Dunarea odinioara

Creat de Thor, Iunie 27, 2012, 09:56:46 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

pelicanul

@Stefan
Pare o lucrare interesanta. Poti sa o pui pe vreun transfer, ceva?  As dori sa o citesc. Multumesc.

Ciby

Si eu sunt in asentiment cu Pelicanu.
Tare mi-as dori sa o citesc.

bradutzu

Sa auzim numai de bine!


Mihaif99

Sesiunea a expirat...  Stefan, poate ne dai suvintele cheie pentru cautat pe "exlibiris"

Multumim :)

byteworks

Asa-i legaturile nu merg dar un MARE MULTUMESC pentru dezvaluirea acestei comori!

Florio

Dar-ar sa dea ! Eram pus pe citit in seara asta, mai ales o asemenea lucrare.
Pricopseste-ne Stefane cu textul, ce sa-ti fac daca ai scos un asemenea filon ? :)

Ștefan

#22
Site-ul este www.dacoromanica.ro sau http://www.bibmet.ro/ , butonul biblioteca digitala. Cele doua lucrari ale lui Antipa sunt in Colectia DOMENII, categoria Economie&Societate, subcategoria Economie. Scuze pentru modul babesc in care am facut trimiterea  :)!

byteworks

#23
Tot nu merge, asa bomba de site n-am vazut de multa vreme. Nu poti scoate PDF-ul sa-l pui undeva?

Ștefan

Citat din: byteworks din Septembrie 26, 2013, 10:28:16 PM
Tot nu merge, asa bomba de site n-am vazut de multa vreme. Nu poti scoate PDF-ul sa-l pui undeva?

Reciteste mesajul meu de mai sus; l-am modificat cu o cale noua de a ajunge la lucrari.


Ciby

Eu le-am descarcat si sunt salvate ca PDF-uri pe un stick.
Din ce am apucat sa vad in fuga, par foarte interesante.
Multumim Stefan!

solpet

Stefan si Byteworks, multe multumiri pt. share!

O remarca nesemnificativa:
titlul
"Studii asupra pescariilor din Romania, Gr. Antipa 1985"
arata spre documentul potrivit, dar cartea a aparut in anul de gratie 1895 (nu 1985 :-)

oricum, acesta nu modifica cu nimic adevarurile cuprinse
// s-au inversat doar 2 cifre in Hyperlink//

Pasaje intregi  ar putea servi drept material obligatoriu la predarea materiei  Ecologie.


byteworks

Desigur - am corectat, multumesc!

Ștefan

#29
Tot in sectiunea Economie de pe www.dacoromanica.ro mai e o lucrare a lui G. Antipa: Cateva probleme stiintifice si economice privitoare la Delta Dunarii. Daca ati gasit-o deja, spor la citit!
http://digitool.dc.bmms.ro:8881/R/97GEV9LT5HAQ8VG237224QCAC5JLBV9B7JDMS3BRQLJKFS364E-02469?func=results-jump-full&set_entry=000012&set_number=006949&base=GEN01