Sarbatori Fericite !

Creat de modi, Decembrie 22, 2013, 06:02:49 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

Alooo , internauticii mei , va doresc din toata inima Sarbatori fericite , pline de bucurii , sanatate , impliniri !

LA MULTI ANI !!!

Ciby

#1
Multumim!
Fie ca 2014 sa aduca in viata ta o noua Lady! Stii tu!
Iar tuturor celor ce indragesc barcile si apele le doresc sa aibe parte de  muuuulta sanatate si timp din belsug pentru pasiunea lor.
Celor ce-si propun vreun proiect le urez sa aiba parte de preturi mici si spor la munca!
Masa sa va fie imbelsugata, grijile sa va ocoleasca, familia sa va iubeasca si viata sa va fie frumoasa!

La multi ani!

felicimond

Orice sfarsit de an reprezinta inevitabil un moment de bilant. Pentru mine personal, 2013 a fost un an greu, dar si un an in care am avut ceva realizari si am pus bazele unor noi inceputuri de drum. Un astfel de inceput a fost intrarea in aceasta comunitate si realizarea pe rand, de noi cunostinte. Tuturor celor pe care i-am cunoscut, dar si celorlalti membri ai forumului, le transmit cele mai bune ganduri. Va doresc tuturor sanatate, dragoste si bani ( pe toate celelalte, le puteti cumpara)!

Vali

Salutare tuturor, dupa un an infernal ca eforturi si munca, am nimerit si eu intr-o perioada de relativa acalmie. Asa m-am dezobisnuit de relaxare, ca ma gandesc sa fug repede in atelier sa nu-i prind cumva gustul :).

Ieri am avut o experienta prea tare: am fost la Tomis la Constantin Lascu, impreuna cu un marinar veteran din Galati. Nici n-am apucat noi sa intram in birou la nea Constantin, ca m-a sunat Florio, si pana sa apuc sa spun alo, a inceput sa-mi cante la telefon: You can run but you can't hiiiiiiiiiide, You can run but you can't hiiiiiiiiiide...

Am zis atunci: bai fii atent ce simt are Florio, a intuit ca am venit la Constantin, si vrea sa-mi spuna sa nu merg blat :). Dupa care a inceput un adevarat bairam prin telefon, in stilul inconfundabil al lui Florio, acompaniat de toata gashca de la celalalt capat al firului, aflata in portul Tomis. La sfarsit imi spune Florio "bai, sper ca nu va deranjez cu postarile despre gazele de sist", la care eu i-am raspuns "cum pot sa fiu deranjat de cineva care ma suna de dimineata ca sa-mi cante asa frumos". Asta ca sa se vada ce veselie se petrece intre barcagiii pasionati.

Ce sa zic, pentru mine cel putin e "hope for the best, prepare for the worst". Adica sper ca de obicei ca in anul care vine sa  stau cat mai mult la murat in apa dulce sau sarata, batut de vant, valuri, ploi si vijelii. Dar in acelasi timp pregatindu-ma pentru chintale de fibre, rasini, gelcoaturi si placaje, care asteapta sa fie transformate in obiectele plutitoare pe care le iubim atat de mult. Cel mai greu e de gasit echilibrul intre aceste 2 laturi ale vietii de barcagiu pasionat, fara sa renunti la una pentru cealalta, fiindca doar completandu-se reciproc satisfactiile sunt maxime.

De exemplu, pentru 2013 imi propusesem ca, in afara de iesirile de weekend sa fac macar o tura mai serioasa precum Barcaweek sau Raid. Insa pana la urma tura serioasa s-a nimerit sa fie cea din Insula Mica a Brailei, pe care am cunoscut-o in amanunt si de care am ramas indragostit pentru totdeauna. Chiar ar trebui sa mai pun poze si descrieri, dar am nevoie sa iau de la colegul GionyGl o gramada de poze, iar el momentan e plecat.

In acelasi timp, imi propusesem anumite targeturi dpdv profesional, care targeturi au devenit in timp altele, dupa cum s-a modificat cererea. Cel mai mult m-am bucurat insa ca am inceput sa invat la nivel foarte avansat ceea ce tine de hidrodinamica, structuri navale etc, prin cercetarea continua de la facultate. N-am reusit sa fac chiar tot ce mi-am propus, dar ma bucur ca macar ceea ce am facut am facut cat am putut de bine.

In plus, in 2013 am avut norocul sa cunosc niste oameni fenomenali din tagma barcagiilor. E cred cel mai mare castig pe care-l ofera fiecare an care trece. E rasplata implicarii intr-o pasiune inegalabila, si reprezinta ceea ce ne ramane cu adevarat in viata. Daca ma intreaba cineva cu ce am ramas din 2013, singurele amintiri sunt veseliile dintre barcagii, pe apa, dar si pe uscat.

Sarbatori fericite tuturor, si sa avem un 2014 asa cum ni-l dorim.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

bogdanbuciu

Branconiere m-a sunat si pe mine, dar suna asa:
You can run on for a loooong time,
Run on for a looong time
Sooner or later God will cut you down.

Sarbatori fericite la toti cu compasu in favorite. Si la mine anul asta a fost un an bun, cu cele mai bune rezultate la servici, acasa, deh pe toate planurile.
Doamne ajuta si sanatate la toata lumea,
La multi ani.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

radu_d


republicii

LA MULTI ANI SI FFFF MULTA SANATATE LA TOATA LUMEA!

Florio

Aho aho de anul nou
Cand gaina n-are ou
Si barcuta n-are gurne,
Barcagiii sa se-adune !

Artisti ai padelei, falfaitori din vele, motoristi cu vaselina pe guler, creatori de barci si creaturi de chefuiala : dupa modelul anterior in care va vad ca faceti bilantul 2013, am sa va spun si eu ce am facut anul asta.
  HABAR N-AM !
A fost un an la fel de haotic precum ceilalti, am cautat sa ma simtesc bine, sa mai lucrez cate ceva pentru existenta si eee... si sa traiesc pe apa cat pot de mult. :)
Asta din urma mi-a iesit cel mai bine, motiv pentru care ridic un pahar si o privire duioasa catre 'Al de Sus, ca tare mult ma iubeste daca m-a lasat sa traiesc astfel !

  Asa ca acum in prag de Craciun va doresc voua ce imi doresc si mie : viata tihnita si suflet mare ! Avem toate sansele sa facem tot ce ne punem in gand !
  Ia mai manati mai flacai, scuturati din budigai, incingeti pastramele si iubiti bairamele !
    Incantat ca v-a cunoscut, al dumneavoastra, Florio *.

-----------
* -Acesta fiind pseudoanonimul cinemascop si tehnicolor, pe care mi l-am ales de buna voie si nesilit de nimeni :)

corsarul

#8
Craciun Fericit !

dany

SANATATE SI SARBATORI FERICITE!!!!Sa va aduca mosul bucurii si impliniri voua si familiilor voastre!!!LA MULTI ANI!!!

cristiantutuianu

#10
Sa fiti alaturi de cei dragi!
Sa va aduca Craciunul fericire ,liniste si bunatate !
In noul an sa aveti parte de tot ce va doriti cu bunastare si cu sanatate...vise implinite ...nu unul .. toate si mai ales mult timp pe ape ............pe care le doresc curate
Pentru mine anul care e pe duca nu a fost un an bun a fost doar frumos ca am ajuns sa va cunosc
Respect si sanatate

LA MULTI ANI !

pelicanul

In traducere libera  ;) "Craciun Fericit!" in hawaiana. Si unul din cele mai simpatice colinde de Craciun: The Jackson 5 I saw Mommy kissing Santa Claus (with lyrics)

Sarbatori fericite la toata lumea si sa avem cu totii un an mai bun!

PS Atasez si o lista cu urari de Craciun de pe tot globul, ca cine stie pe unde "va dati in barci" de sarbatori!

sopvalentin

La multi ani,multa sanatate si un an plin de bucurii sa aveti . ;)

acig

Spiritul Craciunului sa va patrunda in suflet, oferindu-va speranta, iubire, zambet, voie buna, caldura sufleteasca , compasiune, intelegere, rabdare, sanatate .. tot ce nu poti cumpara cu bani, dar e de nepretuit !

☆.. ☆.. ☆. Craciun fericit ღ ☆.. ☆.. ☆.

                                 
       
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Pupezica

La Multi Ani !!! Craciun Fericit cu "ape leganate-n suflet" si vin in gatlej ... tuturor iubitorilor de ape leganate si tuturor barcagiilor ...

Va ureaza...

Pupezica & Pilotul
Apa sub chila si vant din pupa !!!