SPEED/TEMP SENSOR TRANSDUCER TRANSOM MOUNT

Creat de Catalin, August 29, 2013, 07:40:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Catalin

Dragilor.....daca se poate.....am nevoie de ajutor. Am un SPEED SENSOR TRANSDUCER TRANSOM MOUNT care are o mufa cu patru fire si nu prea am priceput cum il conectez la ceasurile mele. Am sc 1000  spedo si tahometru cu cablurile standard smartcraft. Clar ar trebui sa se lege de spedometru. Cablu spedometrului, in afara de cele 2 mufe mari a cate 5 pini reali  ...10 cu tot cu locasele goale, are ca iesire o mufa cu 2 fire si alte doua perechi de cate 2 fire libere . O pereche pentru antena GPS ori ceva asemanator alb\albastru si o pereche tan\blue si purple . Dupa manualul pe care il am se pare ca in mufa cu cele 2 fire trebuie sa montez senzorul de temperatura aer si cam atat. Daca ma poate lamuri cineva????

Catalin


Catalin

Bradutuuuuuuuuuuuuu parca pe a ta barcuta era montat o chestioara ca asta...unde ai infipt mufa???? Parca te-am zarit azi pe la 2..3 te intorceai din plimbari....

bradutzu

salut
Intr-adevar ma intorceam de la scurta unde n-am prins nimic!
nu stiu unde se monteaza dar ne putem gasi sa mergem la barca se ne uitam inpreuca oricand vrei tu!
Salutari!
Sa auzim numai de bine!

Catalin

OK...din nefericire pt mine am un program al dracului de incarcat..azi am ajuns la 6 dimineata la birou si am plecat la 18...Cu transformarile astea la nivel de tara ...suntem asa cu tone si tone de probleme care trebuiesc rezolvate ieri....Tu cum ajungi la barca...levitezi ..ori o iei haiduceste prin namol???

bradutzu

la partea cu levitatul inca lucrez dar nu imi iese mai mult de 1m! o fi din cauza gravitatiei? inca meditez la problema asta!
Sa auzim numai de bine!