"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

Citat din: dany din Noiembrie 03, 2013, 11:52:08 AM
SALUT! O parte de problema s-a rezolvat .

Pe dracu !!! S-a rezolvat CEA MAI MARE PROBLEMA !!!!!!!!!!!

........................................................

Dragilor , cu mana pe inima va spun , ..... va scriu si ma imbat !
Am initiat intalnirea asta cu toata deschiderea , cu tot dragul . Avand insa niste "angarale" cu cei de la care am inchiriat spatiul .

In plina desfasurare a celor de le-am planificat imi vine prima lovitura . Mi se opreste curentul in vederea achitarii celor datorate . Deja faceam scenarii cu Florio despre un generator care sa ne ajute la chermeza .....

Evident , legile lui Murphy functioneaza intotdeauna la perfectie . Dupa taierea curentului se decide sigilarea atelierului .
Va spun sincer , printre cate alte alea prespunea asta , privindu-ma pe mine prin ochii vostri in dimineata zilei de 09 - 11 ..... imi venea sa-mi ........ las venele lungi !  :o

Sigilarea atelierului imi este cea de-a doua lovitura , cea ce gratie . Cedez nervos si evit topicul axandu-mi atentia inspre solutionarea urgenta a problemei . Mobilizasem pe multi , pe voi , ca sa pot da stupid acum din umeri raspunzand retard " Mai baieti , nu se mai poate" .

......................................................

Ei bine , amicul meu de-acolo de sus , astazi si-a aplecat milostivenia catre mine si ........ AM REZOLVAT-O !!!!!!! Sambata ne vedem in acel loc despre care visati fara sa-l stiti , in acel loc in care vom aduna o amintire frumoasa din toamna lu' 2013 .

....... Pfffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !

........................................................

p.s. Ma retrag sa-mi beau berile ...... Cand imi revin stabilim ultime detalii .

..........................................................

p.s.s. Florio , Felicimond , cei ce stiati de problema mea si-ati continuat sa munciti pentru realizarea intalnirii , VA MULTUMESC DIN SUFLET !!!!!!! Atat pentru suportul moral pe care mi l-ati oferit in ultimele saptamani , cat si pentru disponibilitatea neconditionata de-a "salva situatia" . ( Aici merita sa spun ca Felicimond s-a oferit sa puna la dispozitie ca alternativa spatiul in care-si desfasoara activitatea . O stiu de la Florio ! Dragos m-a menajat regal ......... )

............................................................

Cu ajutorul lui Dumnezeu , al OAMENILOR de pe acest forum , ...... CHERMEZA DE LA BUCURESTI VA AVEA LOC ORICUM !!!!!
Dany , sambata dimineata te iau eu de pe oriunde esti .

modi

Asaaaaaa ...... :

Vali , dam adunarea in cursul diminetii - pana-n pranz . Care cum are chef si cum poate ajunge . Eu voi fi acolo inca de dimineata cu Tanase , Cosmin , Dany , si probabil cu Dragos si cu Florio . Il astept tot devreme si pe Ion cu ceaoanele alea ale lui de cazarma . "Stingerea" , am mai spus , se da in cursu' lu' 2013  ;D ;D ;D

Dany , noi vorbim la telefon zilele astea ( azi chiar ) sa stabilim de unde te iau sambata dimineata . Mersi pentru ajutorul promis .  ;)

Cosmin , la fel , mersi pentru ajutor . Te astept la orice ora vrei sa apari .

Dragos , Florin , tot la telefon stabilim "micro summitul" de joi dupa-amiaza la care punem pe hartie cumparaturile si restul detaliilor .

.................................

Mi-a scapat ceva ?

ionpescarul

Citat din: modi din Noiembrie 04, 2013, 06:14:05 AM
Asaaaaaa ...... :

Vali , dam adunarea in cursul diminetii - pana-n pranz . Care cum are chef si cum poate ajunge . Eu voi fi acolo inca de dimineata cu Tanase , Cosmin , Dany , si probabil cu Dragos si cu Florio . Il astept tot devreme si pe Ion cu ceaoanele alea ale lui de cazarma . "Stingerea" , am mai spus , se da in cursu' lu' 2013  ;D ;D ;D

Dany , noi vorbim la telefon zilele astea ( azi chiar ) sa stabilim de unde te iau sambata dimineata . Mersi pentru ajutorul promis .  ;)

Cosmin , la fel , mersi pentru ajutor . Te astept la orice ora vrei sa apari .

Dragos , Florin , tot la telefon stabilim "micro summitul" de joi dupa-amiaza la care punem pe hartie cumparaturile si restul detaliilor .

.................................

Mi-a scapat ceva ?


deci eu trebuie sa ajung intre 9 si 10 ????

pelicanul

#138
Am facut si eu plata azi. Probabil ca voi veni ultimul (pe la 13:30) si voi pleca primul (pe la 17:00), dar cred ca nu e o problema, ramine mai multa mincare (si beutura) pentru Blacky :)
Placerea de a (re)intilni barcagiii, nepretuita! :)

modi

Citat din: ionpescarul din Noiembrie 04, 2013, 11:28:48 AM


deci eu trebuie sa ajung intre 9 si 10 ????

Da !!! Sau imi trimiti ceaoanele prin fax si vii cand ai chef !  ;D ;D ;D ;D ;D

modi


modi

Reamintesc ideea lui Dragos , cea de prezentare succinta a fiecaruia in baza unui stick care sa cuprinda foto cu sine si cu barca personala .
In principiu , chiar daca unii se cunosc intre ei , chiar daca nick-urile din forum capata chip si voce , e numai bine venita o asemenea initiativa .


modi

Citat din: felicimond din Noiembrie 02, 2013, 08:09:29 AMsold 640 .........

1 -Antonov Valentin
2 -Buciu Bogdan
3 -Stanga George Bogdan
4 -Iordache Florin Toma
5 -Negut Vlad (kir gutzakis)
6 -Laios Daniel
7 -Visoiu Cristian
8 -Lazaroiu Adri(an)
9 -Cobzarenco Gheorghe
10 -Mihai Chitu
11 -Geo
12 -Tanase
13 -Ghita Alexandru Cosmin
14 -Daus Dan Dragos
15 -Corsaru'


Sold 640 ron

......................................

De vreo ora tot impart si inmultesc si-mi tot "da cu zecimale" . Tarziu de tot am inteles de ce soldul de 640 nu se potrivea deloc cu numarul de cotizanti .....

Dragos , ai uitat sa te treci pe Lista Rosie !   ;D ;D ;D ;D ;D


felicimond

Lista Rosie azi, 6.11.2013:

1 -Antonov Valentin
2 -Buciu Bogdan
3 -Stanga George Bogdan
4 -Iordache Florin Toma
5 -Negut Vlad (kir gutzakis)
6 -Laios Daniel
7 -Visoiu Cristian
8 -Lazaroiu Adri(an)
9 -Cobzarenco Gheorghe
10 -Mihai Chitu
11 -Geo
12 -Tanase
13 -Ghita Alexandru Cosmin
14 -Daus Dan Dragos
15 -Corsaru'
16 -Moise Nicolae-Titus (pelicanul)
17 - Dragos (felicimond)


Sold 680 ron

Da, ca in bancul ala cu militienii, uitasem sa ma numar pe mine.

ionpescarul

Lista Rosie azi, 6.11.2013:

1 -Antonov Valentin
2 -Buciu Bogdan
3 -Stanga George Bogdan
4 -Iordache Florin Toma
5 -Negut Vlad (kir gutzakis)
6 -Laios Daniel
7 -Visoiu Cristian
8 -Lazaroiu Adri(an)
9 -Cobzarenco Gheorghe
10 -Mihai Chitu
11 -Geo
12 -Tanase
13 -Ghita Alexandru Cosmin
14 -Daus Dan Dragos
15 -Corsaru'
16 -Moise Nicolae-Titus (pelicanul)
17 - Dragos (felicimond)
18 - Ionpescarul
19 - Gogulet de la Mizil (proaspat posesor de pneumatica )


Sold 760 ron

modi

Stati asa , ca mai am !!!

Astazi m-au sunat cativa . Primul a fost CristiZZ cu care-am avut placerea de-a ma intalni . Voia sa vada locul "balamucului" de sambata .

Mai apoi m-a sunat Radu.d . Care-si cere mii de scuze ca nu are cum si timp sa mai depuna banii in contul lui Dragos , dar  se angajeaza ferm sa participe la intalnire . In urma discutiei stabilim ca ii acopar personal partea ( si-a inca unui amic ) . Asadar , Dragos , inca doi .

Un bun amic de-al meu , Liviu Stan , alias Livache ( l-ati intalnit in cateva din povestile mele , tipu' care prinde ..... LIN pe Sulina in plin siaj al salupelor de viteza , cel care cateodata vede ..... "Pelicantropi" pe Agighiol  ;D ;D ;D ) , vecin de palier , urmaritor fervent al Cap Compasului dara fara sa intervina in discutii , adera cu placere la chermeza noastra . Pasionat de constructii nautice , vrea mult de tot sa va cunoasca . Mai mult , se implica serios in organizarea de sambata dimineata . Deci inca trei !

Ca atare , LISTA ROSIE arata in acest moment cam asa :

1 -Antonov Valentin
2 -Buciu Bogdan
3 -Stanga George Bogdan
4 -Iordache Florin Toma
5 -Negut Vlad (kir gutzakis)
6 -Laios Daniel
7 -Visoiu Cristian
8 -Lazaroiu Adri(an)
9 -Cobzarenco Gheorghe
10 -Mihai Chitu
11 -Geo
12 -Tanase
13 -Ghita Alexandru Cosmin
14 -Daus Dan Dragos
15 -Corsaru'
16 -Moise Nicolae-Titus (pelicanul)
17 - Dragos (felicimond)
18 - Ionpescarul
19 - Gogulet de la Mizil (proaspat posesor de pneumatica )
20 - 21 - Radu.d + amicul sau
22 - Liviu Stan



pelicanul

Am trecut de 20 de invitati, trebuie sa facem rost de taraf si de popa! :)

Intersect

Macar un tigan care sa frece un "calorifer"  ;D
Born to fish,forced to work!!!

Fritz

cat de rosie e lista!!!  :o
dar am si eu o nedumerire .. Si pe lista verde si pe cea rosie pe mine ...ma cheama Adri ( an ) ..
  De ce draqu am un an intre paranteze ???  :o

Intersect

Citat din: Fritz din Noiembrie 06, 2013, 10:06:14 PM
cat de rosie e lista!!!  :o
dar am si eu o nedumerire .. Si pe lista verde si pe cea rosie pe mine ...ma cheama Adri ( an ) ..
  De ce draqu am un an intre paranteze ???  :o
;D Tot timpul m-am intrebat si eu sincer  :D
Born to fish,forced to work!!!