ELITE 7 CHIRP

Creat de teo pes, Ianuarie 16, 2019, 01:22:03 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

teo pes

Cum se descarca datele (harta traseu memorat, coordinate ,puncta)memorate pe sonar!
Cu ce se deschide ?
Viata i grea !!  Dar trece !!

iulian_cioclin

Trebuie sa intrii in meniul.sonarului, te duci la waypoints sau unde ai tu nevoie si dat export pe card sd. Scoti cardul si poti sa descarci fisierele pe un laptop sau sa le transferi pe un alt sonar.
Uite un exemplu
https://youtu.be/axFSU0vW3mI

gabriel.c

Salut băieți ,dacă aveți sonarul asta îmi puteți spune dacă sunteți multumiți de el ?

iulian_cioclin

Eu am un Elite TI. Este cu side imaging.
ELITE chirp are doar 2d si Down Imaging. In general e un sonar bun. Depinde de ce vrei la un sonar.  Dar in viziunea mea, nu mai concep un sonar fara side imaging

gabriel.c

Și eu trebuie să-mi cumpăr unul și la un moment dat ma uitam la modelul asta.Altceva mai bun  la buget asemanator mai știți?

teo pes

Citat din: iulian_cioclin din Ianuarie 16, 2019, 04:02:22 PM
Trebuie sa intrii in meniul.sonarului, te duci la waypoints sau unde ai tu nevoie si dat export pe card sd. Scoti cardul si poti sa descarci fisierele pe un laptop sau sa le transferi pe un alt sonar.
Uite un exemplu
https://youtu.be/axFSU0vW3mI
Da ! merci ! nu are treaba unul cu altul! am butonat aseara, trebuie salvat fiecare, descarcat fiecare, acum sa gasesc cu ce sa deschid dupa transfer pe laptop.
Studiez si va anunt exact cum ma plimb si prin menu dupa ce fac treaba in total sa vad pe laptop!
Pentru ce mi trebuie mie este indestulator,bine inteles ca vrem mai mult,dar eu am vrut ,,cloncaneala" si gps,si.. sa mi salvez traseul!
Daca a facut cineva operatia bucuros nu as mai bajbaii, nu am gasit nicaeri modelul are ceva memorie interna?, daca scot cardul cu harta mai e in stare de ceva ?
Viata i grea !!  Dar trece !!

iulian_cioclin

Da, el are si memorie interna. Numai ca nu vei mai avea harta pe el. Cand descarci pe laptp punctele salvate, acestea vor aparea ca niste pictograme, nu cred ca pot fi deschise cu vreun program anume.