gelcoat polidys

Creat de pete, Iunie 05, 2020, 02:10:20 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dany

Am eu.I-ti da minim5 l la polidys,asa ca daca vrei i-ti trimit eu intr-o sticluta.Sunt din Bacau.

adiwolf

sarmana'!!
am trimis mesaj privat
multumesc foarte mult

pete

salut. imi pare rau dar abia acum am vazut mesajul. ceva probleme medicale in familie m-au tinut mai departe de casa. deci stiren parafina iti pot trimite si eu dar colorant albastru nu prea mai am. colorantul l-am achizitionat tot de la polidys si e cam 75 ron . il dau la kg (nu la litru). am tot folosit albastru si am mai donat de atunci daca mai am 100g si vreau sa mai dau o mana cu gelcoat la barca dupa slefuirea data acum cateva saptamani.
ps stiren parafina se vinde la polidys tot la kg si minimul este de 1kg

dany


alxncs

Salut!
Ma poate ajuta cineva si pe mine cu un strop de stiren parafina? Trebuie sa fac o reparatie la un jetski si am citit pe forum ca e necesara parafina. Mi-ar trebui destul de putina, iar cei de polydis vand doar la kg.
Multumesc anticipat!

corsarul

Magazinul "Polydis" din Bucuresti nu mai functioneaza!
M-am gandit ca este bine sa stiti si dvs. !
Apropos...dvs., de unde mai cumparati materiale (rasuni,fibra etc )?

Florio

Citat din: corsarul din Martie 25, 2024, 07:54:07 AMMagazinul "Polydis" din Bucuresti nu mai functioneaza!
M-am gandit ca este bine sa stiti si dvs. !
Apropos...dvs., de unde mai cumparati materiale (rasuni,fibra etc )?

Cum asta, Corsare? Mergea foarte bine!
Eu numai de acolo am cumpărat, partea bună fiind că aveau și oameni pregătiți, nu doar vânzători de produs.

Florio

Se pare că merge în continuare bine, dar în Arad. Au renunțat la punctul de lucru din București.

Florio

La București ar fi ROMPOLIMER COMPOSITES.
Adresa: Soseaua de centura Nr. 7 A  (langa Rompetrol)
Loc.Voluntari, Jud.Ilfov
Tel: 021 / 314 05 39
Fax: 021 / 314 05 24

Au și diverse rășini, tipuri de fibră de sticlă, gelocoat, demulanți, coloranți și toate produsele din gama aceasta.

Dar n-am luat niciodată de la ei. După ce-i vizitez, vă spun.
Că până în mai când dau barca la apă, va trebui să fac niște mici reparații la un safran.  ;)