Participarea mea la TID 2011 ( Ingolstadt-Sf Gheorghe)

Creat de Delafluviu Guzi, Aprilie 17, 2011, 11:24:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 20 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Delafluviu Guzi

Salutare tuturor...
M-am intalnit cu Legendarul ( asa il striga lumea din cartierul lui  ;D) si i-am inmanat suma de 1000 lei.
Asta deocamdata. Am inceput sa si restitui, celor ce au dorit treaba asta, in acelasi timp.
Pana marti 22 iunie, daca cineva mai vrea sa dau banii Legendarului, sa-mi zica, ca apoi pleaca la drum si nu are un cont pentru a i se trimite bani ( l-am intrebat expres). L-am intrebat si cum sta cu bugetul si mi-a zis , ca dupa ce se aseaza in caiac, la Ingolstadt va avea aproximativ 1500 E.
Din ce mi-a spus, el nu scrie pentru ca are computerul defect si pe deasupra inca mai lucreaza la caiac.
Cat despre mine, deocamdata sunt ok. Dupa perioada teribila de presiune si stress, de dinainte de a lua decizia renuntarii, au urmat cateva zile de depresie. Simteam nevoia unei schimbari. Asa ca mi-am schimbat telefonul ( am reinoit contractul pe 12 luni la Orange, acelasi abonament la 8 E cu 125 min nationale, plus internetul necontractual de 3 E/luna !!!) si m-am "potcovit" cu un telefon cu internet, ca sa-l am la anul. Asa, ca sa stiti, va citesc aici de cateva ori pe zi, dar e nasol cu scrisul. Pentru scris cumpar juma de ora de net in oras ( "scump dom'le, scump!" ;D)  . Da ce nu fac eu pt voi... pe curand

Imi

Respectele mele pentru comunitate !

Am facut 2 harti cu imagini preluate de pe Googleearth.
Una e cea de anul trecut pe portiunea Calarasi - Sf. Gheorghe, iar a doua am facut-o recent pentru portiunea Belgrad - Silistra. Se pot descarca de pe transfer:

http://dl.transfer.ro/Harta_Calarasi_-_Sf_Gheorghe-transfer_RO-14jun-7cd532.zip

http://dl.transfer.ro/Harta_TID_Belgrad_-_Silistra_print-transfer_RO-14jun-f7d677.zip   

Sper sa-i fie de folos Legendarului si oricui vrea sa mearga pe Dunare pe portinuea asta.
Ii doresc drum bun Legendarului.
Mestere Guzi, de la Calarasi la Sf Gheorghe, tot participi tu la TID ca doar nu vrei sa spargi gasca !

Vali

Balşoi spasiba Imi  :D, ceea ce ne-ai uploadat aici e foarte util si pentru alti barcagii, care vor sa faca ture precum cea a lui Florio :). Iar despre Guzi, fii sigur ca vine el, cu conditia sa aiba cu cine sa faca umor negru  :P ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

legenda dunarii

Salutare la comunitate.
Multumesc pentru amabilitatea d-ului Aurelian (ma folosesc de lap-topul dumnealui pentru a comunica cu voi!), pe care il am oaspete la aterlier. Daca toate probemele mele si ale voastre decurg normal si daca d-ul Bogdan nu are program si are amabilitatea de a ne primi duminica (indiferent de ore) pentru o ultima revedere de grup. Oricum, daca nu in Herastrau , atunci sigur pe lacul Morii (Crangasi). Daca stabilim intalnirea mai am o ultima rugaminte catre comunitate anume: o buc. poza tip buletin, pasaport, diploma de studii, etc. pentru intocmirea unui mini album foto ce va strabate  alaturi(si cu) mine batranele ape ale frumosului fluviu.
Cu dragoste de aproape si natura,
Legendaru'
Nu exista "Nu pot!", "Nu vreau!". Lasati Lenea si Incapatanarea si fiti Activi...

bogdanbuciu

duminca la herastrau,
are kaleh aparat de sudura si niste timp sa facem o cutie de gratar la atelier?
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

HOME MADE

daca se lasa cu prezenare,masa,lautari,dar,tort & altele,va sudez si de caiace.electrozi sa fie!

_Alex_

 :) bogdane daca este vremea frumoasa posibil sa ajung shi eu ;)

Florio

@ Guzi .

Salut Guzi, dupa cum a fost si ideea de inceput a acestei actiuni, noi, comunitatea asta de omuleti care ne miscam pe apa, am considerat ca e cazul sa sustinem un roman, PRIMUL ROMAN, care sa participe la intreg turneul pe Dunare . Tine si de orgoliul nostru de tara dunareana, si de mandria noastra, ce mama masii ?!?!:)
  Participarea e un lucru greu, nu e o simpla plimbare. Am inteles ca iti e imposibil sa pleci si intamplarea fericita face ca un tip temerar, Razvan- Legendarul sa se zbata vizibil pentru participare.
Dorinta mea e sa il sprijin acum pe el cu 200 lei din participarea mea la acest fond.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa il intalnim cu bucurie aici pe Dunarea romaneasca.

Delafluviu Guzi

#129
Wow, numai săptămâna asta pana acum, am însumat încă 10 bulioane (  adică 1000 lei), din suma colectata pentru participarea mea, care vor fi direcţionaţi către Legendarul, singurul român care va participa in expediţie de la Ingolstadt.
După cum urmează:
100 lei Iliviu
200 lei Florio
300 lei Lipan
400 lei Buccaner

...săptămâna, după cum vedeţi, nu s-a încheiat. Mai licitează cineva ?
  (u )p.s. După întâlnirea de duminica, o să postez o situaţie la zi a banilor, colectaţi in contul pentru participarea mea.

Thor

Pai tot saptamana asta ti-am confirmat si eu, asa cum mi-ai cerut, ca doresc sa-i inmanezi lui Razvan - Legendaru 300 lei reprezentand contributia mea la fondul pentru primul roman participant la intregul traseu TID 2011.
Atasez corespondenta purtata cu tine:
"Răspuns: Despre contributia pentru TID 2011
« Trimis către: Delafluviu Guzi : Iunie 13, 2011, 21:25:25 »
Citat din mesajul lui: Delafluviu Guzi din Iunie 10, 2011, 21:40:07
Salutare....
Colegul Ravan "Legenda Dunarii", participa la TID-2011 de la Ingolstadt....
Mai vreau o confirmare prin mesaj privat, daca pot sa-i inmanez suma, sau s-o restitui, ca sa nu comit vreo gafa.
Multumesc inca o data pentru interesul si sprijinul acordat.
Pentru orice eventualitate, numarul meu de telefon este XXXXXXXXX             

Salut,
In conditiile in care "Colegul Ravan "Legenda Dunarii", participa la TID-2011 de la Ingolstadt...." confirm ca doresc sa fie dirijata suma de 300 lei (RON) catre acesta pentru sprijinirea expeditiei sale.
Multumesc, Adrian Anescu"

Delafluviu Guzi

#131
Razvan, bănuţii tăi, cu ai mei, a lui Vali...au fost incluşi in suma de 1000 lei, care au fost inmanati Legendarului acum o săptămâna.Reamintesc, că am să redactez un post duminică, despre situaţia la zi a fondului.

legenda dunarii

Salut comunitate infocata de barcagii de toate rangurile.
In spirit pur romanesc...(LASA BA CA AVEM TOT TIMPUL!!!) si manat de la spate de prieteni spre sporturile bahice (chipurile "nu te mai vedem 82 de zile, ce ne facem? murim de foame? cui ne lasi? lui Boc?), am intarziat putin lucrul la caiacul cu care particip la T.I.D. 2011. Dar... azi ora 5.00 lucrarile s-au incheiat!
Dupa ce trag un pui de somn (nu la lanseta, ci in pat) revin la atelier sa construiesc si cutia de gratar pentru Bogdan (parca 70x40..nu? picioare la inaltimea ta? sau si pentru ponei)
Deci...
Duminica...MARE ZI MARE...
SA SE-AUDA SI PESTE HOTARE!
PREZENTAM LA BUCIU'N VALE,
ROMANUL SI CAIACUL CARE,
DE LA INGOLSTAD ARE LANSARE!
Va salut.
Legendaru'

P.S. Tinuta si prezenta obligatorie si NU UITATI DE POZE!
Nu exista "Nu pot!", "Nu vreau!". Lasati Lenea si Incapatanarea si fiti Activi...

bogdanbuciu

se confirma 70 x 40
picioare pentru omul mediu nu pentru girafe, ca la intalnirile noastre nu prea stau eu la gratar.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

x_petrolist

Citat din: bogdanbuciu din Iunie 18, 2011, 07:27:05 AM
se confirma 70 x 40
picioare pentru omul mediu nu pentru girafe, ca la intalnirile noastre nu prea stau eu la gratar.
Bogdane, pentru girafa din avatarul tau merg si masurile "imperiale" ....
La ce ora se face intrunirea? Nu stingeti jarul prea repede ca poate aducem si-un peste de la Jurilovca (somn in nici un caz).