Salupa italiana de fibra

Creat de ionitzady, Decembrie 04, 2011, 02:41:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

si pentru ca m-am simtit plin de idei am decis sa  mai luminez mediul inconjurator

ionitzady

si asa arata la final , sper sa-mi lumineze lansetele la pescuitul nocturn

cristiantutuianu

Citat din: ionitzady din Martie 20, 2014, 09:39:54 PM
a venit vremea integrarii in gasca cap compas si ,  scuze  cristii , am modificat putin pt a ajusta la micuta mea barca
Nu e nici o problema ca ai modificat..............cred ca e mult mai bine sa decupezi  marginea albastra complet,asta asa de ...."control", ideea .........important e sigla capcompas  ;)

ionitzady

pe cea de la tribord asa am facut-o, am decupat-o complet , dar apoi am lipit la loc cadranul albastru latura cu latura , pt ca atunci cand Florio v-a trece pe la Braila si nu v-a vedea si cadranul albastru nu se va mai opri :)

bradutzu

deja sunt invidios la maxim pe braileanu asta cu salupa lui italiana
cred ca vrea titlul ptr cea mai bibilita barcutza!
Sa auzim numai de bine!

ionitzady

astazi am reusit sa montez si sa le fac functionale , mai ramane curatenia finala si poate sa-si ia drumul LA APA . Daca v-a uitati foarte atent acum am comenzile audio LA VOLAN  :)

ionitzady

si gata cu lustruirea si hai cu ea la apa , nu v-a suparati dar sa manevrez  masina cu peridoc si barca nu a mai ramas timp de mai multe poze

Dbr

Ady, nu te zgarci cu pozele si arata-ne si peridocul ala la care ai mesterit toata iarna! ;)

ionitzady

Cand v-a fi gata nu v-a ramane nebagat in seama , dar acum ca e vara , ca un greiere, l-am lasat in beci si calaresc Dunarea  ;D

bbl81

Citat din: cristiantutuianu din Martie 21, 2014, 09:13:23 AM
Citat din: ionitzady din Martie 20, 2014, 09:39:54 PM
a venit vremea integrarii in gasca cap compas si ,  scuze  cristii , am modificat putin pt a ajusta la micuta mea barca
Nu e nici o problema ca ai modificat..............cred ca e mult mai bine sa decupezi  marginea albastra complet,asta asa de ...."control", ideea .........important e sigla capcompas  ;)

pfoai... pescuit nocturn? ma auto-invit si io da nu stiu drumul pe apa de pe Bega pana pe Dunare...
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ionitzady

pai este simplu : asa cum odata toate drumurile duceau la roma asa toate raurile duc la dunare si ...  a nimerit orbu braila si tu ...   pai cum asa ?  si hai mai repede ca imediat urmeaza 2 iesiri a cate 3 zile  pe balta

bbl81

mda, ficamea acu face 3 luni, deci mumasa nu imi da liber inca....
o sa latru si io pe langa poze facute de altii si amintiri redate pe forum deocamdata. da ma revansez eu cand face fata anu.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ionitzady

#147
aoleuuuuuuuuuuuuu i-mi este mila de tine , i-mi aduc aminte de mine ca pana la un an  >:( >:( >:( >:(  :o :o :o :) :) :) :)

dupa care lux      si ...    SA-TI TRAIASCA .

Cateva weekenduri le-am petrecut cu familia la plaja timp in care motorul s-a comportat impecabil si nu a facut nici-o problama . M-a bucur ca si colegul Kimi a rezolvat si el treaba si ce sa zi sa ne mearaga la toti motoarele si barcutele .

bbl81

multumesc de urari si compasiune :))
motorul meu este in reparatii, ca avea axul distru si am facut altul pe comanda.. astazi l-am predat la mecani si astept sa il monteze si sa vedem ca totul ii ok, dupa care o proba.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ionitzady

#149
si cu asta mai incheiem inca un sezon si ne retragem in barlog pentru hibernare unde v-om da drumul la povestiri si voie buna .
Apropo , peridocul este perfect echilibrat , adica cand ridic de cupla , nu o ridic cu un deget dar nici nu ma stofoc cu 2 maini . Mie mi se pare k ca daca ma misc in barca sa nu ma trezesc peste cap , nu ?  ;D