Masini amfibie

Creat de Spinoza, Ianuarie 07, 2014, 02:18:59 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pelicanul

A fost la Top Gear o chestie cu inmatricularea unui tanc in Anglia! :) Jeremy Clarkson spunea ca avantajul major este ca pentru tanc nu se plateste taxa de acces in centrul Londrei!  8)

MBG

#16
Citat din: Thor din Iunie 27, 2014, 09:14:15 AM
Citat din: Dbr din Iunie 27, 2014, 07:15:30 AM
@ MBG
Foarte tareee! Ma gandesc sa ai asa ceva la noi, sa vezi ce moace :o :-\ ??? vor face toti, si nu ma refer la cei care o vor privi admirativ, ci la cei de la RAR, ANR, Taxe si impozite,etc.
Eu am trecut printr-o experienta asemanatoare cu un vehicul mai special pe care l-am importat din DE in anul 2008 , si de aceea m-a bufnit rasul cand am vazut clipul, gandindu-ma numai la cate peripetii ai sa inmatriculezi asa ceva !

Trebuie inmatriculata? Stiam ca se inmatriculeaza doar daca circula pe drumurile publice.
;D
LIfe is to short to stay on the dock!

MBG

Citat din: Vali din Iunie 27, 2014, 08:03:03 AM
S-a mai discutat aici: http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1015.0.html . Mai tarziu voi uni topicurile.

Multumim Vali si scuze pt ca nu mi-am dat seama ca mai exista un topic pe aceasta tema.
LIfe is to short to stay on the dock!


acig

,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

pava

Da   ::) Ma gandesc la faptul ca nu mai trebuie peridoc   8)

pilu

Sunt curios la noi in tara daca trece R.A.R?? sau il poti inmatricula la capitanie??? :D m-am zapacit de tot..

ziuamarinei

Dar impozitul? La masini sau la ambarcatiuni? Sigur te taxeaza la ambele pozitii :D
Inspectia tehnica unde o faci pe la RAR  la Capitanie?
Ce distractiv ar fi sa le vezi fetele  cand te prezinti cu asa ceva la inmatriculat.
Daca ar fi nevoie ai nostri ar inventa un birou special pentru asa ceva.
Va dati seama daca ar si zbura?

Thor

Off... Ce greu mi-a fost sa reduc dimensiunea la pozele aste cu Masina Amfibie!
Am reusit.
Este in Nudigolf din 2 Mai.

NessyRO

Bineînțeles Thor! Bizonul românesc lovește iarăși. Aș râde în hohote dacă nu ar fi atât de... trist.
Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world. - A. Einstein

Thor

S-ar putea dar masina nu are numar de RO. Are numar strain, cred ca austriac si valabilitate pana in 25.07.2015.
Maine expira.

Ciby

Ah Thor! M-ai pus putin pe jar si chiar am gandit (spre rusinea mea!) ca ti-ai fi "achizitionat" un astfel de "utilaj"!!!! Dar am inteles in sfarsit ca nu!!!

Cat despre poze si propietari, inteleg ca se aplica vorba aia, "Daca nu poate fi a mea, atunci la garla cu ea"!!!
Apropos de 25.07.2015!

Thor


Ba daaa CibY! N-am vrut sa ma dau mare pe aici. Când ii vad pe baieti cu tot felul de placaje si rasini m-am sfiit sa ma afisez asa... Dar acum, daca m-ai prins - m-ai prins, ce sa mai fac?   Chiar mi-am cumparat acest AlfaRomeo - negru - amfibie pentru oarece guvidareala pe langa Digul Genovez si ceva mai departe pentru niste hanusi.
Ieri am facut baita si astazi stam la plaja, la nudisti. Dincolo este cam plin.
Oricum astazi imi expira si numarul de inmatriculare asa ca nu mai pot sa ies pe drum de pulbere. Numai pe drumuri de ape. La toamna o duc la "Rabla" si-mi iau Logan.

cristizz

Idei din ce in ce mai bune.
Cu putin efort, chiar nu-ti mai trebuie peridoc. Rotile sunt destul de balonate ca sa iesi direct pe nisip, nu neaparat pe rampa amenajata. Cred ca ar fi senzationala in Delta.

http://www.sealegsrecreational.com/sealegs-models.html

https://youtu.be/S6_KOMt3XtQ