica; mai treceti si un acig cu sotie!
livrez banii ; Poate e bine sa precizam si cine ce mai poate aduce ceva suplimentar;eu as aduce un vinulet mai crud de anul acesta(cu care ma hidratez acum ) si o tuica numai buna de fiert.
Ideia cu caprita e fff buna;nea Ion stie ce este bun!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

LISTA VERDE

1- Modi
2- Geo
3- Tanase
4- Felicimond
5- Florio
6- Vali
7- Bustanson
8-13 - Grupul Ploiesti
14- Cosmin 91
15- Bogdanbuciu
16- Intersect
17 -Kir-gutzakis
18 -Dany
19 -Corsarul
20 -Radu d
21 -Fritz
22-23 - Acig + doamna sa


Citat din: Fritz din Octombrie 20, 2013, 07:03:02 PM

Cand ,unde si unde se trimit aia 40 de roni ???  un link va rog !

Fiti bine veniti , domnilor !  :D :D :D
Undeva in topic Felicimond a postat un numar de cont ( sincer , nici eu nu-l gasesc acum , da' nu ma las !  ;D ;D ;D Dau eu de el ! ) . Il asteptam sa-l reposteze sau luati direct legatura cu el .

Citat din: acig din Octombrie 20, 2013, 07:07:59 PM
Mai matrozi, hai sa fie antologica; mai treceti si un acig cu sotie!

Ideia cu caprita e fff buna;nea Ion stie ce este bun!!!

Caprei i-am mai dat o sansa de viata pana la prima intalnire pe un mal de apa . S-a discutat despre asta , am stabilit meniul . O capra taiata si pregatita presupune mult mai mult decat poate oferi atelierul meu . Or sa fiarba doua ceaoane cu diverse , si alte doua focuri cu altele pe ele . Este deja suficient .

modi

Citat din: Fritz din Octombrie 20, 2013, 07:03:02 PM
Mai baieti...M-as baga si eu ...unde ??  un link va rog !

Referitor la locul intalnirii , repet , :

- Pentru GPS-uri : Strada Valea Lunga , nr 54-56 , sector 6  , Bucuresti ( in incinta cooperativei Arta Lemnului )
- Pentru cunoscatorii zonei ( si nu doar ) : http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.426630&lon=26.009088&z=20&m=b

acig

Ar fi bine sa stim cate doamne mai participa;la mine nu e obligatoriu;
Pai ma  gandeam ca nu o aduce behhhaind ci cu miros de pastrami si ceva fum!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

Citat din: acig din Octombrie 20, 2013, 07:33:42 PM
Ar fi bine sa stim cate doamne mai participa;la mine nu e obligatoriu;


Pana acum - din ce-am inteles - sunt doar doi colegi insotiti de doamne . Ionpescarul si inca un amic de-al sau din Grupul Ploiesti .

.....................................................

:o :o :o Mama , ce-mi place !!! Asta nu mai e topic , e ..... chat ! 

acig

Pai sa se precizeze fiecare;sa nu o iau aiurea,nu?
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

#98
Citat din: acig din Octombrie 20, 2013, 07:42:44 PM
Pai sa se precizeze fiecare;sa nu o iau aiurea,nu?

Pai s-a precizat ! LISTA VERDE face referire - odata cu numarul din lista - exacta la numarul de participanti !
Concret , pana acum , sunt 23 de ipotetici "baiaramisti"*** . Exista doar doua doamne , la pozitiile 8 - 13 , numerele Grupului Ploiesti .

...........................................................

***Forma finala a grupului insa nu o stabileste LISTA VERDE , ci confirmarile de plata in contul lui Felicimond .

acig

#99
in acest caz: TAIAT!!
Vin singur  : ;D
Terminat!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

Citat din: acig din Octombrie 20, 2013, 07:55:16 PM
in acest caz: TAIAT!!
Vin singur  : ;D
Terminat!


;D ;D ;D ;D ;D In cazul asta varianta de actualitate a LISTEI este :

LISTA VERDE

1- Modi
2- Geo
3- Tanase
4- Felicimond
5- Florio
6- Vali
7- Bustanson
8-13 - Grupul Ploiesti
14- Cosmin 91
15- Bogdanbuciu
16- Intersect
17 -Kir-gutzakis
18 -Dany
19 -Corsarul
20 -Radu d
21 -Fritz
22 - Acig

Florio

Citat din: felicimond din Octombrie 20, 2013, 02:19:27 PM
...... De aceea va propun ca la inceput, fiecare, timp 3-5 minute sa ne spuna despre sine si barca lui. Ideal ar fi daca poate aduce unul din noi un proiector multimedia, ca de la un laptop, sa putem proiecta imagini care spun cat mii de cuinte. Fiecare isi poate aduce un stick, card sau CD cu fisierele necesare.  Va supun aprobarii ideea si va dau de gandit, de unde putem imprumuta un proiector.


Hahahah... cand ai propus asta, eu ajunsesem in atelier la Modi :) .
Aduce deci fratele Jder aici de fata, laptop si proiector; ideea e foarte buna, deja totul se transforma in eveniment de top. Vreti sa aduc o televiziune ?

kir_gutzakis

O televiziune nu, dar ansamblul rusilor lipoveni, ala de ne lasasi gura apa cu pozele, da...Maine seara ma duc la cazanel sa fac o lucrare...cine stie , poate iese ceva...Cu respect....

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/drago-coloana-sonora-cadavrul-viu
"Cea mai buna barca e cea pe care o ai sau daca inca nu ai una, cea pe care ti-o poti permite azi; nu pierde timp asteptand sa-ti poti lua barca visurilor. Ia-ti o barca si pleaca azi. O barca de 8 m azi e mai buna decat una de 20 peste 5 ani."-Romeo zis Skipper

Florio

Citat din: kir_gutzakis din Octombrie 20, 2013, 08:34:46 PM
O televiziune nu, dar ansamblul rusilor lipoveni, ala de ne lasasi gura apa cu pozele, da...Maine seara ma duc la cazanel sa fac o lucrare...cine stie , poate iese ceva...Cu respect....

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/drago-coloana-sonora-cadavrul-viu

Corect, fara televiziune. Dau aia iama in ceaun ca refugiatii :) .

felicimond


Contul meu deschis la Bancpost Mosilor este RO25BPOS70202909600ROL01. Titular Budei Dragos Vladimir