Masini amfibie

Creat de Spinoza, Ianuarie 07, 2014, 02:18:59 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Spinoza

Una ca asta si nu-ti mai trebuie nimic:
http://www.youtube.com/embed/2150iFXF5Vc?rel=0
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt

Vali

Decat un pitic care sa toarne continuu benzina cu caldarea in carburator :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

corsarul

Citat din: Vali din Ianuarie 07, 2014, 02:57:15 PM
Decat un pitic care sa toarne continuu benzina cu caldarea in carburator :).
Buna asta !  :D :D :D
Da' si blonda de langa "ala"  ;D :D

Don Basilio

e super masinuta-barcuta, daca ar avea si vele ar fi perfecta (hai ca e gluma!)

cristizz

Funny. Te distrezi la greu.
Am cunoscut la un moment dat un tip care avea o amfibie in Bucuresti. In acea perioada am aflat si de Gibbs Technology (http://gibbsamphitrucks.com/phibian).
Tot ei au creat si jucaria asta.
Quadski

Sa nu vorbim despre preturi ...

Mihaif99

#5
Din, video-ul acela ce gagicile si masinile amfibie, doar manelele mai lipsesc. Masina perfecta pt Florin Minune.  Partea unde vantura banu ca sa se urce fetitele la bord au taiat-o...
Misto
Haaaa  ;D

cristiantutuianu


mustatza

oare o sa vedem pe dunare sau iin dd pe cineva cu un gibbs legat de o cioata? ar fi mama tuturor arogantelor

mario38

Citat din: mustatza din Ianuarie 10, 2014, 06:59:24 PM
oare o sa vedem pe dunare sau iin dd pe cineva cu un gibbs legat de o cioata? ar fi mama tuturor arogantelor
cat poate sa coste asa ceva?

cristizz

Din ceea ce stiu la momentul actual nu sunt efectiv pe piata.
Pentru Quadski se vehiculeaza 40k $, iar opinii ale dealerilor din SUA sunt reticente cu privire la interesul real al cumparatorilor la acest pret, in conditiile in care un ATV costa intre 4500 - 10000 $.
Pentru Aquada se aruncase pretul tinta de 60k $. Au spus ca primul exemplar a costat 240K, ca au redus costurile la 140K si fac eforturi in continuare spre pretul tinta. Problema cea mai mare este ca nu au putut rezolva aspecte legate de siguranta reglementate de Gv. SUA pt. a putea vinde in State. Asa incat se pare ca se vor reintoarce candva la acest proiect care deocamdata a fost stopat.
Phibian si Humdinga ar putea fi mai aproape de o realizare in serie. Cred asta deoarece sunt vehicule utilitare, care ar putea avea un domeniu de aplicare mai aproape de obtinerea de beneficii reale. Prima Humdinga pe care au realizat-o era  conceputa pentru transportul trupelor armate.

MBG

Si uite asa scapam de grija peridocului,a locului in marina sau in curte la nu stiu cine pe malul apei ;)


WaterCar Panther - The Most Fun Vehicle on the Planet! - www.WaterCar.com
LIfe is to short to stay on the dock!


Dbr

@ MBG
Foarte tareee! Ma gandesc sa ai asa ceva la noi, sa vezi ce moace :o :-\ ??? vor face toti, si nu ma refer la cei care o vor privi admirativ, ci la cei de la RAR, ANR, Taxe si impozite,etc.
Eu am trecut printr-o experienta asemanatoare cu un vehicul mai special pe care l-am importat din DE in anul 2008 , si de aceea m-a bufnit rasul cand am vazut clipul, gandindu-ma numai la cate peripetii ai sa inmatriculezi asa ceva !

Vali

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Thor

Citat din: Dbr din Iunie 27, 2014, 07:15:30 AM
@ MBG
Foarte tareee! Ma gandesc sa ai asa ceva la noi, sa vezi ce moace :o :-\ ??? vor face toti, si nu ma refer la cei care o vor privi admirativ, ci la cei de la RAR, ANR, Taxe si impozite,etc.
Eu am trecut printr-o experienta asemanatoare cu un vehicul mai special pe care l-am importat din DE in anul 2008 , si de aceea m-a bufnit rasul cand am vazut clipul, gandindu-ma numai la cate peripetii ai sa inmatriculezi asa ceva !

Trebuie inmatriculata? Stiam ca se inmatriculeaza doar daca circula pe drumurile publice.