Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bradutzu

bine ai venit!
cauta topicurile in care s-a discutat despre alegerea barcilor sau deschide un topic, al tau, in care ne dai datele de intrare cat mai complete:
numar de iesiri pe Bega
numar de iesiri pe Dunare
numarul de persoane din barca
volumul de bagaje: un crapist si un spinningar au cerinte diferite
tipul de pescuit practicat
vrei sa dormi pe barca sau nu
etc, etc, etc
Sa auzim numai de bine!

shabazz

Mulțumesc! Inca mai citesc, cand pot si am timp, dar inca nu sunt lămurit. Daca nu ajung la o concluzie voi intreba si eu pe un topic separat. Mulțumesc inca odată.
Ps: sunt si crapist cu multe concursuri la activ dar si spinningar, de dunare.

valencya

Salutarile mele tuturor membrilor CapCompas , ma numesc Valeriu Panait ,am 43 de ani si sunt din Bucuresti , pasionat de orice fel de ambarcatiune si mare amator de aventuri pe apa . In momentul de fata nu mai detin nicio barca. Doresc foarte mult sa-mi aprofundez cunostintele despre barci si marinarie in vederea sustinerii examenului de permis categoria D si C. Va multumesc pentru primirea pe acest forum !

cosfru

Salutari tuturor membrilor CapCompas.ro!
Sunt Costin si cochetez de foarte mult timp cu ideea de navigatie . Dupa multa cochetare, am avut norocul sa merg cun un velier pret de o saptamana aproape non stop. M-a "imbolnavit".
De curand am achizitionat prima barcuta cu vele  - de la userul DBR  de pe forumul Dvs  - caruia ii multumesc pe aceasta cale !
Multumesc pentru primire.

bradutzu

bine ai venit si la cat mai multe bucurii nautice!
Sa auzim numai de bine!

Vali

Valeriu si Costin, bine ati venit pe forum, si speram ca veti gasi aici tot ce aveti trebuinta pentru a va bucura de pasiunea barcilor si navigatiei :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

zippo

Na' servus!
Sunt Ionut (Zippo) din Sibiu. Se pare ca glasul locului in care m-am nascut (Constanta) isi face simtit ecoul dupa 43 de ani...
Sunt proaspat posesor de barca. Este un Kolibri de 360 pe care inca nu l-am lansat la apa insa sper sa o fac cat mai curand.
Ce imi doresc este sa cobor pe toate raurile navigabile din Romania. Daca planul merge, trecem la etapa superioara  :)
O zi faina tuturor!

oldman

buna ziua domnilor.
sunt din bucuresti si dintotdeauna am cochetat cu apa si barca dar pana azi am ramas doar simplu posesor si utilizator de barci (vega si jeanneau)
cu ajutorul dvs. sper sa pot asimila termeni specifici, sa pot formula fraze coerente si astfel sa pot participa efectiv pe forum pentru a deveni si eu un veritabil barcaholic
tineti-o tot asa domnilor. faceti o treaba minunata

ovidiu.l.

va salut pe toti! imi cer scuze,sunt inscris mai demult pe cap compas dar din neatentie nu am vazut aceasta rubrica unde e normal sa te prezinti....sunt Ovidiu din Sibiu si am de anul trecut un lotus major cu un yamaha de 20  cu care am facut deja trei delte. m-am inbolnavit acum 15 de delta si dupa mai multe iesiri am decis sa-mi cumpar barca mea...asta fiind a treia. stiu ca multi ar spune: nu merita sa-ti cumperi barca ta ptr. doar 3-4 iesiri in delta pe an.....dar cand iti intra pasiunea plimbarilor pe apa si microbul in sange numai la"BARCA TA" te gandesti iar cand o vezi parcata in garaj(sura) iarna.....numai la deltele ce urmeaza primavara , vara si toamna visezi...........multumesc de primire!

Vali

Salutare @ zippo, oldman si ovidiu.l. Fiti bineveniti pe capcompas.ro.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

mariusbig


cu ajutorul dvs. sper sa pot asimila termeni specifici, sa pot formula fraze coerente si astfel sa pot participa efectiv pe forum pentru a deveni si eu un veritabil barcaholic
tineti-o tot asa domnilor. faceti o treaba minunata
salut oldman . bine ai venit printre noi dar vezi ca aici este pe cap compas , aproppos de barcaholic   ................

costinium6

Va salut pe toti, sunt utilizator proaspat de Cap compas si nu am stiut de rubrica de prezentare. Sunt Costin din Constanta, am 35 de ani si m-a prins microbul barcilor dupa o plimbare pe Dunare cu o salupa, cu mari eforturi am cumparat o barcuta de 4 metri pe care m-am apucat sa o repar.
Lucrez intr-un service de generatoare si scule electrice si am impresia ca pe Dl Acig l-am intalnit anul acesta pe un pescador in portul Constanta, pescador pe care era instalat un generator rezidential.
Sper sa imi agreati prezenta pe forum, experienta mea fiind 0 (zero) in ceea ce priveste ambarcatiunile si termenii utilizati.
Toate cele bune va doresc si in vant se pupa marul, sper ca nu am spus o enormitate.

Ciby

In primul rand sa-ti spunem "Bine ai venit!"
De microbul acesta n-o sa te vindeci niciodata, asa ca invata sa traiesti cu el!
Spor la renovat oglinda si plimbari placute?
Sa ne mai spui daca esti dotat cu permis pentru ambarcatiuni, la cei 25 de cai o sa ai nevoie!

costinium6

Nu sunt dotat cu permis, sper sa am timp si pentru el. Aci la capitania Mamaia am inteles ca se obtine greut in ultima perioada.

acig

Ma bucur costinium6 ca te-ai hotarat!!!
Succes in tot ce iti doresti ; ramane valabila invitatia pe care am lansat-o cand ne-am cunoscut!!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten